22/03/2023
Zveřejňujeme zápis ze zasedání Rady města.
Obecně považujeme zápisy z jednání rady jako nedostatečné, její rozhodnutí zde není nijak zdůvodněno, je zde pouze zapsáno rozhodnutí a počet hlasujících. Rozhodnutí ke každému bodu by mělo být byť minimálně zdůvodněno. Takto vzniká prostor pro otázky na základě jakých pohnutek, se rada rozhoduje.
Další komentář si dovolíme k jednacímu řádu, i přes to, že se zkoušelo několik variant jak pořídit záznam jednání, v jednacím řádu je uvedeno, že tento záznam bude sloužit pouze k interní potřeby MÚ a zastupitelů. V době kdy se většina obcí záznamy zveřejňuje (například Týn nad Vltavou) se koalice na Hluboké domnívá, že zveřejnění záznamu není vhodné, s tím jako opozice nesouhlasíme a budeme hlasovat proti tomuto bodu, jsme přesvědčeni o tom, že otevřenost a transparentnost je cesta, kterou se má Hluboká ubírat.