KAĎÁK - Komunální alternativa pro dělnictvo á komunitu

KAĎÁK - Komunální alternativa pro dělnictvo á komunitu Politické hnutí bojující za zlepšení života v Hranicích. Myslíte si, že naše město nevzkvétá? Víte, že slimáci mají čtyři nosy? Kolik je hodin? Náš program?
1.

Vážení Hraničané,
máte už plné zuby komunálních politiků z velkých parlamentních stran, kteří nepracují ve Vašem zájmu, ale pouze chtějí sobě a jiným zájmovým skupinám namastit kapsu? Záleží Vám na budoucnosti Hranic a okolí? Upřednostňujete kočičky, nebo pejsky? Myslíte si, že si zasloužíme změnu k lepšímu? Toužíte se spolu s námi vydat vstříc hnědorůžovému pulsujícímu slunci v nás? Pokud jste al

espoň na jednu z uvedených otázek odpověděli: „Možná,“ tak jste právě narazili na hnutí pro Vás! Komunální alternativa pro dělnictvo á komunitu (K.A.Ď.Á.K.) se tímto vydává do boje o radnici (nebo přesněji o zámek) a potřebuje právě Vaši pomoc! Okamžitě zlikvidujeme veškeré silniční retardéry a zpomalovače.
2. Necháme v názvu města nahradit písmeno H písmenem S.
3. Obnovíme kino Svět a hospodu Kufr.
4. V místech bývalého internačního tábora pro sudetské Němce umístíme pamětní desku připomínající úmrtí desítek vyhoštěných obyvatel. To samé učiníme i na památku Italů zemřelých při stavbě hranických viaduktů.
5. Přestavíme kašnu na Masarykově náměstí do její původní podoby. Pokud se nám to nepodaří, učiníme z ní městské koupaliště, lázeň nebo případně veřejnou toaletu.
6. Zrušíme redundantní obchody na Masarykově náměstí a nahradíme je původním podloubím.
7. Brzy vztyčenou sochu Tomáše Garrigua Masaryka necháme strhnout a na její místo navrátíme z areálu Staré střelnice původní monument Františka Josefa I., která bude stát na podstavci s nápisem: „S Rakouskem-Uherskem na věčné časy.“
8. Zakážeme katolické církvi a Armádě ČR činnost na území města a následně přestavíme farní a armádní prostory pro účely ubytování sociálně slabších aj.
9. Zakážeme těžbu vápence na území Hranic a poté zrekonstruujeme cementárnu pro potřeby městského kosmodromu, čímž položíme základy hranického, potažmo českého vesmírného programu.
10. Na území města zlegalizujeme veškeré drogy za předpokladu, že všichni výrobci, dovozci, dealeři a uživatelé budou dodržovat zásady kvality, hospodářské soutěže a ochrany prodejců i spotřebitelů stanovených městem. Na oplátku bude město evropskými dotacemi financovat zlepšení podmínek a bezpečnostních opatření v pěstírnách a varnách.
11. Městští policisté budou namísto svých klasických uniforem nosit klaunské kostýmy a asistenti prevence kriminality zase středověké brnění, aby svým vzezřením opravdu mohli případné zločinecké aktivitě předcházet. Jejich služební zbraně budou nahrazeny za vodní pistolky.
12. Obnovíme trest smrti, torturu a pranýř, ale pouze pro členy městského zastupitelstva, rady města, představitele Ekoltesu a jiných společností, orgánů a úřadů, které jsou s městem spjaty.
13. Všechny hranické jídelny, restaurace, hospody a kavárny navštíví Zdeněk Pohlreich se svým týmem.
14. Proběhne referendum o osamostatnění městské části Drahotuše. Jako náhradu za ně Hranice dobydou Teplice nad Bečvou.
15. Zabereme obě hranická vlaková nádraží, obsluhu vezmeme jako rukojmí a vyhlásíme lokální stávku železniční dopravy, dokud SŽDC oficiálně nezmění názvy Hranice na Moravě a Hranice na Moravě – město na Hranice a Hranice – město. Všechny, kteří v budoucnu na území Hranic vysloví slovní spojení Hranice na Moravě, stihne pranýř.
16. Prohloubíme Hranickou propast tak, aby se jednalo nejen o nejhlubší zatopenou propast na světě, ale také o nejhlubší zatopenou propast ve galaxii. Pokud sdílíte naši vizi a chcete se podílet na jejím uskutečnění, rozhodně lajkujte naši facebookovou stránku, sdílejte nás, než nás smažou, a nezapomeňte nás podpořit v příštích komunálních volbách! Naším heslem je: „K.A.Ď.Á.K. – jednou dovnitř, a už nikdy ven!“ Těšíme se na Vaše připomínky a komentáře! S láskou

Vít Morávek,
počestný předseda hnutí K.A.Ď.Á.K.

Vážení Hraničané,tak to vypadá, že nám všem zvoní hrana, což? Školy, restaurace, bary a hospody všechny opět zavřené. Ve...
14/10/2020

Vážení Hraničané,

tak to vypadá, že nám všem zvoní hrana, což? Školy, restaurace, bary a hospody všechny opět zavřené. Venku lije jako z konve a Bečva je na rozlití. Senátorkou se stala znovu eko-černozadelnice, která po následujících šest let do Hranic raději ani nepáchne, a na vedení kraje v Olomouci se ukuchtila koalice bez ANO a SPD. V krajském zastupitelstvu navíc po další čtyři léta nezavadíte ani o jednoho socana nebo komunistu 😢

Vpravdě krušné časy to zastihnuly náš region. A naše hnutí bohužel nemá, jak by Vám s tím vším pomohlo. Nehodláme do Vás hustit hesla typu: "Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě," ani "Společně to zvládneme."
I my samotní už máme všech těch pokrývek úst plný KAĎÁK - Komunální alternativa pro dělnictvo á komunitu a ke všemu ani nechápeme, jak to jako máme "zvládnout společně", když nás nesmí být pohromadě více než šest.

