Městská policie Nové Strašecí

Městská policie Nové Strašecí Městská policie Dukelská 550
Nové Strašecí
271 01

Nepřetržitý telefon 602 395 312

-změna- pes je u majitele 👮🏻‍♂️Nalezen v Tuchlovicích, ul. 5. Května, bez čipu. Umístěn do kotce v Tuchlovicích. 👮🏻‍♂️
29/05/2026

-změna- pes je u majitele 👮🏻‍♂️
Nalezen v Tuchlovicích, ul. 5. Května, bez čipu. Umístěn do kotce v Tuchlovicích. 👮🏻‍♂️

Bubu pistolníci v Kralupech nad Vltavou       Dne 15.5. 2026 se na střelnici Vražkov konalo střelecké klání městských po...
17/05/2026

Bubu pistolníci v Kralupech nad Vltavou

Dne 15.5. 2026 se na střelnici Vražkov konalo střelecké klání městských policií o pohár starosty města Kralupy nad Vltavou, na klání nechyběli ani kolegové ze Srbska. Závodu se účastnilo 6 družstev po třech členech, kdy ke dvěma novostrašeckým strážníkům, byl přidělen jeden kladenský z Nového Strašecí. Závod se skládal ze čtyř „stages“, které vždy začínaly ztěžující rozcvičkou plazením a hopsáním v pneumatikách vpřed. Následovala náročná střelecká situace střelby z různých poloh v kombinaci pohybu, střelby z pozakrytu, střelby na cíl s rukojmím, nebo simulace střelby ze služebního vozidla. Situace byla zakončena papírovými a kovovými terči. Na vše dohlíželi zkušení instruktoři. Od začátku závodu se drželi naši strážníci Standa a Tomáš na čelních pozicích a defacto se špičkovali o bod, ale šlapali jim na paty strážníci z Kladna. V kategorii jednotlivců se stal vítězem náš Tomáš a to o jeden bod před parťákem Standou, který byl druhý. Poslední člen týmu se snažil být rychlý, ale odpálil rukojmí, a tak jsme v závodu družstvech skončili na krásném druhém místě za MěP Kladno. Velké poděkování organizátorům, gratulujeme vítězům a všem přejeme jako vždy, pevnou ruku a přesnou mušku. 👮

12/05/2026

Svodka vybraných událostí.

Dne 1. 4. si pod stromy pěkně ve stínku u haly Bios našlo dlouhodobé parkování vozidlo ve stavu vrak. Místní úřední šiml ho však zbystřil a cestou neúnavných strážníků se podařilo dohledat majitele. Ten byl poučen, že na místě proběhne prořez stromů a je tedy nutné dát autíčko papá. Majitel uvedl, že toto udělá a kontrolou bylo zjištěno, že to splnil.

Dne 1. 4. ve večerních hodinách strážníci prověřovali hluk a nepořádek v jednom z domů v místě zvaném „Texas“. Oznamovatel prý nemá klid na soustředěné sledování svého oblíbeného pořadu. Strážníci na místě zaznamenali hrobové ticho, a to i z inkriminovaného bytu. Bez dalších opatření.

Dne 3. 4. v nočních hodinách si před místní lodní restaurací ustlal jeden z hostů. Ostatní se zřejmě báli, že asi už stojí frontu na otvírací dobu na další den. Panáček, ale uvedl, že jen sbíral síly k odchodu domů. Prohlásil, že je úplně cajk, nic nepotřebuje a vydal se na divotvornou cestu. Daleko nedošel, snažil se dostat do útrob místní herny. Obsluha ho vykázala, jelikož nevlastní platnou průkazku opravňující ke vstupu. On dovnitř, ale chtěl a moc chtěl. Strážníci ho zastihli před hernou, kde sklopil hlavu a řekl, že dovnitř už nechce. Tentokrát mu cesta domů snad vyšla. Následnou kontrolou nebyl již nikde po městě viděn.

