Zachraňme nádraží Kladno Ostrovec

Zachraňme nádraží Kladno Ostrovec Myslím, že bychom si historie měli vážit. Na Kladně jsme toho už zbourali hodně, proto usilu

Prosba od tvůrce filmu Záhada lokálek 2Dobrý den,moc děkuji všem, kteří již přispěli a aktivně pomáhají s šířením crowdf...
21/11/2020

Prosba od tvůrce filmu Záhada lokálek 2

Dobrý den,
moc děkuji všem, kteří již přispěli a aktivně pomáhají s šířením crowdfundingové sbírky na realizaci investigativního dokumentu Záhada lokálek 2. Do konce kampaně zbývají už jen cca dva týdny a chybí nám čtvrtina cílové částky, proto se připomínám a moc prosím o pomoc - příspěvek a co nejširší sdílení.
https://www.startovac.cz/projekty/zahada-lokalek-investigativni-dokumentarni-film/

Nabízíme zajímavé odměny, které mohou být i skvělým vánočním dárkem - například celoroční rodinné jízdné ve vlacích KŽC nebo kurz průvodčí s následnou praxí ve vlacích Railway Capital...

V případě partnerství projektu je samozřejmostí smlouva o reklamě - daňově odepsatelný náklad.

Prosím, neodkládejte svou podporu na později, pokud se celá částka nevybere, film o lokálkách "prohrál" a příspěvky se vrací podporovatelům.

S díky za přízeň, podporu i spolupráci a přáním krásného víkendu zdravím Andy Primusová

Proč se likviduje česká síť regionálních železnic, masivně demolují nádraží a ruší vlaková spojení…? Pomozte nám o tom dokončit film!

21/05/2020

👍Rada města v pondělí deklarovala zájem na zachování budovy nádraží a vedení města zašle v tom smyslu dopis Správě železnic. Uvidíme, zda to bude mít nějaký vliv,
👎zároveň jsem totiž získala ze Správy železnic informaci, že jedna organizační složka, na které zachování budovy prý celé závisí, je zkrátka proti a nedá kladné stanovisko.

Za pokus ale určitě nic nedáme.😀

19/05/2020

Podpora rodačky z Ostrovce a kladenské výtvarnice dává celému projektu smysl. Poptávka po komunitních prostorech je na Kladně vysoká a perspektiva nabídky zatím malá. Pokud by se podařilo nádraží zachránit, je jiste, že by svou komunitu našlo velice rychle.

pár slov o našem příběhu v podání Kladenské listy
12/05/2020

pár slov o našem příběhu v podání Kladenské listy

Původní záměr hovořil o tom, že budova bude zachována. Situace se ovšem otočila a historická stavba bude zřejmě v rámci projektu modernizace železnice stržena. Proti tomuto rozhodnutí se vyhranila jistá část místních obyvatel v čele s architektkou Annou Gamanovou. Autor: (red)

Nejnovější vývoj ocima Kladenského deníku. Redaktorka vyzpovídala kolemjdoucí, posledního trvalého obyvatele nádraží, ko...
09/05/2020

Nejnovější vývoj ocima Kladenského deníku. Redaktorka vyzpovídala kolemjdoucí, posledního trvalého obyvatele nádraží, kontaktovala Správu železnic i památkáře...

/FOTOGALERIE/ Jedna z historických nádražních budov v Kladně na Ostrovci z období kolem roku 1860, která je připomínkou starých časů, musí ustoupit pokroku. Kvůli plánované modernizaci trati z Kladna do Prahy, bude stará výpravní budova i obytná část patrně srovnána ze zemí....

✝️✝️✝️Milí příznivci našeho nádraží, dnes mám špatnou zprávu. Nádraží staré půldruhého století nepřežije modernizaci žel...
05/05/2020

✝️✝️✝️Milí příznivci našeho nádraží, dnes mám špatnou zprávu. Nádraží staré půldruhého století nepřežije modernizaci železnice, která má začít za dva roky. ✝️✝️✝️

Proč?
😞Protože investor dráhy, Správa železnic, volí nejkratší cestu k realizaci, bez nutnosti změny dokumentace pro územní rozhodnutí.

