Mezi Stromy - Dětská čajovna a kavárna

Mezi Stromy - Dětská čajovna a kavárna ❗NA SVÉM MÍSTĚ UŽ JEN DO KONCE LEDNA❗
☕/🫖+👶=💚
Čajovna s dětským koutkem v centru Brna
STĚHUJEME SE ->

Trvale zavřené.

V netradičním prostředí dětské čajovny Mezi stromy si na své přijdou jak dospělí hledající chvilku klidu a odpočinek od ruchu města, tak děti které potřebují neustále zkoumat. Pro všechny je připravená bohatá nabídka čajů, kávy, ovocných nápojů a spousta slaných i sladkých dobrot. Velcí se mohou na chvilku začíst do knih z naší knihovničky, Malí pak mohou prozkoumávat tajemná zákoutí, stavět nové světy, skotačit v balóncích, tvořit nebo prostě jen být.

Koutek ve spodním patře nové kavárny jsme opět o něco rozšířili a celou neděli jsme věnovali craftění prvku s názvem "ho...
15/03/2026

Koutek ve spodním patře nové kavárny jsme opět o něco rozšířili a celou neděli jsme věnovali craftění prvku s názvem "houpačka na stromě" 🌳

Kdo nás zná jako bývalou Dětskou čajovnu Mezi Stromy, tak ví, že toto byl původně obří, čtyřmetrový strom, který jsme se rozhodli za každou cenu vzít do nového místa s sebou 🌳💚 (a že to byla sranda to stěhování 😅)
Jednu jeho půlku jsme se rozhodli použít jako dekoraci a té druhé jsme dali úplně novou roli a zapojili ji do naší lesní herničky, která teď už vypadá více podle našeho gusta 😍

Pokud tak ještě neděláte, sledujte nás na novém profilu:
IG: cafe_mezistromy
FB: Café Mezi Stromy





01/03/2026

Stručně - koutek je již hezčí a větší. Celkově tak má Café Mezi Stromy krásnou vrchní čistě kavárenskou část a spodní část s koutkem, který je hotov tak na 50%
Ale to je prozatím VŠE, to je bod, do kterého se nám podařilo doběhnout s jazykem na vestě a kapsami i peněženkami prázdnými, teď už ležíme na zemi a nezvedne nás nic, než že začne chodit víc zákazníků 💔

Pokud si myslíte, že takové místo v Brně chybí a chcete podpořit jeho dokončení a rozjezd, tak TEĎ je čas přijít 🌳🩵




16/02/2026

Máte už na nové adrese koutek? Ano, ALE!!!

🌳 Video je delší, točila jsem sebe což u mě nebývá zvykem a jsou tam i záběry na koutek.

Pro ty, co to tak dlouhé fakt nedají stručná osa videa:
- Ptáte se jestli máme koutek na Táborské, ano máme ale je udělaný narychlo a provizorně na základě Vašich telefonátů a zpráv ❤️ ❤️
- Přijďte pokud jste s tím ok 😉 ❤️
- Koutek je zatím zdarma ☺️
- Kapacita je malá - dole jsou 3 stolky, ale kafčo si můžete vypít i v horní části kavárny a s dětmi pak zajít dolů do koutku
- Není to zatím na velké hraní, ale takovou 3/4 hodinku na vypití teplé kávy vám to dá
- otevírací doba 9-11 a 14-18 (vysvětleno ve videu)

Mějte se a my dál makáme 💪 ☺️



03/02/2026

Dnes tady mám pro vás krátký STORYTIME aneb Jak sundat 4m strom 🤷 😅
Ono, aby se mohla čajovna přesunout, tak se musí také nejdřív rozložit, že ano a ne všechny prvky jsme instalovali MY. Tady tento strom byl počinem prvních majitelů a my netušili jak je:
- zkonstruovaný
- těžký
- ani co všechno ho na té zdi vlastně drží 🤨
Věděli jsme jen, že má 4 metry, těžiště nahoře vpředu a že až ho odmontujeme, tak ho pravděpodobně neudržíme a při pádu by sebou strhnul světla nebo ještě něco horšího.
A tak jsme použili starou dobrou kladku 🚧👍
Berte prosím slovo KLADKOSTROJ s rezervou, nebyl to žádný stroj neb jedinou protiváhu jsem tomu dělala já 😁💪
I když to bylo chvíli poměrně dramatické, tak se nám povedlo strom bezpečně spustit a dokonce u toho nic (včetně nás) nerozbít!
Takže STROME, PŮJDEŠ S NÁMA! Ať se ti to líbí nebo ne 🌳😁 Teď tě ještě seříznout, aby ses tam vešel... někam... ještě netuším kam, protože v novém opravdu vysoké klášterní stropy nejsou 🤦
Jsme blázni? 👇