Dne 3. 4. v podvečer místně známá „chytačka“ odchytila u auto-myčky směr Čelechovice dva divoké chlupáče. Kluky zlobivé strážníci převezli do kotců a po kontrole čipů kontaktovali majitele, který si je vyzvedl.

Dne 7. 4. v nočních hodinách dostal majitel místní provozovny menší panický záchvat, asi mu přišly daně nebo to bylo výsledkem dechové zkoušky 3,54‰. Mladého muže se do příjezdu RZS podařilo uklidnit. Poté byl sanitním vozem za doprovodu strážníka eskortován domů. V místě bydliště si ho převzala manželka, která poskytla maximální možnou součinnost a přislíbila, že se o manžela postará. Po poučení manželky – akce ukončena.

Dne 7. 4. v odpoledních hodinách se z jednoho bytu v ul. Čsl. Armády ozývalo volání o pomoc. Po otevření dveří SDH NS byl v bytě, ve vaně nalezen starší muž. Ten se téhož dne vrátil z nemocnice. Z vany se nedokázal bez pomoci dostat. Sám si doma hrál na doktora a odstranil si zavedenou cévku. Následně byl opět převezen RZS k lékařskému ošetření do nemocnice Rakovník. Bez dalších opatření.

Dne 9. 4. v dopoledních hodinách se strážníkům ozvala místní správkyně městských bytečků s tím, že má informace o neoprávněném nájemníku ubytovny v ul. Tovární. Černý nájemník by měl vegetovat ve sklepě, a ještě si tam dělat ohýnek, zřejmě příprava na čarodějnice. Na místě strážníci našli pouze nájemníka bez ohně. Mladý muž uvedl, že ve sklepě pouze spí. Z místa byl vykázán, což uposlechl a odešel. V místě budou dále prováděny namátkové kontroly.

Dne 10. 4. před polednem se ze strážníků stali stavbyvedoucí, jen ty žlutý helmy jim chyběly, a proto si opatřili své černé. Na služebního holuba přišlo oznámení o spadlé střeše z kapličky proti Poliklinice. Místo bylo zajištěno a dle velkého oka pád krytiny nikoho nezranil. Věc předána specialistům z TS NS.

Dne 10. 4. v podvečer se vyjíždělo na pomoc bratrům ve zbrani z PČR. Strážníci se dostavili ke Kocourku, kde došlo ke střetu zaparkovaného vozidla s dvoustopým vozíkem. Vůdce vozíku se na místě podrobil dechové zkoušce na alkohol s výsledkem – má ho tam. Při sestupu z kopce neubrzdil svůj vozík a ten to napral do zaparkovaného vozidla. Věc šetří PČR, MěP zajistila kamerový záznam.

Dne 11. 4. v nočního hodinách se na strážníky obrátila operátorka „života 90“ – organizace, která spolupracuje se strážníky v rámci uložení klíčů klientů a poskytnutí první pomoci. Jeden z klientů zmáčkl nouzové tlačítko a nejde se mu dovolat. Strážníci se dostavili k bydlišti daného muže, kde na klepání na dveře nikdo nereagoval. Po vstupu do bytu byl dědoušek nalezen na zemi s poraněním nosu a odřenýma rukama. Pán uvedl, že ho bolí hlava. Strážníci ho opatrně zvedli, posadili a vyčkali na příjezd RZS. Za její asistence pána převlékli, sbalili mu pac a šátek a vyslali ho do nemocnice Rakovník.

Dne 13. 4. v poledne jeden místní občan padl za vlast a to u staré ČOV, kde byl náhodným kolemjdoucím objeven. Nálezce se ho snažil probrat, ale marně. Strážníci zkušení budiči princezen, ledních medvědů a dalších tvrdě spících tvorů, muže probudili. Z důvodu jeho počáteční řádné upravenosti nebyl schopen podrobit se dechové zkoušce. Po plném nabrání vědomí a léčbě strážníky se vláčným krokem vydal směr domov, chyběl mu pouze kousíček. Strážníci zajistili jeho bezpečnost.

