13/05/2026
BEZ LIDÍ A HOSPOD JE NÁMĚSTÍ JEN PROSTOR 🍺
Právě skončil festival Kino na hranici a bylo skvělé sledovat, jak může město vypadat, plné zahrádky, příjemná atmosféra, setkávání lidí - přesně tohle dává městu energii.
Naše náměstí bohužel takto dlouhodobě nežije a změnit to není jednoduché. Uznání si ale zaslouží podnik, který se o příjemnou atmosféru na náměstí stará už dlouhé roky — Restaurace U Vočka.
Jindra Koch tady už řadu let provozuje klasickou českou hospodu se skvělým jídlem a příjemnou atmosférou. Na zahrádce s výhledem na radnici si tu můžete vychutnat čepovanou Plzeň nebo Radegast.
Protože město netvoří jen budovy nebo opravené chodníky. Město tvoří hlavně lidé a místa, kde se přirozeně potkávají. Takže pokud budete mít cestu kolem nebo chuť na oběd či pivo, zkuste podpořit místní podnikatele. Bez zákazníků se podobné podniky dlouhodobě neudrží — a už vůbec nevzniknou nové. A jak může místní podnikatele podpořit město? Možná by pomohlo prodloužení otevírací doby zahrádek nebo třeba dotační program na zlepšení vzhledu provozoven. Ale na to se půjdeme zeptat přímo podnikatelů.❤️