Ve vedení hnutí jsme nakonec dospěli k závěru, že bychom měli naše příznivce vzhledem k současným beznadějným vyhlídkám nějak rozveselit! No a jak jinak přivést fanoušky na jiné myšlenky, než tím, že Vám všem připomeneme, jak to dříve bylo horší, a jak se teď máme vlastně dobře!

Třeba taková životní úroveň a bydlení na Hranicku. Jistě, rozdíly mezi opeřenějšími a méně zaopatřenými lidmi lze u nás rozeznat už jen podle toho, kde kdo pobývá. Ty tak zvaně lepší lidi byste nalezli v blízkosti Kostelíčka, dále něco málo pod nemocnicí, na Skleném kopci a ještě v lokalitě pod Křivým, Pod Bílým kamenem a tu a tam v okolí náměstí. Nás ostatní poté můžete najít vlastně všude jinde. Teď si ale představte, že byste žili ve středověku!
Pokud byste tehdy náhodou vlastnili obydlí mimo městské hradby, tak byste se svou rezidencí museli dost možná velice brzy rozloučit! Stačil by totiž jeden válečný či loupežnický nájezd a měli byste po chalupě!
A teď si vezměte, že abyste se dnes mohli na těchto dříve obávaných parcelách alespoň ubytovat, musíte být pomalu milionář! Jestli toto neznačí, jak dalekou cestu jsme od časů středověku urazili, tak už vážně nevíme...

Nebo si kupříkladu vzpomeňte, jak příšerně byste na tom byli, kdybyste jako Žid museli v minulosti bydlet v hranickém ghettu. Nikdy byste nemohli pořádně ven, všichni by se vás štítili a vaše práva by se odvíjela od peněz na Vašem bankovním kontě.
Hm... Teď když nad tím uvažujeme, tak to do jisté míry připomíná osud lidí zavřených v karanténě... Inu, těm ale aspoň nehrozí, že by se staly obětí pogromu! Tedy, alespoň dokud to plukovník Prymula nepovolí...

A co teprve takové drancování města Švédy během třicetileté války! Nacistická a sovětská okupace! Čtyřicet let pod vládou KSČ! Povodně v roce '97 - k nim se tedy dnes blížíme, nicméně dokud to nevypadá jako na přiložené archivní fotce, tak jsme, řekli bychom, doslova v suchu.
Co Vám tedy chceme říct, je: "Nikdy nebude tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř!" Myslete na to, až budete sledovat zprávy. A hlavně nepropadejte panice!

S láskou

Vít Morávek,
počestný předseda hnutí K.A.Ď.Á.K.

Vážení Hraničané,naše vyjádření k volbám senátním a krajským z týdne minulého mezi zprávami o otrávených rybičkách v Beč...
07/10/2020

Vážení Hraničané,

naše vyjádření k volbám senátním a krajským z týdne minulého mezi zprávami o otrávených rybičkách v Bečvě poněkud zapadlo. Tento vývoj hnutí K.A.Ď.Á.K. naprosto chápe, neboť i nám záleží více na rybách než na voličích a jednotlivých kandidátech. Především tedy na kapřících, rozumíme si...

K volebním výsledkům tedy jen krátce - máme radost za ty, kterým to vyšlo, a zároveň i pláčeme na politických hrobech těch, jež podobné štěstí neměli. Obzvláště paní Jermanová z kraje Středočeského nám bude každý večer ve zprávách velmi chybět.
Stejně tak se nám bude stýskat i po podstatné části komunistické a sociálně demokratické kandidátky. Holt když se nedaří, tak se nedaří.
Mimo to bychom ale rádi pogratulovali našemu panu starostovi ke krásnému sedmému místu ve volbách do Senátu. Přes dva tisíce hlasů! To máte ovšem hezký okruh příznivců! Že vás je po pěti letech ve funkci ještě ochotna podpořit v přepočtu asi jedna devítina obyvatel Hranic, bychom alespoň my ve hnutí považovali za vlastně jistou formu zázraku. Pokud se Vám souhrou osudu podaří starostovskou stolici obhájit i po volbách příštích, tak bychom být Vámi vzápětí urychleně kontaktovali Vatikán, poněvadž to už je pomalu na svatořečení.

Nicméně zpátky k nejožehavějšímu tématu posledních dní! Kyanidové rybičky (neplést s podobně otravnou talk show Haliny Pawlovské).
Říční fauna to na Moravě nikdy neměla jednoduché. Kupříkladu Tesla Rožnov svého času do koryta Bečvy vypouštěla takové zázraky, že to pod hladinou vypadalo, jako by se rybky každodenně svíjely uprostřed barevné disko párty.
Valmezská DEZA, přerovská Precheza a nespočet dalších továren do říčního toku jistě za léta také navypouštěly své. Teprve v posledních letech se voda v Bečvě začala pročišťovat a postupně se do ní dokonce počaly navracet i ty živočišné druhy, které by do ní dřív ani nepáchnuly.

O to hůř pak celá kyanidová ekologická katastrofa teď zpětně působí. Desetileté snahy byly obráceny vniveč pouhým chybným otočením kohoutku v chemičce. Alespoň tak se to může všem na první pohled zdát. Hnutí K.A.Ď.Á.K. ale díky snaze svých imaginativních vyšetřovatelů objevila pravou podstatu celé patálie! A o tu se tady s Vámi nyní podělíme!

