05/06/2026
Včera klienti navštívili Papilonii, neboli Motýlí dům v Ostravě centru.
Do galerie se všichni těšili, protože Motýlí dům jsme navštívili poprvé, a proto jsme byli všichni v očekávání co nás čeká a co vše uvidíme. Do samotné Ostravy nás čekala jízda dálkovou MHD s přestupem na Hranečníku, kde jsme nastoupili na tramvaj, kterou jsme zamířili rovnou do centra města Ostravy.
Při jednotlivých přestupech byly klientům zodpovězeny jejich dotazy k samotnému cestování po Ostravě – jakým způsobem probíhá platba jízdného v ostravských dopravních prostředcích. Procházkovou chůzí jsme se vydali úzkými uličkami až na Masarykovo náměstí do samotného centra Ostravy, odkud už nás dělilo jen pár kroků k samotnému Motýlímu domu. Protože jsme měli ještě chvíli prostor před otevřením galerie, usadili jsme se na lavičku, kde jsme se občerstvili svačinou z domova. Při placení a vyřízení požadavku pro zakoupení vstupenky pro držitele ZTP/P u paní pokladní potřebovali klienti podporu zaměstnance.
Klienti před samotnou prohlídkou projevili zájem svými dotazy směrem k zaměstnancům galerie, kteří ochotně na vše odpověděli. Byť galerie není příliš velká, celá prohlídka Papilonie se všem moc líbila. Klienti celou akci zhodnotili jako velmi povedenou a projevili zájem doporučit návštěvu Papilonie i svým dalším kamarádům na Chráněném bydlení či ve Stacionářích.
Další zastávkou byla návštěva nedaleké kavárny, kde si klienti dle svého přání zakoupili kávu a zákusek, u kterého jsme společně zhodnotili dnešní návštěvu Ostravy. Před odjezdem se klienti vyfotili u divadla Antonína Dvořáka.