04/05/2026
"Hospodářská správa města Bruntál objevila nový trend: potřeby občanů končí v 17:00"
Každé město má zájem mít v centru takové služby, které ocení občané, rodiny s dětmi, senioři, turisté, motorafani, cyklisté, atd….Na náměstí Míru v Bruntále jsou na 4 sloupech veřejného osvětlení směrovky WC a směrují do ulice Slovenská, kde je veřejné WC.
Na vstupní bráně do suterénu Vás zaskočí tabulka v příloze.
„Bruntál: město, kde se i základní potřeby řídí pracovní dobou úřadu.“ Je to moderní řešení po 17.00 hod. a o víkendech: veřejné WC zavřené, problém vyřešen.“
„Víkend v Bruntále? Hlavně nic nejíst a nic nepít, jinak musíte potěšit WC v Tipsportu, kavárně Piazza a Kafé Bybodlo, Radegastovna a po 22.00 musíte někde najít odlehlé houští nebo non stop čerpací stanici OMV na Staroměstské ulici.
„Turisté vítejte – jen si to dobře načasujte.“ „Když příroda zavolá… v Bruntále máte smůlu.“
„Možná by Hospodářská správa města Bruntál mohla vysvětlit, proč lidské potřeby mají úřední hodiny?“ Možná přijdou s výmluvou, že provoz je ztrátový nebo, že paní u okénka marodí a uklízečka je ve výpovědi?
Víte kolik měst v naší krásné zemi má již veřejná WC jako bezobslužná, vandal-resistant, na platební karty s mincovníkem a senzory a dokonce jako projekt participativního rozpočtu?
Snad se vedení našeho města probudí, blíží se komunální volby 2026 a veřejná ostuda často funguje rychleji než úřední komunikace. Nebo bude nutná petice občanů a přidají se turisté a TV pořad „Comeback“ zopakuje díl s epizodou „Zlatá ledvina“ a jen doplní popis našeho města kde se „těží bahno“, žijí „zubaté žáby“, lidé jsou hodně drsní, protože jim zavřeli už i WC!
Luděk Šarman, zastupitel