Dne 15. 4. po půlnoci vzplál oheň na Mackově hoře a hořela kůlna se dřevem, kadibouda a plot. Na místo se dostavili místní bojovníci s ohněm a započali své práce. Na pomoc jim přispěchali rynholecští a také stochovští a to byly proudy. . . všichni byli pihovatý. Strážníci na místě usměrňovali provoz z důvodu špatné dostupnosti místa, a tak na tom šikovně vydělali. Věc je v řešení PČR.

Dne 19. 4. svědomitý pracovník našeho townu si všiml hořícího kontejneru v ul. Křivoklátská. Strážníci se teleportovali na místo, kde zkušený pracovník již požár sám zlikvidoval. Na místě bylo ještě ze strany SDH provedeno pořádné protipožární opatření – prolití kontejneru vodou. Kontejner byl zachráněn a věc je v řešení HZS. Show pokračuje a jde se pátrat a hrabat ve vnitřnostech kamerového bratra. Mravenčí práce přinesla své ovoce a podařilo se najít žháře. Pán se moc omlouval, jen chtěl nedopalek hodit do koše a ne na zem..... Informace předány HZS.

Dne 19. 4. těsně před půlnocí strážníci vyznamenali a povedl se jim majstrštyk. Samochvála není cítit. Svojí důkladnou činností se jim podařilo zadržet muže v celostátním pátrání. Odpadlík se pohyboval kolem domů v ul. Rakovnická a zkoušel, zda najde nějaký otevřený vchod. Následně se na chviličku strážníkům ztratil, aby ho vzápětí spatřili, jak vychází z jednoho ze vchodů. Mladík uvedl, že ho do domu vpustila jeho příbuzná, což se ověřilo jako pravda. Lustrací osoby bylo však zjištěno, že mladík je hledaný. Za dveřmi domu měl připraveno kolo k odjezdu, kdy nebyl schopen uvést, kde ho vzal, čí je … . Ve sklepě byl pelíšek, který mu dle jeho sdělení nepatřil … . Uličníka si vyzvedla a převzala hlídka PČR a co peklo schvátí už nenavrátí.

Dne 20. 4. v podvečer přišlo zoufalé volání od místní občanky o jejím pronásledování zanedbaným mužem. Dle tvrzení ženy se musela před ním zavřít v jednom obchodě na náměstí. Strážníci nalezli na chodníku nehybně ležícího lumpíka. Mlaďoch do sebe asi napumpoval slušný matroš, jelikož před příjezdem strážníků stihl spadnout ze schodů herny. Poté se rozběhl proti zdi gymnázia – nezabrzdil ani on, ani zeď neuhnula. Zatím skóre 0:0. Každopádně souboj ho zmohl a strážníci ho nemohli probrat, srozumitelné slovo z něj nevypadlo. Na místo přivolána RZS a muž byl za asistence strážníků převezen do nemocnice. Oznamovatelka nebyla nijak zraněna, ke škodě nedošlo.

Dne 24. 4. v podvečer se na strážníky obrátila rybářská stráž, jelikož se skupina rybářů chovala hlučně a nevhodným způsobem obtěžovala ostatní rybáře. Incident vyvrcholil odebráním jednoho rybářského povolení a vykázáním z místa.