Pravdou totiž je, že DEZA od samého počátku tak trochu předpokládala, že se kyanid do Bečvy dostane. Jen nevěděla kdy a jak. Z toho důvodu přišlo vedení chemičky s řešením - vypustíme preventivně do řeky trochu kyanidu už teď! Ryby se promoří, vybudují si imunitu, staré a slabé pojdou a mladé a silné, jakmile jednou otravu kyanidem přežijí, tak už se jím nikdy znovu neotráví. Společnost pak ještě předem celou záležitost probrala i se samotnými rybami, jejichž mlčení si vyložila jako jednoznačný souhlas.
V teorii se jednalo o veskrze neprůstřelný plán. V praxi si ovšem vedení DEZA o povaze jedovaté látky mnoho nezjistilo a spíše vycházelo z toho, co si o kyanidu přečetlo v médiích a na internetu nebo co slyšelo od svých známých, kteří to zase slyšeli od jiných známých.
Sotva se tak kyanid dostal do vody, začal mezi rybami páchat nevídanou paseku. DEZA se zpočátku snažila závažnost situace maskovat a tvrdila, že ryby, které ve vodě pošly, již měly předem oslabenou imunitu a trpěly jinými potížemi, přičemž kyanid jejich skon nezpůsobil, pouze snad jedině uspíšil. K tomu následně dodala, že kdyby se přítomnost kyanidu v rybách přestala testovat, tak by počet otrávených rybek bezpochyby klesnul. Celou záležitost nakonec představitelé společnosti uzavřeli s tím, že vlastně žádné ryby s kyanidem osobně neznají, že se určitě jedná jen další o mediální blamáž a že jim nikdo nebude říkat, co mají, nebo nemají dělat.

Za jiných okolností by náš příběh teď a tady skončil, jenomže tu se stalo něco, s čím opravdu nikdo nepočítal - o tuto lokální moravskou záležitost se totiž začala zajímat celostátní média!
Přestože má Valašsko a ostatní blízké regiony bohatější historii než většina pražských náplavek, tak o dění na Moravě se Čecháčci zajímají většinou jen, když v tom nějak figuruje a) Íčko, b) Bakala, c) Čunek, nebo d) Babiš. A ti z Vás, co trochu sledovali zprávy, už tuší, že správně je možnost d).
Všichni si až moc dobře uvědomovali, jak špatné světlo na Agrofert vlastněný holdingem rodiny Babišů a tím pádem i na hnutí ANO tento eko-průser hodí. Jenže jak se dalo předpokládat, máme tu de facto po volbách (protože koho zajímá druhé kolo senátek), a ticho po pěšině. Zákon se opět ukazuje jako bezzubý a DEZA jede dál, jako by se nechumelilo.

A přesně tak se nám to ve hnutí K.A.Ď.Á.K. líbí! Ačkoliv náš program tvrdí něco zcela opačného, tak ve skutečnosti máme staré pořádky stejně jako všechny politiky moc rádi. Vždyť ceníme i takového pana Babiše, protože to, co tady odjakživa dělali úplně všichni, ale potají, tak on dělá naprosto veřejně a všem na očích, a stejně mu v tom nikdo nedokáže zabránit.
Transparentnosti si u politiků velmi vážíme, byť u pana Babiše se přeci jen jedná spíše o takové cvičení ve výrokové logice, kdy z něj pravdivou větu získáte jedině tak, že zcela převrátíte význam všeho, co říká. To nám ale vůbec nevadí, protože alespoň víme, na čem jsme, a co od něj můžeme čekat.

No a rybkám v Bečvě nezbývá než poradit, aby dodržovaly rozestupy, nosily ve vnitřních proudech roušky, dezinfikovaly si ploutve a vytíraly si jikry mlíčím jedině s prověřenými rybami. Společně to zvládneme 😉

S láskou

Vít Morávek,
počestný předseda hnutí K.A.Ď.Á.K.

Vážení Hraničané,tak jsme se dočkali a máme tu opět nějaké ty volbičky. Jakožto ryze komunální hnutí nás sice volby kraj...
29/09/2020

Vážení Hraničané,

tak jsme se dočkali a máme tu opět nějaké ty volbičky. Jakožto ryze komunální hnutí nás sice volby krajské a senátní příliš nevzrušují, přesto si ale uvědomujeme, že bobky padají pokaždé shora dolů, a pokud chceme, aby naše město vzkvétalo, tak nám v prvé řadě musí něco kápnout z kraje, přičemž zájmy našeho okresu musí hájit ještě i senátor.

Tak by to alespoň mělo ideálně fungovat v rámci teorie. V praxi se pak jedná spíše o takové státem posvěcené pyramidové schéma, kde ti dole platí, zatímco ti ve vyšších patrech vydělávají (totiž pardon, „hospodaří“). A tak se nám to přeci všem líbí! Kdyby se nám to nelíbilo, tak bychom s tím už něco dávno udělali, ne? Ne?

Nicméně zpátky k tématu. Volby! Ti z Vás, kteří se utápí v zoufalství a nejraději by podali stížnost, že mezi svými volebními lístky nenalezli kandidáty hnutí KAĎÁK - Komunální alternativa pro dělnictvo á komunitu, nezoufejte! Pravdou je, že jsme se po asi pětisekundovém rozmýšlení rozhodli, že ani do kraje, ani do Senátu kandidovat nebudeme. My víme, že je to škoda, obzvláště když do naší propagace v podobě hnědé rýhy na Školním náměstí investovalo samotné město již celých tři a půl milionu korun!
Nakonec jsme si však řekli, že veškeré své síly raději soustředíme až na volby komunální, které osobně považujeme za ty pro K.A.Ď.Á.K. nejdůležitější. A jestli nás za dva roky nenajdete ani tam, vždycky to můžete svést na to, že nejsme skutečné politické hnutí, ale jen pouhá satirická stránka na Facebooku.

