14/06/2026
Drazí přátelé,
v sobotu 6. června bylo krásné letní počasí, které vylákalo naše děti na výlet. Vyšli jsme si dopoledne pěšky z Červenky do Litovle. Děti už před pomyšlením pěšího výletu bolely nohy a moc se jim nechtělo, ale nakonec si cestu zpříjemnily trháním květů vlčích máků a zjišťováním, zda utrhly červený květ, nebo bílý… po příchodu do Litovle jsme se občerstvili dobrou zmrzlinou U pošty a pak už jsme konečně došli do cíle: na dvůr ZŠ Jungmannova, kde měl start 26. ročník Toulek Litovelským Pomoravím a Dětský den Minitoulky "Z pohádky do pohádky".
Z našich dětí se účastnila čtyři děvčata. Děvčata po registraci hned nadšeně začala plnit úkoly na jednotlivých stanovištích. Na prvním stanovišti je vítal čert, u kterého skákaly v pytli, přenášely chlupatou čertí rukou žhavé uhlíky a házely je čertovi do kýble, aby mu v pekle přiložily pod kotlem. 😈
Na druhém stanovišti je čekala ježibaba, která děti pěkně vyzkoušela, zda poznají bylinky, ze kterých si vařívá lektvary. Také jim půjčila svoje koště. 🧹
V dalším stanovišti jsme navštívili včelky. Děvčata poznávala výrobky z medu, určovala vývojová stádia včelky a ještě létala z květu na květ. Za odměnu dostala jak jinak než medový bonbon a včelí omalovánky. 🐝🍯
Ve stanovišti u prasátek děti skládaly prasátkům domeček. 🐷🐖
V pátém stanovišti je docela „potrápil“ Harry Potter. O tomto kouzelnickém mágovi děti moc nevěděly. Luštění křížovky i skládání čarodějnických kouzel zvládly s dopomocí. 🧙♀️
Hodně se dětem líbilo v Parku Míru u vodníka a u Muzea, kde je čekala „Mimoní rodinka.“
U předposlední zastávky čekala na děti čekala Baba Jaga a prosila je, aby jí přinesly k chaloupce perníčky, který jí sojky rozházely po lese. Dětem se povedlo přinést spoustu perníčků. 🌲👵
V cíli na „Jungmance“ děti vykreslovaly pastelkami keramické ozdoby a pak už vytoužená odměna - velké plastové vajíčko s hračkami a diplom. Za odměnu se děti mohly vyblbnout na skákacím hradě. 🏰
Po 15. hodině jsme se unavení a spokojení vrátili domů. Počasí vyšlo na jedničku, zajímavá stanoviště - děti se i něco nového naučily a v cíli pěkná odměna😊. Co víc?
Prostě příště zas!