Dne 26. 4. se strážníci dostavili na volání o pomoc, kdy paní sousedka slyšela hádku, pláč … od sousedů. Na místě se zjistilo, že paní z vedlejšího bytu má neshody se svým druhem, který se dal na stranu ohnivé vody, a to ho má ve svých spárech. Paní uvedla, že má z manžela strach a její nemocná dcera také. Manžel se nacházel na místě, ale už se choval vzorně. Strážníci museli přivolat hlídku PČR z důvodu věcné příslušnosti. . . na toto mají kluci z města moc krátké ručky. S paní si hlídka PČR domluvila další postup a věc je v jejich šetření. 👮🏻‍♂️

-telefon má svého majitele-Nález mobilního telefonu TCL 60 SE NXPAPER na parkovišti u Lidlu v Novém Strašecí. 👮🏻‍♂️
04/05/2026

-telefon má svého majitele-
Nález mobilního telefonu TCL 60 SE NXPAPER na parkovišti u Lidlu v Novém Strašecí. 👮🏻‍♂️

Pěšky do školy s městskou policiíAkci Pěšky do školy organizuje a pořádá spolek Pražské matky. Aktivní třídy, které nach...
18/04/2026

Pěšky do školy s městskou policií

Akci Pěšky do školy organizuje a pořádá spolek Pražské matky. Aktivní třídy, které nachodí za měsíc 250 bodu budou zařazeny do slosování o ceny. Maskotem letošního ročníku je lenochod. Více na stránkách základní školy.

Již celý měsíc probíhá v ulicích města akce Pěšky do školy. Strážníci ve své činnosti na přechodech lehce přitvrdili a snažili se jet na plné obrátky. Přechody hlídají pravidelně, a to každý pracovní den. Hezky před zvoněním školního zvonku se nastěhují na přechod „u Palka“, který byl vyhodnocen jako nejrizikovější a nejzatíženější – příliv chodců nejen z celé jižní části města. Vzniká zde jakýsi trychtýř přes naší slavnou road 606. V tomto duchu jim pomáhá i dobře umístěný světelný přechod v ulici Palackého. Ve dnech pondělí, středa a pátek obsazují strážníci také přechody u školy, kde je vždy automobilová tlačenice. V tomto měsíci jsou a budou oba přechody v pracovní dny pod bedlivým dohledem, a to i následující týden. Strážníci přispívají k bezpečnosti dětí i v době oběda, hlídají přechod silnice 606 u autobusových zastávek ve směru k jídelně a zpět do školy. Tento přechod je sice světelný, ale při velkých skupinách dětí např. družiny je světelný interval krátký. Strážníci se snaží ve všech případech děti poučit a usměrnit. Extra zvláštní opatření se na přechodech provádí několikrát ročně, například o první a poslední školní den. Některé dny také probíhá kooperace s pracovníky ZŠ a MŠ. Pomoc strážníků je samozřejmostí. Síly a prostředky MěP jsou využívány na 100procent. Nadcházející týden nám snad bude počasí přát a uvidíme se při ranní procházce, kterou podpoříte akci Pešky do školy a uděláte tím něco pro své zdraví a také pro své děti. Budeme se těšit.

Další informace: od 20.4.2026 do 24.4.2026 budou na přechodu u polikliniky usměrňovat dopravu proškolení dobrovolníci, děkujeme. 👮

-změna- čipy vráceny majiteliNalezené čipy na náměstí. 👮🏻‍♂️
17/04/2026

-změna- čipy vráceny majiteli
Nalezené čipy na náměstí. 👮🏻‍♂️

-změna- pes je u majitelky. Odchycen u dolního rybníka u Nového Strašecí. 👮🏻‍♂️
14/04/2026

-změna- pes je u majitelky.
Odchycen u dolního rybníka u Nového Strašecí. 👮🏻‍♂️

13/04/2026

Svodka vybraných událostí.

Dne 2. 3. v ranních hodinách přiletěla SMS o dopravní nehodě na D6 směr hlavní město. Na místo se následně dostavily složky HZS Stochov a SDH Nové Strašecí. Jednalo se o nehodu osobního vozidla, které narazilo do svodidel. Zraněná řidička byla převezena RZS do nemocnice Kladno. Věc se na místě převzala PČR.

