13/05/2024
Vážení spoluobčané,
naše nová zubní ordinace 🦷jede už dva měsíce „na plné pecky“, přičemž už počátkem dubna paní doktorka 👩⚕️hlásila prvních 300 realizovaných vstupních prohlídek. Obec si může gratulovat k novému obsazení této ordinace, neboť zubaři v ČR nejsou, a hned tak nebudou. Navíc, mladá paní doktorka pracuje velmi jemně a ohleduplně, nicméně její plomby jsou důkladné a vydrží vám. Během druhého měsíce provozu ordinace se však kadence nových vstupních prohlídek zákonitě snížila, neboť po vstupní prohlídce následovala často potřeba následného ošetření pacienta…A čas, jak známo zatím natáhnout fyzikálně neumíme, takže se ve druhém měsíci funkčnosti ordinace nedalo očekávat dalších 300 absolvovaných prohlídek. To je snad jasné každému. A letošní stop stav matematicky vychází tak na polovinu roku. Další zaregistrovaní se dostanou na vstupní prohlídku později, někteří až v roce 2025. Nespokojenost lidí lze pochopit, ale na stav se zubním ošetřením a jeho nedostatečností starostové signalizovali „výše“ již dost dávno, ovšem za velkého nepochopení prezidenta zubařské komory Šmuclera… Ten tvrdí, že je vše O.K. A nemám informaci, že by věc nějak zvlášť interesovala ani pana ministra zdravotnictví Válka !
Na druhé straně, ale když jsem i v Okénku nabízel kontakt našim občanům na novou Zubní kliniku do Ostravy Vítkovic, a to jednak pro děti, a jednak pro dospělé – s prací na pojišťovnu, zájem občanů byl mizerný a mnohé příležitosti lidem takto zbytečně unikly. Škoda, protože z případů, které vedly k přihlášení na zmíněnou kliniku vím, že jsou klienti velmi spokojeni. Pravda, Ostrava Vítkovice je poněkud „od ruky“, cca 20 km, ale to si už každý musí zvážit priority…
Ladislav Rosman