25/11/2025
Nyní probíhá hlasování již dalšího ročníku Participativního rozpočtu Dáme na vás a tak je tu nějaká novinka s projektem z loňského roku. Vznikla studie od HAPPY LANSDSCAPE, za mě jako předkladatele projektu rozumný kompromis mezi návrhem pro který jste hlasovali a proveditelností do ulice.
Bohužel ne všechny dotčené instituce sdílí tento názor a 2 z 27 vyjádřili záporné stanovisko:
BRNOmycity Odbor dopravy: "Lokalita je pro umístění nádob se zelení nevhodná. Došlo by k významnému zúžení průchozího profilu v místě s intenzivní pěší dopravou. Požadujeme zachovat průchozí šířku minimálně 2,25m, s odstupem květináčů od vozovky minimálně 0,5m" Ta stejná instituce povolila parkování v rámci generální rekonstrukce ulice s průchozí šířkou 80 cm a nyní jim nestačí šířka 2x0,75m.
Národní památkový ústav (tak trochu nečekané): "NPÚ nepovažuje mobilní nádoby s vegetací, které mají být umístěny v předmětné části památkové zóny, za charakteristický prvek veřejného městského interiéru, proto je tam nedoporučujeme umístit". Škoda, že nejde dohledat jejich vyjádření k umístění stejných prvků do ústí tř. Kpt. Jaroše Oživení Jarošky, co realizoval Kancelář architekta města Brna - KAM Brno.
Můžete sami posoudit stav ulice, z fotek který je pro pěší (od toho je chodník) nejlepší.
Budu rád za Vaší podporu, abychom se snad v roce 2026 dočkali změny ulice k lepšímu. A pokud najdete místa, kde se nedá projít, tak se ptejte odboru dopravy proč to tam je takové úzké a povolili to a tady ne. Třeba sloupy veřejného osvětlení směrem k dětské nemocnici, nebo hned jeden u zastávky.
Jakmile budeme mít posun s projektem dále, budu Vás informovat.