11/05/2026
JIRKOVSKOU MÁJKU V NOCI NĚKDO POKÁCEL. 🪓
Na začátku května byl facebook plný pokácených májek z vesnic po celé republice. To jirkovští dobrovolní hasiči si ji tradiční první noc uhlídali. A vydržela pak i spoustu dalších. Někdo si pro ni přišel až teď o víkendu. 🤷♂️
Nejsme odborníci na tradice, ale co víme, hlídat se má první noc do východu slunce, v některých vesnicích se hlídka drží tři dny a tři noci... Ale deset dní? 🙈
Každopádně je nám sympatické, že i přes poněkud opožděné pokácení to místní hasiči berou s nadhledem a místo pláče a nadávek vyhlížejí další ročníky téhle zajímavé akce (více na facebooku SDH Jirkov). Díky moc za tuhle rodící se tradici i za přístup! 😊👍
PS: Kde májka skončila? Někdo říká, že ji mají v Blatně, někde píší, že je Hrušovanech. Každopádně hasičům se prý doteď nikdo neozval...