Vzhledem k naší volební neúčasti by se ovšem slušelo alespoň vyjádřit podporu některému z kandidátů. Když ale oni jsou všichni tak super! To je pak těžké si vybrat jen jednoho... Když se procházíme po Hranicích a vidíme na plakátech všechna ta konkrétní hesla a jasně stanovené volební sliby jako: „Nastartujeme kraj,“ „Protože milujeme náš kraj,“ „Olomoucký kraj je náš domov,“ „V první linii pro kraj,“ „Spolehliví v těžké době,“ „Neúnavně pro Vás,“ „Máme recept pro kraj,“ „Jsme tu s Vámi a pro Vás“ či „Plníme sliby,“ tak máme neodbytný pocit, že každý z kandidátů má vpravdě mnoho co nabídnout (což se jistě projeví bezpochyby hojnou volební účastí).

Osobně se nám ale i tak více zamlouvají transparentní volební propagace, kde strany dávají jasně najevo, o co jim jde. Kupříkladu SPD a Trikolora zřetelně prohlašují: „RODINA NA PRVNÍM MÍSTĚ!“ Sice už nedodávají, že tím myslí pouze rodiny Okamurů a Klausů, ale to nevadí, my jim rozumíme. ANO zase letos vsadilo na čísílka, a tak na každém plakátě uvidíte generátorem náhodných čísel přežvýkané počty všeho, co se podařilo ZAŘÍDIT, SCHVÁLIT, VYHOTOVIT a SPLNIT. ANO sice v mnoha případech pouze sklidilo, co jejich předchůdci zaseli, ale to nevadí, protože co je doma, to se počítá.

Dále nás baví i některé politické koalice. Sehnalova znovuobnovená ODA kromě toho, že stále působí jako slabý remake podprůměrného devadesátkového bijáku, na něž se ale stejně chodíme do kina moc rádi, dosáhla naprostého majstrštyku v tom, že na kraj kandiduje s ještě méně známými Soukromníky, zatímco do Senátu zase navrhuje kandidáta ve spolupráci s Trikolorou. Inu, kdo by v dnešní době potřeboval páteř, že...
K tomu nás svým způsobem fascinuje i propojení KDU-ČSL, Strany zelených a TOP 09, tedy politických subjektů, které se jistě na mnoha bodech shodnou, ale za žádnou cenu se jich všech najednou raději neptejte na otázku potratů, církevních restitucí nebo manželství a adopcí LGBTQ+.

Největším trhákem pak tradičně zůstává lepší infrastruktura a doprava, jejichž zlepšení si politické strany každé čtyři roky mezi sebou přehazují jako horký brambor, aby si na něm vzápětí mohly vylámat zuby, selhat na celé čáře, a při dalších volbách to všechno slíbit zase nanovo. Záležitosti jako Palačovská spojka, omezená tranzitní doprava apod. se tak za léta staly takovou paní Colombovou regionu, kdy o nich všichni již něco málo slyšeli, ale zatím je nikdo nikdy neviděl.

A jelikož tak mezi jednotlivými kandidáty nevidíme až takový rozdíl, takže nám nezbývá než podpořit úplně všechny! Mimo jiné také proto, že si neděláme iluze, že by někdo své volební preference orientoval podle názoru něčeho, co se jmenuje K.A.Ď.Á.K. Alespoň v to tedy doufáme...

No a co volby do Senátu? Ty nám již klasicky připadnou ze všech nezábavnější! Mohou se totiž pochlubit natolik nízkou volební účastí, že se je při každé příležitosti u nás raději pokouší spojit i s volbami jinými, aby v nich nakonec vůbec někdo hlasoval. Ona existence horní komory Parlamentu ve státě, který od roku 1918 urputně pracuje na tom, aby se zbavil veškerých elit, které by v ní mohly zasedat, působí docela úsměvně.

V konečném důsledku pak Senát ČR v naší zemi platí za takový lepší domov důchodců s mnohonásobně lepšími finančními příspěvky, ale zase menším časem na vnoučata. Každé dva roky tak převážně senioři volí převážně další seniory, aby se následujících šest let měli lépe než ostatní senioři. Svého času se Senát dokonce i podílel na volbě nejvýše postaveného penzisty ve státě, tedy prezidenta. Dnes si jej ale důchodci naštěstí mohou zvolit úplně sami.
A jestli Vám to celé z naší strany přijde jako nějaké protigerontovské zobecňování, tak bychom rádi připomenuli, že samotné slovo „senát“ vychází z latinského „senex“, jež se do češtiny překládá jako „stařec“. Je hezké vidět, že některé věci se od časů starověkého Říma nezměnily...

A samotní kandidáti? Kandidátská listina nám dává na výběr z pána, který jak Redbull dává křídla, bývalého komunisty, který je vyšetřován kvůli možnému přivydělávání si na opravách přerovského domova důchodců a zimního stadionu, současného komunisty se šátkem na hlavě, saniťáka, eko-černozadelnice, bývalého anáka, který má spoustu kontaktů v dopravě a chce tak překvapivě lobbovat za dopravu, nemastného neslaného piráta, ex-skinheada, utopisty s plánem nepodmíněného základního příjmu, zeleného mozku a samozřejmě i našeho starého známého jachtaře, horolezce, cyklistu, potápěče, judistu, sprintera, výsadkáře, střelce, biatlonistu, plavce a surfaře. A my upřímně opět nevíme, kdo by z nich mohl být ten nej. Hoďte si jedenáctistrannou kostkou!

