05/05/2026
1886 až 2026 – to je velkolepých 200 let. Jubileum, které se slaví jednou za generaci! A Škola Břežany bude slavit celý rok. Příspěvky k 200. výročí můžete sledovat zde: https://www.skolabrezany.cz/o-nas/historie-skoly/200-vyroci
Dnes slavíme Den učitelů. Letos je pro nás o to výjimečnější, že si připomínáme 200 let od otevření první školní budovy v Dolních Břežanech.
Právě proto chceme celý letošní rok věnovat oblasti vzdělávání. Školství je dlouhodobě jednou z našich hlavních priorit. Za posledních 20 let jsme jako obec investovali více než 550 mil. Kč do školních budov a vybavení. Dnes máme skvělé zázemí.
Osobně ale vnímám, že ještě důležitější než samotné budovy je to, co se v nich každý den odehrává. Naplnit budovy kvalitním obsahem je často větší výzva. Chod školy, budování bezpečného a podnětného prostředí, výuka i rozvoj dětí – to jsou úkoly, které vedení školy i školky se svými týmy řeší každý den.
A proto bych dnes, na Den učitelů, chtěla především poděkovat učitelům, vedení základní a mateřské školy i všem spolupracovníkům za každodenní práci a nasazení. Krásný sváteční den!