12/05/2026
Svodka vybraných událostí.
Dne 1. 4. si pod stromy pěkně ve stínku u haly Bios našlo dlouhodobé parkování vozidlo ve stavu vrak. Místní úřední šiml ho však zbystřil a cestou neúnavných strážníků se podařilo dohledat majitele. Ten byl poučen, že na místě proběhne prořez stromů a je tedy nutné dát autíčko papá. Majitel uvedl, že toto udělá a kontrolou bylo zjištěno, že to splnil.
Dne 1. 4. ve večerních hodinách strážníci prověřovali hluk a nepořádek v jednom z domů v místě zvaném „Texas“. Oznamovatel prý nemá klid na soustředěné sledování svého oblíbeného pořadu. Strážníci na místě zaznamenali hrobové ticho, a to i z inkriminovaného bytu. Bez dalších opatření.
Dne 3. 4. v nočních hodinách si před místní lodní restaurací ustlal jeden z hostů. Ostatní se zřejmě báli, že asi už stojí frontu na otvírací dobu na další den. Panáček, ale uvedl, že jen sbíral síly k odchodu domů. Prohlásil, že je úplně cajk, nic nepotřebuje a vydal se na divotvornou cestu. Daleko nedošel, snažil se dostat do útrob místní herny. Obsluha ho vykázala, jelikož nevlastní platnou průkazku opravňující ke vstupu. On dovnitř, ale chtěl a moc chtěl. Strážníci ho zastihli před hernou, kde sklopil hlavu a řekl, že dovnitř už nechce. Tentokrát mu cesta domů snad vyšla. Následnou kontrolou nebyl již nikde po městě viděn.
Dne 3. 4. v podvečer místně známá „chytačka“ odchytila u auto-myčky směr Čelechovice dva divoké chlupáče. Kluky zlobivé strážníci převezli do kotců a po kontrole čipů kontaktovali majitele, který si je vyzvedl.
Dne 7. 4. v nočních hodinách dostal majitel místní provozovny menší panický záchvat, asi mu přišly daně nebo to bylo výsledkem dechové zkoušky 3,54‰. Mladého muže se do příjezdu RZS podařilo uklidnit. Poté byl sanitním vozem za doprovodu strážníka eskortován domů. V místě bydliště si ho převzala manželka, která poskytla maximální možnou součinnost a přislíbila, že se o manžela postará. Po poučení manželky – akce ukončena.
Dne 7. 4. v odpoledních hodinách se z jednoho bytu v ul. Čsl. Armády ozývalo volání o pomoc. Po otevření dveří SDH NS byl v bytě, ve vaně nalezen starší muž. Ten se téhož dne vrátil z nemocnice. Z vany se nedokázal bez pomoci dostat. Sám si doma hrál na doktora a odstranil si zavedenou cévku. Následně byl opět převezen RZS k lékařskému ošetření do nemocnice Rakovník. Bez dalších opatření.
Dne 9. 4. v dopoledních hodinách se strážníkům ozvala místní správkyně městských bytečků s tím, že má informace o neoprávněném nájemníku ubytovny v ul. Tovární. Černý nájemník by měl vegetovat ve sklepě, a ještě si tam dělat ohýnek, zřejmě příprava na čarodějnice. Na místě strážníci našli pouze nájemníka bez ohně. Mladý muž uvedl, že ve sklepě pouze spí. Z místa byl vykázán, což uposlechl a odešel. V místě budou dále prováděny namátkové kontroly.
Dne 10. 4. před polednem se ze strážníků stali stavbyvedoucí, jen ty žlutý helmy jim chyběly, a proto si opatřili své černé. Na služebního holuba přišlo oznámení o spadlé střeše z kapličky proti Poliklinice. Místo bylo zajištěno a dle velkého oka pád krytiny nikoho nezranil. Věc předána specialistům z TS NS.
Dne 10. 4. v podvečer se vyjíždělo na pomoc bratrům ve zbrani z PČR. Strážníci se dostavili ke Kocourku, kde došlo ke střetu zaparkovaného vozidla s dvoustopým vozíkem. Vůdce vozíku se na místě podrobil dechové zkoušce na alkohol s výsledkem – má ho tam. Při sestupu z kopce neubrzdil svůj vozík a ten to napral do zaparkovaného vozidla. Věc šetří PČR, MěP zajistila kamerový záznam.
Dne 11. 4. v nočního hodinách se na strážníky obrátila operátorka „života 90“ – organizace, která spolupracuje se strážníky v rámci uložení klíčů klientů a poskytnutí první pomoci. Jeden z klientů zmáčkl nouzové tlačítko a nejde se mu dovolat. Strážníci se dostavili k bydlišti daného muže, kde na klepání na dveře nikdo nereagoval. Po vstupu do bytu byl dědoušek nalezen na zemi s poraněním nosu a odřenýma rukama. Pán uvedl, že ho bolí hlava. Strážníci ho opatrně zvedli, posadili a vyčkali na příjezd RZS. Za její asistence pána převlékli, sbalili mu pac a šátek a vyslali ho do nemocnice Rakovník.
