10/05/2026
🚨Tak jestli bylo někdy opravdu třeba pořádně umýt auta, tak rozhodně po dovednostním tréninku, který absolvovali naši strojníci v areálu Mohelnických lomů🚨
☑️Potkali se zde s dalšími hasiči z jiných krajů, aby otestovali, co umí hasičské čtyřkolky. Neboli vozy SxS Polaris Ranger 1000 XP s hasebním modulem.
☑️Za Jihočechy odjelo totálně zašpinit pět jihočeských čtyřkolek přes 40 hasičů-strojníků ze stanic České Budějovice, Český Krumlov, Dačice, Frymburk a Strakonice.
☑️Kromě toho, kam všude se dostane bahno, si vyzkoušeli vlastní jízdu - průjezdy z kopce, do kopce, boční náklony, manipulaci v rychlosti, bezpečné úhly, výši stoupání..dále k tomu kdy zapnout pohon 4x4, kdy je vhodné jeden náhon, správné zařazení stupňů pohonu čtyřkolky, couvání..a také vyprošťování, práci s navijákem, zaháknutí, zachycení břemena, navinutí.
Umíte si představit zajímavější výcvik? 😊
(vm)