18/05/2013
Projev k ukončení kampaně (Adam Pitrocha - tiskový mluvčí):
Vážení vyučující a přátelé,
dnešek je druhým a zároveň posledním dnem voleb. Je tak i posledním dnem fungování naší strany FFE Praví politologové. Strany, která zdánlivě funguje jen půl roku, ve skutečnosti však funguje již několik let.
Andreu, naši předsedkyni, jsem poznal už při studiu před mnoha lety na gymnáziu Táborská v Brně. Přátelství nás spojuje velkou část našeho života. Po maturitě jsem nastoupil ke studiu politologie a BSS. První semestr byl pro mě velkou neznámou. V nabídce předmětů mne tehdy zaujal kurz Dr. Matuškové a Dr. Eibla o politickém marketingu. Právě tam jsem se poznal s Pavlem a Lukášem. Od prvního semestru nás tak pojilo přátelství, spolu jsme psali seminární práce, spolu se strachovali o studijní výsledky a spolu i slavili volební úspěchy.
Strana FFE pro mě není jen politické uskupení, které mi má zajistit kredity. Naše strana je postavená na přátelství, důvěře a nápadech čtyř lidí. Čtyř přátel, kteří spolu překonali doposud všechny nástrahy vysokoškolského života. Já jsem hrdý na to, že jsem mohl s těmito lidmi spolupracovat. Jsem rád, že díky práci na kampani jsme získali i nové přátele.
Chtěl bych vyjádřit své díky Kláře Pěknicové a Liboru Pospíšilovi, kteří nás v kampani podporovali, přispěli do ní nadhledem, konstruktivní kritikou a věcnou pomocí. Dále bych chtěl poděkovat vedoucím kurzu Dr. Matuškové, Dr. Eiblovi i Mgr. Gregorovi. Kurz nás nejen obohatil o praktické dovednosti, byl zdrojem inspirativních přednášek, jako byla ta Adama Zbiejczuka, ale hlavně byl kurz dokonalým zrcadlem a prostředkem k našemu sebepoznání.
Ne všechno nám v kampani vyšlo, tak jak jsme chtěli, to ostatně asi žádné ze čtyř kandidujících stran. Přesto doufám, že se nám podařilo vás inspirovat a že se nám podařilo vás sblížit na akcích, které jsme pořádali. Mé poslední díky tedy patří vám, studentům a vyučujícím čtvrtého patra Fakulty sociálních studií za hlasy, podporu a inspiraci, jejímž zdrojem jste pro nás byli po celou dobu kampaně.