Dne 13. 4. v poledne jeden místní občan padl za vlast a to u staré ČOV, kde byl náhodným kolemjdoucím objeven. Nálezce se ho snažil probrat, ale marně. Strážníci zkušení budiči princezen, ledních medvědů a dalších tvrdě spících tvorů, muže probudili. Z důvodu jeho počáteční řádné upravenosti nebyl schopen podrobit se dechové zkoušce. Po plném nabrání vědomí a léčbě strážníky se vláčným krokem vydal směr domov, chyběl mu pouze kousíček. Strážníci zajistili jeho bezpečnost.
Dne 15. 4. po půlnoci vzplál oheň na Mackově hoře a hořela kůlna se dřevem, kadibouda a plot. Na místo se dostavili místní bojovníci s ohněm a započali své práce. Na pomoc jim přispěchali rynholecští a také stochovští a to byly proudy. . . všichni byli pihovatý. Strážníci na místě usměrňovali provoz z důvodu špatné dostupnosti místa, a tak na tom šikovně vydělali. Věc je v řešení PČR.
Dne 19. 4. svědomitý pracovník našeho townu si všiml hořícího kontejneru v ul. Křivoklátská. Strážníci se teleportovali na místo, kde zkušený pracovník již požár sám zlikvidoval. Na místě bylo ještě ze strany SDH provedeno pořádné protipožární opatření – prolití kontejneru vodou. Kontejner byl zachráněn a věc je v řešení HZS. Show pokračuje a jde se pátrat a hrabat ve vnitřnostech kamerového bratra. Mravenčí práce přinesla své ovoce a podařilo se najít žháře. Pán se moc omlouval, jen chtěl nedopalek hodit do koše a ne na zem..... Informace předány HZS.
Dne 19. 4. těsně před půlnocí strážníci vyznamenali a povedl se jim majstrštyk. Samochvála není cítit. Svojí důkladnou činností se jim podařilo zadržet muže v celostátním pátrání. Odpadlík se pohyboval kolem domů v ul. Rakovnická a zkoušel, zda najde nějaký otevřený vchod. Následně se na chviličku strážníkům ztratil, aby ho vzápětí spatřili, jak vychází z jednoho ze vchodů. Mladík uvedl, že ho do domu vpustila jeho příbuzná, což se ověřilo jako pravda. Lustrací osoby bylo však zjištěno, že mladík je hledaný. Za dveřmi domu měl připraveno kolo k odjezdu, kdy nebyl schopen uvést, kde ho vzal, čí je … . Ve sklepě byl pelíšek, který mu dle jeho sdělení nepatřil … . Uličníka si vyzvedla a převzala hlídka PČR a co peklo schvátí už nenavrátí.
Dne 20. 4. v podvečer přišlo zoufalé volání od místní občanky o jejím pronásledování zanedbaným mužem. Dle tvrzení ženy se musela před ním zavřít v jednom obchodě na náměstí. Strážníci nalezli na chodníku nehybně ležícího lumpíka. Mlaďoch do sebe asi napumpoval slušný matroš, jelikož před příjezdem strážníků stihl spadnout ze schodů herny. Poté se rozběhl proti zdi gymnázia – nezabrzdil ani on, ani zeď neuhnula. Zatím skóre 0:0. Každopádně souboj ho zmohl a strážníci ho nemohli probrat, srozumitelné slovo z něj nevypadlo. Na místo přivolána RZS a muž byl za asistence strážníků převezen do nemocnice. Oznamovatelka nebyla nijak zraněna, ke škodě nedošlo.
Dne 24. 4. v podvečer se na strážníky obrátila rybářská stráž, jelikož se skupina rybářů chovala hlučně a nevhodným způsobem obtěžovala ostatní rybáře. Incident vyvrcholil odebráním jednoho rybářského povolení a vykázáním z místa.
Dne 26. 4. se strážníci dostavili na volání o pomoc, kdy paní sousedka slyšela hádku, pláč … od sousedů. Na místě se zjistilo, že paní z vedlejšího bytu má neshody se svým druhem, který se dal na stranu ohnivé vody, a to ho má ve svých spárech. Paní uvedla, že má z manžela strach a její nemocná dcera také. Manžel se nacházel na místě, ale už se choval vzorně. Strážníci museli přivolat hlídku PČR z důvodu věcné příslušnosti. . . na toto mají kluci z města moc krátké ručky. S paní si hlídka PČR domluvila další postup a věc je v jejich šetření. 👮🏻♂️