Po hloubkové analýze současných stranických kandidátek jsme dospěli k názoru, že jediný způsob, jak bychom v nastalé atmosféře slibů mohli voliče opravdu zajmout, je (a teď se podržte) říct pravdu! Šokující, my víme. Ale jen si to představte:
„Hlasujte pro nás, jen ať Vás můžeme mít po následující čtyři až šest absolutně na háku!“
„Chceme jen vaše peníze, kašleme na Vaše potřeby!“
„Předražené krajské a městské zakázky, abychom měli z čeho žít? Zařízeno!“
„Palačovská spojka? Na to zapomeňte!“
„Víte, kde máme ten Váš slavný okres a kraj?“
„Nejsme tu pro Vás, to jen Vy pro nás!“

A neříkejte nám, že bys Vás taková kampaň nezaujala!

S láskou

Vít Morávek,
počestný předseda hnutí K.A.Ď.Á.K.

Vážení Hraničané,zaznamenali jsme, že náš poslední příspěvek o Placarykovi zaujal nemalý počet z Vás, což nás samozřejmě...
25/09/2020

Vážení Hraničané,

zaznamenali jsme, že náš poslední příspěvek o Placarykovi zaujal nemalý počet z Vás, což nás samozřejmě velmi těší! Mimo to jsme si ovšem taktéž povšimnuli, že jej sdílelo samotné SPD Hranice, načež jsem dokonce i já, počestný předseda hnutí K.A.Ď.Á.K. Vít Morávek, obdržel pozvánku od Jirka Vládek, abych se přidal do facebookové skupiny SPD Přerov.

Nevím, co na to říct. Jaká to pocta! My v hnutí KAĎÁK - Komunální alternativa pro dělnictvo á komunitu máme samozřejmě SPD rádi, stejně jako máme rádi všechna politická hnutí a strany.
Ano, je pravda, že se vůči činnosti politiků vymezujeme, kritizujeme ji a snažíme se nabídnout alternativu. Právě proto si ale také uvědomujeme, do jaké míry všichni zooni politikoni kopou na stejném písečku.
Je přeci naprosto normální svého oponenta veřejné označit za nekompetentního id**ta, a následně s tím neschopným blbečkem zajít večer na jedno. Tak už to zkrátka v politice chodí.

Přestože se tedy domníváme, že jsme několikanásobně lepší politické uskupení a chceme, abyste volili nás, a ne je, tak nám nezbývá než přiznat, že vůči Tomčovi Omčovi a jeho hnutí SPD neboli Solte Prachy, Degešci nechováme nic než obdiv.
Kariéru nejproslulejšího českého Japonce osobně sleduji již několik let, a musím přiznat, že nikdo se mi při vytváření hnutí K.A.Ď.Á.K. nestál větším vzorem než právě on. Nikoliv z politického hlediska, to ani náhodou! U pana Okamůry jsem vždy obdivoval spíše jeho smysl pro obchod.

Ať už se bavíme o jeho roli v televizním pořadu Den D, cestovní kanceláři pro plyšáky nebo vstupu do politiky, Tomio měl odjakživa čich na love. A to se nám na něm právě strašně líbí! Možná ještě již zpozorovali lehké podobnosti mezi jeho prvním hnutím Úsvit přímé demokracie a logem K.A.Ď.Á.K. Vězte však, že tím to zdaleka nekončí!
Stejně jako on, i my vnímáme naši účast v zastupitelské komunální demokracie čistě jako cestu k nějakým těm korunám navíc. Na rozdíl od něj se ovšem tímto faktem nikterak netajíme, stejně jako ani s tím, že náš volební program není nic jiného než populistická a nesplnitelná slátanina. Kéž by se podobnou sebereflexí mohli pochlubit i jiní...

To je také jeden z důvodů, proč se nemůžeme ubránit pocitu, že jsme z SPD a jeho voličů poněkud zklamaní. Přestože ideologicky naplňují ecovský ur-fašismus téměř do posledního puntíku, tak zatím z jejich strany pozorujeme spíše slova než činy.
Kde jsou všechny ty pohraniční domobrany připraveny několika precizně mířenými ranami poslat všechny cizáky tam, odkud přišli? Kde jsou pogromy proti menšinám, které spolu s EU, vládou a všemi názorovým oponenty představují hlavní příčinu toho, proč jsou životy voličů SPD tak na nic? Nikde.
Sotva to začne trochu vypadat, že tito samozvaní čeští vlastenci nabyli kuráže, tak stačí menší mediální nebo právní tytyty, a hned zase sekají latinu.
Slovo dá slovo, a popírání existence letovského koncentračního tábora vzápětí mění svůj zamýšlený význam. Ono to pak o lecčem vypovídá, když někdo ve Vašem jménu spáchá teroristický čin, a vy se za něj ani nepostavíte, abyste náhodou neztratili preference...
Říkejte si o starém Ádovi, co chcete, ale přestože šel se svou hnědou partou taky v prvé řadě po penězích, tak alespoň plnil svá předsevzetí a za svými čistkami stál až do konce. To samé Sládek a jeho republikáni v letech devadesátých, nebo později Dělnická strana. Dokolečka dokola, všichni byli dohola, a jak se skinheadi činili! Kde jsou ty časy, kdy byli extrémisté na své přesvědčení patřičně hrdí, a neskrývali se za pojmy jako "nacionalista", "slušný člověk" nebo "tradiční konzervativní křesťan"...

Navzdory tomu všemu nás nicméně SPD stále baví, ačkoliv mu mnohdy nerozumíme. Kupříkladu my v hnutí K.A.Ď.Á.K. chápeme, že vlastenci potřebují svého Vůdce a že Japonsko a Třetí říše mají dlouholetou historii... Ale nechat se vést imigrantem, který se dříve honosil zaměstnáváním imigrantů, v boji proti imigrantům je... řekněme úsměvné.
A vědí voliči SPD vůbec, že sotva by vítr změnil směr a nějaký bohatý arabský přistěhovalec by Tomiovi nabídnul dobrou investici, tak by Omča obratem počal provolávat slávu islámu, až by se kopce zelenaly?
Protože jestli něco vážně nechceme, tak to, aby se vlastenci ve svých snech o suverénním Česku zklamali. Všichni musí mít svého koníčka. Já, Vít Morávek, například sbírám angličáky a také mě vždy zklame, když v nějakém z nich praskne pérko. Proto za celé hnutí doufáme, že se něco podobného nepřihodí i Tomiovi a že jeho pérko zůstane v jednom kuse!