Dne 7. 3. ve večerních hodinách byly nalezeny nohy. Nohy ležely na Komenského nám.. Důkladnou pátrací činností se podařilo zjistit jejich totožnost a jako nález byly uloženy do skladu MěP. Nohy patřily stánku – pečivo a škvarkové placky. 13. 3. si majitel zapomenuté nožičky vyzvedl.

Dne 9. 3. byla provedena kontrola kamerového záznamu ohledně neoprávněného vstupu na městské sportoviště. Zjištěné informace byly předány oprávněné osobě, která s nimi naloží dle potřeby.

Dne 10. 3. dle lustrace vozidla byl zjištěn strýček popelář, který zaváží místní kontejnery velkým množstvím nehezkého odpadu. Informace byla předána oprávněné osobě z TS, která uvedla, že pana rozvážeče zná. Událost dále v šetření MěP.

Dne 10. 3. v nočních hodinách velký kamerový bratr zahlédl u místního obchodního domu s oblečením – kontejner Kloktex – dvě osoby, které se zde samy obsluhují a zkoušejí si různě kusy šatstva. Strážníci je na místě zastihli a poučili je o tom, že kontejner není samoobsluha. Obě osoby věci vrátily, omluvily se a z místa odešly.

Dne 11. 3. ve večerních hodinách oznámila jedna paní, že v jejich domě se asi pořádá sousedská party a jí tam nechtějí. Jednalo se o party pro mladší generaci, kdy maminka pořadatele odjela na odpolední směnu, a klučina spustil party. Na místě se nacházela partička chlapců, která hrála PC hry, poslouchala hlasitou hudbu, kterou následně překřikovala. Strážníci jim doporučili návštěvu ukončit a pořadatele informovali o tom, že podají zprávu mamince. Ta uvedla, že doma vše srovná do latě.

Dne 12. 3. v podvečer přilétla poštovní SMS s oznámením o krádeži bundy z prostorů jídelny místního gymnázia. Na kamerovém záznamu byly zachyceny tři slečny, které si bundu odnesly. Pozdějším šetřením byla zjištěna jejich totožnost. Následující den bylo hovořeno s jednou z pachatelek, která uvedla, že se domnívala, že schovává bundu kamarádce. Bundu neodnesla, ale pouze ji pověsila do zadní části šaten. Tam byla bunda také nalezena a vrácena majitelce.

Dne 15. 3. místní občan oznámil volně pobíhajícího psa v ul. Do Hlinišť. Ulicí se šířilo obří krvelačné plemeno bez vodivoda v dohledu. Během chvíli na místo doběhl pán, kterému se divoké zvíře vytrhlo z vodítka a vzalo dráhu. Majitel si pejska na místě připnul a bude si dávat pozor, aby se to neopakovalo.

Dne 16. 3. v dopoledních hodinách se při kontrolní činnosti na cestě ke Konopasu objevilo stanové město v počtu jednoho stanu – spíše tedy roztažené plachty mezi stromy. Zde se nacházela skupinka omladiny s malou elektro-centrálou a aparaturou. Skupinka byla na místě ztotožněna a byli informování, že se pohybují bez povolení na soukromém pozemku. Kluci veselí slíbili, že místo uklidí a následujícího dne budou pryč. Přijede si pro ně kamarád s dodávkou a vše odvezou. Následnou kontrolou bylo zjištěno, že je vše uklizeno.

Dne 19. 3. v dopoledních hodinách operátorka linky Tíseň 90 sdělila strážníkům adresu, kde se nacházela starší paní. Paní upadla, uhodila se do zad a nebyla schopna sama vstát. Strážníci jí na místě pomohli a přivolali RZS. Zraněná byla převezena do nemocnice Rakovník. Zpětně byla vyrozuměna operátorka linky.

Dne 19. 3. se ztratila koloběžka se svítivě žluto-zelenými koly, která zůstala stát před ZUŠ. Velký kamerový bratr zaznamenal čas, datum i osobu pachatele. Lumpík byl zamaskován v tmavém oblečení. Odjel busem za hory za doly a vzal s sebou i milou kolobrndu. O věci informována poškozená. Dále v řešení MěP.

