10/04/2026
Přemýšlíte, kam vyrazit o dubnových a prvním květnovém víkendu? Přijměte pozvání na putovní výstavu našeho archivu Z dějin cestování a turistiky na Kroměřížsku, která do 3. května 2026 probíhá v Městském muzeu Bystřice pod Hostýnem. Součástí výstavy bude i komentovaná prohlídka ředitele SOkA Kroměříž PhDr. Davida Sobka ve středu dne 22. dubna od 17 hod. Nenechte si ujít😀
Městské muzeum Bystřice pod Hostýnem ve spolupráci se Státním okresním archivem Kroměříž srdečně zve na výstavu Z DĚJIN CESTOVÁNÍ A TURISTIKY NA KROMĚŘÍŽSKU.
Výstava zahájí letošní zámeckou sezónu. Otevře se poněkud netradičně bez vernisáže už za týden, tj. ve středu 8. dubna.
Kromě mnoha zajímavých informací o tom, jak vypadalo cestování v minulosti, můžete zavzpomínat nad starými turistickými potřebami a porovnat, jak vypadala turistika kdysi a nakolik se liší od doby dnešní.
Součástí výstavy je i komentovaná prohlídka, která se uskuteční ve středu 22. dubna v 17 hodin. Výstavou provede ředitel kroměřížského archivu PhDr. David Sobek.
Výstava bude k vidění v zámku do 3. května.
Za zapůjčení trojrozměrného turistického materiálu děkujeme všem dobrovolníkům, kteří byli ochotni se o své domácí sbírky s ostatními podělit.