Takže ještě jednou SPD moc děkujeme a přejeme jim v jejich válce s větrnými mlýny a vysnívání lepší budoucnosti jen to nejlepší. A Vy, příznivci našeho hnutí, se můžete příští týden těšit na volební speciál! Tedy pouze za předpokladu, že se na nás espíďáci z nějakého důvodu nerozčertí a nezačnou lobbovat za náš facebookový BAN. To nám nicméně připadá zhola nemožné. Jak by hnutí, které má ve svém názvu slovo Svoboda, mohlo někomu zakazovat si říkat, co chce, nebo jej dokonce rovnou chtělo banovat? Vždyť to bylo naprosto absurdní....

S láskou

Vít Morávek
počestný předseda hnutí K.A.Ď.Á.K.

Vážení Hraničané,dnes se mi jakožto zástupci hnutí K.A.Ď.Á.K dostalo jedinečné cti navštívit slavnostní odhalení sochy T...
14/09/2020

Vážení Hraničané,

dnes se mi jakožto zástupci hnutí K.A.Ď.Á.K dostalo jedinečné cti navštívit slavnostní odhalení sochy Tomáše Garrigua Masaryka na Školním náměstí.

Prokradl jsem se mezi dav příhlížejících a tak napůl jsem doufal, že se ke mně někdo z Vás, fanoušku hnutí, přidá. Měl jsem u sebe dokonce placky a kondomy se značkou hnutí na rozdávání! Žel, nikdo z přítomných mě neoslovil, což Vám nicméně protentokrát odpustím, neboť je mi jasné, že jste všichni stejně jako já vyhlíželi, co se bude dít.

Za sebe musím říct, že celý ceremoniál probíhal přesně podle mých představ. Velevážený pan starosta Jiří Kudláček opět svým projevem dokázal, že je nejen jachtař, horolezec, cyklista, potápeč, judista, sprinter, výsadkář, střelec, biatlonista, plavec, surfař, podnikatel, bývalý člen ANO 2011 a ex-lídr rychlokvašek Volba OK a Naše krásné Hranice, ale také amatérský historik. Ještě jeden, dva koníčky, senátorské křeslo navrch, a budeme moci pomalu hovořit o hranickém Járu Cimrmanovi. Škoda jen, že pan Kudláček pochází z jižních Čech...

Vedle sboru a žesťového orchestru na slavnosti zazněla i Seifertova báseň To kalné ráno v podání Marie Vavrové, proslulé a možná i něčí oblíbené učitelky z Gymnázia Hranice. Z jejího teskného projevu a výběru veršů pojednávajících o dni, kdy první československý prezident zemřel, lze usoudit, že jako jedna z vyvolených měla tu čest si sochu prohlédnout i před jejím odhalením.
Příhodná mi přišla i slova jednoho z autorů pomníku, který během ceremonie prohlásil, že porota netrvala na "realistickém návrhu". To podle mě vystihuje podstatu věci lépe, než bychom ji dokázali vyjádřit my sami.
Za zajímavou bych označil taktéž účast a svěcení sochy z rukou katolického kněze, jehož přítomnost by husita a odpůrce Vatikánu Masaryk jistě velmi ocenil.
Řeč jednoho z představitelů kultury Olomouckého kraje mi následně připomněla, že instalace památníku TGM možná není z historického hlediska úplně nejlepší nápad. Ne že bychom byli v hnutí nějak zvlášť pověrčiví, ale fakt, že ke vztyčení předchozí Masarykovy sochy na Školním náměstí došlo shodou okolností celkem třikrát, a to v letech 1938, 1948 a 1968, přičemž vlivem následujících dějinných události byl Tatíček vždy záhy zase odstraněn, nás poněkud znepokojuje.

Ale zpátky k samotné soše. Již od zveřejnění vítězného návrhu pomníku se na město, výběrčí porotu a autory snáší nelítostná kritika, což naše hnutí jaksi nedokáže pochopit. Co Vám jako Hraničanům na nové soše TGM vlastně vadí? Že o jejím návrhu rozhodli radní potají a následně jen veřejně ohlásili vítěze soutěže jako hotovou a neměnnou věc? Představovali byste si, že se o projektu bude rozhodovat formou městského referenda? Vážení občané, to by ovšem stálo peníze! Není přeci jen levnější dát celkem 100 tisíc korun i autorům návrhů, které se v konkurzu umístily na druhém a třetím místě a nebudou tím pádem nikde ve městě instalovány? Vždyť ani pan Kudláček v Hranicích nikdy nevyhrál volby a přesto se mu vždy podařilo si vydobýt nejvyšší radní pozici! Demokracie se přeceňuje, přátelé...

Vadí Vám tedy snad vzhled sochy, kterou jsme již v hnutí stihnuli překřtít na Placaryka? Musíme se přiznat, že podobné výhrady taktéž nechápeme. Zploštělá bronzová podobizna přeci skrývá nespočet výhod! Za horkých letních dnů můžeme na sochu kupříkladu házet vejce a následně si pochutnat na perfektních volských okách! V zimě si zase mohou děti při čekání na hodinu hudební nauky v ZUŠ trénovat na Tatíčkovi mušku při hodu sněhovou koulí (za předpokladu, že ještě někdy bude sněžit).

