23/04/2026
🚧 Křižovatka Mileta se otevře dříve, než se plánovalo!
Dobrá zpráva pro Hradec Králové – přestavba křižovatky Mileta míří do finále a řidiči ji začnou využívat už v pondělí, tedy výrazně dříve, než byl původní plán.
👉 Tenhle projekt ale nevznikl ze dne na den. Je výsledkem dlouhodobé a systematické práce, za kterou vedle projektantů, odborníků a úředníků stáli i zástupci ODS ve vedení Hradce Králové v různých etapách:
✔️ Záměr přestavby vznikl už v době, kdy město vedlo ODS s primátorem Otakarem Divíškem.
✔️ Projekt se dlouhodobě řešil i na úrovni výboru pro územní rozvoj pod vedením Oldřicha Vlasáka, který jej pomáhal udržovat "na stole".
✔️ Za vedení města s primátorem Alexandrem Hrabálkem a investičním náměstkem Jiřím Bláhou (oba ODS) se podařilo vypořádat připomínky veřejnosti a posunout projekt k realizaci
✔️ Samotná stavba probíhá za aktuálního mandátu náměstka pro dopravu Miroslava Hlouška z ODS.
✔️ V klíčovém období bychom se neobešli bez podpory, pomoci a spolupráce ministra dopravy Martina Kupky, předsedy ODS, kterému patří zvláštní poděkování.
🙏 Buďme fér - příprava, prosazení a
posunutí k realizaci takto zásadního projektu by se v žádné fázi neobešly bez široké politické shody a spolupráce našich koaličních partnerů. Děkujeme!
💡 Křižovatka Mileta je ukázkou, že velké projekty
potřebují čas, odbornost a kontinuitu a že dlouhodobá proinvestiční a prorozvojová politika ODS v Hradci Králové přináší konkrétní výsledky.
🤩 Rádi bychom poděkovali všem, kteří se o Miletu zasloužili, a všem řidičům za jejich trpělivost v průběhu náročné a dlouhé rekonstrukce. Ať nám dobře slouží!