20/04/2025
Těsně před velikonočními svátky jsme se v pátek 18.4., celkem v počtu 16-ti dobrovolníků sešli na Větrově, abychom na Den Země prořezali a zkontrolovali 25ks na podzim nově vysazených stromů. Počasí nám nepřálo, o to větší dík všem co dorazili.
Povýsadbový řez provedla paní Jarčevská z neziskové organizace Sázíme stromy a formou krátké přednášky nás seznámila s důvody i způsobem řezu. Ostatní jsme ořezávali obrosty u stávajících stromů, nálety a cestou na Hradiště vysbírali vše co do přírody nepatří.
Naproti od Hradiště nám šlo naproti dalších devět „Hradišťáků“ a celkem se nám podařilo nasbírat několik pytlů odpadu. Společně s minimálně deseti vozíky větví odvezených do kompostárny se nám podařilo téměř celou alej udělat zase o něco hezčí.
Děkujeme moc všem, kteří před svátky udělali dobrý skutek a věřím, že ostatní využijí již pěkných slunečných dní ke krásné procházce tímto směrem.
Za sdružení Živé Bystřicko
Bohumil Boreš
+420606313284