Trápí Vás, že jsou Masarykovy citáty na jezdeckém pomníku jaksi rozkouskovány a tím pádem se mnohdy jedná jen o záplavu individuálních slov vytržených z kontextu? Vážení, prosím Vás, jako byste sami moc dobře nevěděli, že původní ideály prvního československého prezidenta jsou dnes všem již naprosto ukradené a představují pouze něco, co zneužívají snad úplně všichni napříč celým politickým spektrem. Píšete si řeč a nevíte, jak jí dodat váhu? Vražte do ní nějakou, klidně i vymyšlenou citaci z Masarykova díla, a máte vyhráno. A když nemáte Masaryka, tak tam dejte Havla. A když nemáte ani Havla, tak tam nedávejte nic.

Jestli Vám ale socha opravdu vadí a nejradši byste ji z náměstí odstranili, nedělejte si starosti. Díky její dvoudimenzionální povaze totiž existují úhly, ze kterých je prakticky neviditelná! Pokud například právě opouštíte Základní uměleckou školu nebo stojíte u rohu fary, tak z Masaryka nevidíte vůbec nic. Pouze když opravdu pozorně zaostříte směrem k jejímu podstavci, tak si možná povšimnete protáhlé bronzové čáry. Tato hnědá rýha nás však za K.A.Ď.Á.K. těší na celé soše asi nejvíce, neboť nejenom skvěle vystihuje symboliku našeho hnutí, ale také se jedná o perfektní politickou kampaň! Závěrem bychom tedy chtěli městu Hranice poděkovat, že do propagace K.A.Ď.Á.K investovalo tři a půl milionu korun!

S láskou

Vít Morávek,
počestný předseda hnutí K.A.Ď.Á.K

P. S. Ten, kdo na konci celé trachtace pustil Konšelskou od Voskovce a Weircha, by zasloužil korunu a půl království k tomu!

Vážení Hraničané,omlouvám se za několikadenní neaktivitu. Pravdou je, že jsem se pokoušel prokousat všemi komentáři a ps...
09/09/2020

Vážení Hraničané,

omlouvám se za několikadenní neaktivitu. Pravdou je, že jsem se pokoušel prokousat všemi komentáři a psaníčky, které jste na naši stránku nebo mně samotnému napsali. Všem pisatelům chci nesmírně poděkovat, obzvláště pak těm, kteří mou činnost i osobu nazývali natolik barvitými označeními pro exkrementy, pohlavní orgány a duševní onemocnění, že některá z nich snad zašlu autorům nového vydání Šmírbuchu jazyka českého ❤️

Mimo to jsem však mezi Vašimi připomínkami objevil také velice zásadní nedostatek volebního programu hnutí K.A.Ď.Á.K. Mám tím samozřejmě na mysli zlepšení systému hranické městské hromadné dopravy.

Přestože s Vámi všemi soucítím, tak musím přiznat, že vlastně úplně nerozumím, co konkrétně Vám na místním MHD vadí. Chci říct, naše město se přeci může pochlubit tím, že jako vůbec první město v Evropě provozuje 100% ekologickou veřejnou elektrodopravu! Ano, hranické emise se sice nadále kvůli lokálním fabrikám, inverzi Moravské brány a tranzitní dopravě pohybují ve vcelku vysokých hodnotách, ale co je doma, to se počítá! MHD v Hranicích navíc není tak úplně stoprocentně eko, jelikož za jednu z linek zodpovídá jiný neelektro dopravce a v případě potřeby se elektrobusy nahrazují klasické diesely, ale co na tom záleží! V médiích a na boku každého autobusu se píše, že je to všechno elektro, takže to musí být pravda!

Jiní z Vás si zase stěžují, že jízdní řády a trasy jednotlivých linek nedávají vůbec žádný smysl. Vám, kteří tvrdí, že autobusy jezdí jen jednou za čtyři hodiny, a to pouze každý sudý den v měsíci, když je venku přesně 24,5 stupňů Celsia a stíny stromů v sadech Čs. legií v 23:41 v noci dosahují okolo 9,52 metrů, vzkazuji jen toto: Je to zadarmo, tak si nefrkejte!

Podle mého názoru většina z Vás jednoduše nechápe, jaký potenciál se v záhadě hlavolamu, kterou hranický systém MHD představuje, skrývá! Představme si hypotetickou situaci. Skupina syrských uprchlíků se rozhodne na Masarykově náměstí odpálit svými podomácku vyrobenými výbušninami náš krásný Mariánský sloup, přesně jak nás před tím varují naši kolegové z SPD Hranice. Aby teroristé ušetřili čas, rozhodnou se, že si cestu z nádraží do centra zkrátí autobusem. Myslíte si, že se někdy dočkají jeho příjezdu? Značně nepravděpodobné! V konečném důsledku je naopak čekání nejspíš otráví natolik, že se rozhodnou svůj teroristický čin provést raději v blízkém Přerově, kde sice možná mají lepší MHD, ale právě o to horší je jejich obrana před utečenci!

A co kupříkladu takové využití hranické veřejné dopravy při bojových hrách pro rodiče s dětmi? Nabízí se hned několik výzev! Dojeďte z autobusového nádraží do Teplic za dobu kratší než sedm hodin! Kličkujte úzkými historickými uličkami! Čí autobus odře více stěn a sundá více zrcátek, vyhrává! Zjištěte, proč linka 7 začíná u Albertu Hypermarketu a končí ani ne za tři minuty na autobusáku! Připočtěme si k tomu permanentní nebezpečí, že Váš bus může každou chvíli spontánně vzplanout, a máte tady perfektní adrenalinovou zábavu pro celou rodinu!

