27/03/2025
Dne 26. 3. proběhlo námi svolané Mimořádné zasedání zastupitelstva města Hustopeče, jehož hlavním bodem jednání byla situace na ZŠ Komenského. K jednání se dostavilo všech 21 zastupitelů našeho města a program jednání byl schválen jednohlasně.
Během jednání a diskuze nám vyvstaly tři možné návrhy usnesení, o kterých se na náš návrh hlasovalo.
První z nich, a to uložit úkol radě města zabývat se možností ukončení pracovního poměru s ředitelem ZŠ Komenského dohodou, podpořilo pouze 8 zastupitelů, nebylo tedy přijato.
Dále jsme požadovali hlasování o změně kompetencí místostarosty Bc. Josefa Horáka tak, aby agendu ZŠ Komenského převzal jiný člen rady města. Toto usnesení bylo přijato, rada města se jím tedy bude zabývat.
Třetím usnesením pověřilo zastupitelstvo vedení města úkolem kontaktovat Českou školní inspekci, aby prověřila činnost ředitele ZŠ Komenského.
Občané i zastupitelé odešli bez jasného řešení situace. Naše práce tedy nekončí. Dále se situací intenzivně zabýváme a snažíme se najít rychlejší, vhodná a věcná řešení, která by současnou kritickou situaci na škole stabilizovala.
Příští termín řádného zasedání ZM je stanoven na čtvrtek 24. 4. 2025.
Zastupitelé za Nezávislé kandidáty pro Hustopeče a ODS