😞A to je vlastně všechno. Příprava projektu, o kterém se mluví asi půl století, se tak zrychlí o pár měsíců (ale tenhle čas jsme měli...). Současný i minulý radní pro rozvoj dali od této budovy ruce pryč, sice každý z jiných důvodů, ale se stejným výsledkem. Městský architekt se za něj postavil, jenže tisícihlavá organizace asi na podobné apely neslyší. Osobně jsem věnovala nádraží hodiny a dny času. Několik set podpisů tak vyjde nazmar a tisíce vzpomínek zůstanou vzpomínkami a Kladno přijde o další budovu, která mohla v sobě spojit Genius Loci, respekt k historii a křižovatku novodobých cest.

😞Je mi to líto, život jde dál a na Kladně jistě jsou i další budovy, které si zaslouží záchranu. Nejlepší způsob je rovnou je koupit a vlastnit, protože občanská aktivita, slušná a nabízející technicky schopná řešení, zjevně není nejlepší cestou, jak nějaký objekt zachránit.

😒Zbývá nám tak už jen jediný úkol.

😒Nádraží nafilmovat, aby se o něm mohli naši příští dozvědět alespoň zprostředkovaně. Máte-li někdo fotografie, vzpomínky nebo znáte někoho, kdo by mohl a chtěl ve filmu promluvit, napište na [email protected]

Milí příznivci nádraží Ostrovec, 👉zvažujeme natočení dokumentárního videa o této budově.Pokud 🎬máte jakékoli fotografie ...
19/04/2020

Milí příznivci nádraží Ostrovec,

👉zvažujeme natočení dokumentárního videa o této budově.

Pokud
🎬máte jakékoli fotografie nebo jiné památky spojené s budovou,
🎬znáte někoho, kdo vyrůstal v blízkosti nádraží anebo na něj má silné vzpomínky,
🎬pamatujete si na nějakou zajímavost v souvislosti s nádražím nebo jeho okolím,

prosím dejte nám vědět.

🎬Pokud byste sami chtěli něco na videu říci nebo znáte někoho, kdo by s námi chtěl spolupracovat, určitě se ozvěte a napište na email 👉[email protected] anebo zprávu sem na stránku.

Děkujeme!

🚶‍♀️V posledních týdnech se všechno zpomalilo. Nicméně ani projektanti modernizace ani investor dráhy nezastavili zcela ...
29/03/2020

🚶‍♀️V posledních týdnech se všechno zpomalilo. Nicméně ani projektanti modernizace ani investor dráhy nezastavili zcela a došlo k několika konzultacím.

➡️Potom, co jsme nalezli kupce a náplň budovy (když ji opustí prodej jízdenek a výpravčí navždy), dráhy se obávají špatného stavu budovy a chystají se objednat statické posouzení.

➡️Při naší prohlídce jsme žádný zásadní konstrukční problém neobjevili a pevně doufám, že posouzení proběhne objektivně.

➡️Absolvovala jsem dvě samostatná jednání s vlastníky pozemků u dráhy, kde by bylo s minimálními problémy možné zbudovat podchod bezkolizně vzhledem k budově.

➡️V obou případech se ukázalo, že košile je bližší než kabát a bohužel jsem neuspěla. V jednom případě jsem doslova narazila a v druhém případě majitel vznesl požadavek na směnu za hodnotou zcela nesouměřitelný pozemek.

➡️Proto zkoušíme ještě prověřit prostorově prověřit, jestli by to šlo podle obrázku níže. Kresby jsou návrh a vizualizace jsou dnes platné řešení, které si sice bude měnit v každém případě co se týče designu, ale prostorově pouze v případě, že docílíme zachování budovy.

➡️Posouzení historické hodnoty budovy neproběhne. Historická hodnota je zřejmě věc, která prozatím v českém kontextu znamená buď status památky anebo odsouzení k demolici, až na pár čestných majitelů a jejich respektu k odkazu předků.