Nicméně rozumím, hranické MHD nemusí být nutně pro všechny. A jelikož naše hnutí touží být co nejvíce exkluzivní pro všechny občany, rozhodli jsme se, že do našeho programu zařadíme následující položku:

Provedli jsme výzkum, na základě kterého jsme zjistili, že v jízdních řádech se v Hranicích vyzná pouze jediná skupina obyvatel - senioři. Z toho důvodu jsme usoudili, že se hnutí K.A.Ď.Á.K. musí do budoucna zasadit o to, aby se minimálně dvakrát do měsíce v místním domově důchodců konaly školení a besedy, jež budou veřejnost o systému hranické MHD vzdělávat. Kurzy budou zahrnovat mimo jiné městské mapování, časový management a techniky nouzových útěků z hořících vozidel, a to s berlemi i bez.

Věříme, že po absolvování celého tréninku a obdržení osvědčení profesionálního účastníka městské hromadné dopravy konečně porozumíte, jak vlastně celý systém funguje a že jeho účelem je Vás ráno dopravit z domova seniorů ke Kauflandu, odsud následně na poštu k Penny, odkud se poté můžete vydat do centra, kde máte tak akorát čas na návštěvu knihovny/úřadu/kadeřníka/butiku, jen aby Vás autobus nakonec zavezl zpátky do domova. Jakákoliv další využití MHD jsou čistě redundantní.

Tak na to prosím myslete a pamatujte - občas je prostě lepší chodit pěšky 😘 Ještě jednou děkuji všem pisatelům komentářů a zpráv. Těším se na další komunikaci s Vámi, jež opět bezpochyby rozšíří mou slovní zásobu.

S láskou

Vít Morávek,
počestný předseda hnutí K.A.Ď.Á.K.

Vážení Hraničané,cítím, že jsem s hnutím KAĎÁK - Komunální alternativa pro dělnictvo á komunitu pro některé z Vás nezača...
02/09/2020

Vážení Hraničané,

cítím, že jsem s hnutím KAĎÁK - Komunální alternativa pro dělnictvo á komunitu pro některé z Vás nezačal zrovna nejšťastněji. Svým způsobem je mi to skoro až líto, už jen protože věřím, že s mnohými sdílíme společné zájmy, aniž byste to třeba tušili! Všichni přeci chceme pro naše město to nejlepší, a to ať už to znamená cokoliv!

Z toho důvodu jsem se rozhodl do našeho volebního programu zařadit prvek, na kterém doufám, že se shodneme snad skoro úplně všichni. Víte, jak vypadá znak města Hranice? Zamračený pán v modrém se svatozáří, tři kameny v jedné a palmová ratolest v druhé ruce. Víte ovšem vůbec, co je to vlastně za osobu? Mnozí z vás možná tuší, že se jedná o postavu sv. Štěpána, starořímského světce z 1. století po Kristu.

A nyní se Vás táži – kolik z Vás ví, co má sv. Štěpán s naším městem společného? Kostel na Masarykově náměstí je přeci zasvěcený ufiknutí hlavy sv. Jana Křtitele, Kostelíček zase narození Panenky Marie. Proč tedy máme ve znaku nějakého Štěpána, kterého nikdo z nás nikdy pořádně neviděl, neslyšel a v podstatě ani nemáme tucha, co na znaku dělá?

KAĎÁK - Komunální alternativa pro dělnictvo á komunitu chce tento historický nesmysl napravit! Patronem města by přeci měl být někdo, koho všichni znají a jehož pověst se nese napříč celou českou krajinou. Nejlépe některý z místních slavných rodáků, jenž se hřívou a svatostí nezadá ani se zakaboněným Štěpánem!

Dámy, pánové a vy mezi tím, po hodinách a hodinách přemýšlení jsem konečně dospěl k řešení! Představuji Vám nový znak města Hranice s jedinečným, dokonalým a neuvěřitelně obdařeným Dalibor Janda!

Ač rodák z Drahotuš, jeho srdce vždy bilo pro Hranice jako celek! Rok 2020 nám dá obzvláště za pravdu, vezme-li v úvahu, kolika požárům (OHEŇ), srážkám (VODA) a větrným smrštím (VÍTR) muselo naše překrásné město letos čelit! Dalibor Janda je vzorem pro všechny Hraničany, kteří svým řízením, pitím a nočními toulkami žijí jako kaskadéři a jejich okolí je pročež mnohdy nazývá Hurikány.

Dalibor Janda, který v roce 2018 Středočeskému kraji vysvětlil, co je tisíckrát krásnější než prachy, zatímco si z jejich kulturního fondu pro výjimečné příležitosti vzal na svůj koncert 200 tisíc korun. Dalibor Janda, který je pravým patriotem stejně jako mnozí z nás, neboť podporuje jak pana prezidenta Miloše Zemana, tak i Jaromíra Soukupa, ba dokonce píše i pro Parlamentní listy!

Lepšího kandidáta na patrona města, jenž by tak skvěle vystihoval lokální genius loci, aby jeden pohledal. Z toho důvodu KAĎÁK - Komunální alternativa pro dělnictvo á komunitu vyslalo své poštovní holuby do Vatikánu se žádostí papeži Františkovi, aby pana Jandu s plnou platností svatořečil. Pokud bude Svatý otec namítat, že pro natolik náhlé vysvěcení je potřeba alespoň mučednická smrt, tak panu papeži vzkazuji, že to není problém zařídit! Holt si s panem Jandou zase jednou zahrajeme na kličkovanou 😉

S láskou

Vít Morávek,
počestný předseda hnutí K.A.Ď.Á.K.

Adresa

Pernštejnské Náměstí 1
Hranice
75301

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když KAĎÁK - Komunální alternativa pro dělnictvo á komunitu zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Ta Organizace

Pošlete zprávu KAĎÁK - Komunální alternativa pro dělnictvo á komunitu:

Sdílet