24/12/2023
Vážení spoluobčané,
je Štědrý den. Je zima. Poslední dva dny nás zavalilo nebývalé množství těžkého mokrého sněhu. 23. prosince vyjeli pracovníci Technických služeb ve 4 hodiny ráno. Technika měla co dělat s těžkým sněhem. Prohrnout trasy znamenalo téměř 2x tolik času. Jezdili bez pauzy až do sobotní sedmé hodiny večer, abychom mohli aspoň do jisté míry jít do města a nakupovat a chystat svátky. Několikrát jsme město projížděl osobně a řešil s pracovníky, kde je potřeba co ještě udělat. Najali jsme další čtyři pracovníky na ruční odklízení sněhu, kam se třeba kvůli zaparkovaným autům nedostala technika.
Dnešní noc byla velmi náročná. Padal a padal další mokrý sníh, SÚS se snažili veškerou technikou udržet sjízdné aspoň hlavní tahy. Všude zapadlá auta, kamiony a to mnohdy na neodpovídajících pneumatikách. Těžký sníh lámal jeden strom za druhým a ty padaly na vedení elektřiny, na koleje, silnice. Desítky výjezdů hasičů profesionálů i naší jednotky SDH Chotěboř. A opět po pár hodinách odpočinku vyjeli brzy ráno pracovníci Technických služeb a odklízí vrstvy rozbředlého sněhu místo trávení vánočního času se svými rodinami. Energetici se snaží opravit všechny poruchy, abychom pokud možno nebyli ve sváteční den bez elektřiny.
Klobouk dolů před nasazením všech složek IZS včetně našich JSDH, SÚS i pracovníků technických služeb.
Velmi mě mrzí v takové situaci chování některých lidí, urážejících komentářů z tepla domova, že nikdo nic nedělá. Ti lidé si to opravdu nezaslouží! Dokonce jsme se setkali s neurvalým chováním řidiče vůči zasahujícím hasičům.
Rychlé tání sněhu a déšť způsobí lokálně problémy s vodou. Rychle roste hladina vody v řece Doubravě. Opět budou muset vyjet složky IZS, technické služby...
Buďme k sobě, prosím, slušní, vstřícní a pomáhejme si navzájem. To je lidství.
Všem v terénu ještě jednou velké poděkování.❤️
Klidné svátky a dětem bohatého Ježíška.