Dne 21. 3. v podvečer řádil v jednom z domů šotek s nůžkami, a když nalezl volný, přístupný kabel, tak střihl. Oznamovatelce přestala jít telka. Bohužel šetřením v domě se šotka nepodařilo vypátrat a paní bez telky bylo doporučeno zamykat dotčené prostory. Během času se strážníci pachatele dovtípili, ale osoba nebyla duševně zdráva.

Dne 21. 3. v podvečer byla v OD Billa zachycena recidivistka. Paní si opět přišla vybrat zboží bez placení, ale tentokrát se jí to už nepovedlo. Věc předána do řešení PČR.

Dne 24. 3. v podvečer se řešili vleklé spory mezi sousedy. Dostali jsme se až do minulého století a řešili, kdo na koho kde křičel, kdo rušil noční klid, …. A to vše několik desítek let dozadu. Strážníci se snažili rodiny uklidnit, což se nakonec podařilo a bylo jim doporučeno, aby své spory řešili občanskoprávní cestou. Dále byli poučeni, že v případě rušení nočního klidu, fyzického napadání nebo jakémukoliv jinému protiprávnímu jednání okamžitě volají strážníky, případně hlídku PČR. Následně se rodiny odebraly do svých domovů.

Dne 26. 3. v dopoledních hodinách pan učitel z místního ústavu oznámil, že se na vyučování dostavil mladík z DDM, kde byl hlášen jako pohřešovaný. Mladík do školy přišel, ale do domova se pak už nevracel. Strážníci ho spolu s vychovatelkou DDM převezli k dětské lékařce. Ta uvedla, že je v pořádku. Po vyšetření a testech na všechny možné i nemožné látky byl vyslán směr škola.

Dne 28. 3. ve večerních hodinách oznámili hlídači ohně z KC muže, který se trochu více nabumbal a ještě to pojistil jointem. Pán párkrát upadl a uvedl, že má problémy s tlakem jinak je úplně OK. Na místo přivolána RZS, kdy veselý tanečník byl po lékařské prohlídce propuštěn zpět do prérie tanečního sálu.

Dne 25. 3. místní kontrolorka úklidu oznámila nepořádek na veřejných dámských WC. Na podlaze byly rozšlapané brambůrky. Velký kamerový bratr i s pytlíkem od brambůrek zaznamenal dvě dívky. Věc je zatím v šetření.

Dne 31. 3. v ranních hodinách při kontrolní činnosti v ul. Palackého byl strážníky při KO nalezen ležící muž. Tento muž v této poloze začal silně bušit rukama a nohama do vozovky, následně i celým tělem. Po jedné polovině šířky vozovky válel sudy z břicha na záda a vykřikoval cizím jazykem nesrozumitelná slova. Na místo byla ihned přivolána RZS. Muž na žádné podněty nereagoval, a jeho stav se dále zhoršoval, začal být sobě i svému okolí nebezpečný. Muž byl přemístěn strážníky mimo vozovku a následně osádkou RZS naložen do sanitního vozu, který zevnitř utržil značné šrámy, včetně vytržení poutacích popruhů. Na místo se dostavil lékař, který namíchal příslušný koktejl a osobu uspal. Strážníci provedli doprovod muže do nemocnice Rakovník a následně i na urgentní příjem. Někdo by si mohl myslet, že šlo o výtržníka, ale muž byl vážně nemocný. Přejeme brzké uzdravení. 👮

Klíče od vozidla nalezeny mezi N. Strašecím a Rynholcem, na cestě pro pěší. 👮🏻‍♂️
05/04/2026

Klíče od vozidla nalezeny mezi N. Strašecím a Rynholcem, na cestě pro pěší. 👮🏻‍♂️

Adresa

Dukelská 550
Nove Straseci
27101

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Městská policie Nové Strašecí zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Sdílet