Jsme sdružení, které ve své činnosti vychází z přesvědčení, že k dosažení spokojeného života ve městě je nutné se do vytvoření odpovídajících podmínek osobně zapojit a neustále o ně pečovat. Současně chceme lidem ve městě zajistit podmínky pro život odpovídající současnosti. Nepotřebujeme být populární za každou cenu a už vůbec ne za cenu nereálných volebních slibů. Na radnici nejdeme čerpat výhod
y, ale otevřeně pojmenovávat i nepříjemné problémy a pracovat na jejich odborném řešení. Nepřiměřené sliby nakonec jen zvyšují nespokojenost občanů s politikou. Nepominutelným úkolem je udržet stabilitu městského rozpočtu. Cítíme odpovědnost rodičů, kteří nechtějí žít na úkor svých potomků. Více, než dřív jsme povinni klást důraz na zásadní úspory energie ve všech oblastech činnosti města, včetně budoucího provozu dnes připravovaných investic. Základní podmínkou důstojného života ve společnosti je bezpečí a mezinárodní stabilita. Z pozice města je to asi příliš vysoká politika, ale bezpečnosti obyvatel přece pomáhají i dobře spravované a osvětlené chodníky, silnice a mosty. Usilujeme o soudržnost mezi generacemi a jsme solidární se slabými, nemocnými a znevýhodněnými. Sociální systém však nesmí demotivovat pracující a podnikavé. Daně a poplatky nesmí občany trestat za větší podnikavost, pracovitost ani kompenzovat nedostatky v hospodaření města. Dále prosazujeme, aby město vydávalo jen takové vyhlášky, které dokáže v praxi vymáhat. Každé podání by mělo být vyřízeno co nejdříve, nejpozději ve stanovených lhůtách. Pokud je k vyřízení nutná delší doba, musí být o ní žadatel informován. I nepříznivé zprávy nebo rozhodnutí lze sdělit s respektem a zdvořilostí. Odmítáme diskriminaci ve všech podobách. V obdobných případech máme rozhodovat podobně nebo stejně. Pokud budou vážné důvody pro odlišné rozhodnutí, srozumitelně je vysvětlíme. Při řešení mají orgány města volit prostředky, které co nejméně zatíží všechny zúčastněné. K tomu všemu bude potřeba dát jasné zadání a určit osobní odpovědnost za každé rozhodnutí, za splnění každého úkolu. A ještě něco: Úsměvů není nikdy dost 😊