✌️Jestli se jednou z těchto výjimek stane i naše nádraží, je prozatím stále otevřené.

🚶‍♀️PS: víte, snažím se na svoje činy dívat zpětně. Zda by obstály, až si na ně vzpomenu třeba za dvacet let. Pokud se nám nádraží povede zachránit, bude to podle mě za dvacet let pecka. A pokud ne, chci mít na něj vzpomínku uchovanou s vědomím, že jsem učinila vše, co je možné, aby se to podařilo.

Slunicko sviti, okoli nadrazi Mila Spana vycistil i bez sousedske pomoci. Dekujeme!
23/03/2020

Slunicko sviti, okoli nadrazi Mila Spana vycistil i bez sousedske pomoci. Dekujeme!

😀Co týden dal.👉Manévrovací prostor se nám poněkud zúžil, protože Správa železnic odmítla realizaci šikmého podchodu, kte...
13/03/2020

😀Co týden dal.

👉Manévrovací prostor se nám poněkud zúžil, protože Správa železnic odmítla realizaci šikmého podchodu, který by se budově vyhnul.

👉Také Správa železnic plánuje statický posudek. Naštěstí máme v ruce cenový odhad, takže nějaké podklady už ke stavbě existují.

🤨Já osobně si pořád myslím, že pokud se nám dům povede zachránit, za několik let budou všichni moc rádi, že se to povedlo. Dnes tak daleko možná nikdo nevidí, ale při představě pohledu do zpětného zrcátka je určitě vhodné využít opravdu každé možnosti a nepromarnit tuto příležitost.

👉Zbývá ještě jedna možnost, kterou se chystám prověřit v příštím týdnu. Držíme si palce dál.👍👍👍

PS: už příští víkend uklízíme. Třicet nás určitě nebude, ale třeba pět by bylo akorát:) pokud se chystáte přidat, prosím napište zprávu stránce. Děkuji. https://www.facebook.com/events/189048399065087/

😀co týden dal🌱termín jarní brigády se nedovratně blíží, protože výřezy křovin se dají dělat jen do konce března. Už je a...
06/03/2020

😀co týden dal

🌱termín jarní brigády se nedovratně blíží, protože výřezy křovin se dají dělat jen do konce března. Už je ale vše potřebné domluveno a čekáme jen na Mílu Špáňu, až nám upřesní den, kdy se budou hodit pomocné ruce.

✅Navštívila jsem nejvyšší místa. Podívali jsme se znovu na to, proč ten dům stojí za to. Odpověď je v pár obrázcích.
✅Nádraží tu stálo, když na Ostrovci nebylo nic kromě železnice, polí a lesa.
✅Bylo, je a bude to nejbližší stanice k centru dnešního města.
✅Na dnešní centrum je z budovy nádraží unikátní pohled.
✅S budovou plány modernizované železnice donedávna počítaly.
✅Technicky řešitelné je její ponechání stále.
✅Pozemková situace je relativně příznivá.
✅Máme kupce.

Tak pevně doufám, že když to všechno zopakuju posté, podaří se všechny přesvědčit, že to má smysl:)

😃Co týden dal➡️Ani v tomto týdnu nedošlo k ničemu převratnému.➡️V běhu je příprava vyčištění bezprostředního okolí zastá...
01/03/2020

😃Co týden dal

➡️Ani v tomto týdnu nedošlo k ničemu převratnému.

➡️V běhu je příprava vyčištění bezprostředního okolí zastávky od houštin a odpadků, kde uvítáme v průběhu března Vaši pomoc s odlízením větví a odpadků. Termín bude zavčasu zveřejněn.🌱🌿☘️🍀

➡️Metroprojekt projektuje dále, zatím nemáme finální rozhodnutí ani takové ani makové a snad nás čeká v první polovině března.

Adresa

Nádraží Kladno Ostrovec
Kladno
27201

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Zachraňme nádraží Kladno Ostrovec zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Ta Organizace

Pošlete zprávu Zachraňme nádraží Kladno Ostrovec:

Sdílet