Dnes k nám můžete přijít na Josefskou úplně naposledy. Otevřeno máme 13-19. 🩶Přesouváme se zde - >, ale POZOR, koutek ta...
31/01/2026

Dnes k nám můžete přijít na Josefskou úplně naposledy. Otevřeno máme 13-19. 🩶
Přesouváme se zde - >, ale POZOR, koutek tady nebude ještě nějaký ten týden fungovat. Přestěhovat čajovnu je velká akce, navíc probíhá bazárek věcí, které s námi už nepůjdou, u toho již nová kavárna funguje a celkově je tohle celé až trochu nad naše síly, proto prosíme o shovívavost a trpělivost. Ono, ve dvou se to sice lépe táhne, ale někdy dva nestačí, ani když oba jdou na 110% 🙂
Stále budu na této stránce informovat o postupu, abyste věděli, jak jsme na tom, ale doporučuji sledovat i .
💚Cítíme velkou vděčnost - prostoru Kláštera, Vám, kteří jste nás celé roky navštěvovali a podporovali, zkouškám a cenným lekcím, díky kterým jsme rostli. DĚKUJEME
Děkujeme, že jste nás nenechali padnout ani za Covidu a zůstali jsme tehdy jedinou kavárnou s dětským koutkem, která přežila v centru Brna. Tehdy nám došlo, že to co děláme má skutečnou hodnotu. ❣️
Víme, že o mnohé z Vás přesunem do Židenic přijdeme, ale tak to zkrátka je. Udělali jsme tohle rozhodnutí po tom, co jsme se celý rok snažili najít vhodné prostory v centru. Byli jsme z toho velmi nešťastní, ale pak nám došlo, že to tak asi má být a pokoušíme se toho využít a vytvořit něco jiného, nového a unikátního - ostatně tak, jak to my děláme vždy (kdo poznal .brno tak ví)
Doufáme, že prostor na Josefské dostane péči, kterou si zaslouží, ať už z pohledu rekonstrukce, nebo následných provozovatelů, ať už tam bude cokoliv :)
Když tudy budete někdy v budoucnu procházet, možná si vzpomenete, že tam kdysi byla čajovna pro rodiny s dětmi, kterou měli dva mladí rodiče, snílci a bylo to tam fajn - a za TO, to všechno stálo 🌳💚

Mějte se zatím krásně, Vaše čajovna Mezi Stromy

25/01/2026

Zítřkem začíná náš poslední týden na Josefské. Je to pro nás emotivní, ale zároveň jsme tak zahrnutí prací, že na nějakou lítost teď nezbývá prostor ani čas.
Včera se s naším prostorem rozloučilo i mantrování pod vedením námi milovaného , který u nás pořádá zpívání celé roky, co čajovnu máme (dokonce ještě i chvíli před tím 🩵). Bylo to historicky nejdelší mantrování, které jsme oslavně prodloužili až do druhé do rána a myslím, že to bylo velmi důstojné rozloučení 🙏
Teď už je čajovna zase koutkem pro Vás a Vaše děti a můžete se i Vy přijít rozloučit. Čas máte do soboty (nedělí si nejsme jistí, přeci jen už je to 1.2. a my máme domluvu do konce ledna)
A PS tip: na sobotu bych tu návštěvu úplně nenechávala, pokud ji chcete klidnější. 😉☺️




POZOR! KOUTEK FUNGUJE!Několik maminek nám se strachy volalo, že koutek je již jinde a jak k nám. Ale my jsme pořád tam k...
22/01/2026

POZOR! KOUTEK FUNGUJE!

Několik maminek nám se strachy volalo, že koutek je již jinde a jak k nám. Ale my jsme pořád tam kde vždy!
Takže stručne a jasne:

Čajovna s dětským koutkem normálně funguje do konce Ledna na své běžné adrese na Josefské 1!

V nových prostorách na Táborské 144 bude koutek dostupný až v průběhu Února.

Zkušební provoz *části kavárny* na Táborské jsme nuceni odložit na pondělí vzhledem k náhlé nemoci personálu.

Život znamená změnu a ta znamená vývoj. Před šesti lety jsme přebírali čajovnu Mezi Stromy bez zkušeností a to ať už v g...
20/01/2026

Život znamená změnu a ta znamená vývoj. Před šesti lety jsme přebírali čajovnu Mezi Stromy bez zkušeností a to ať už v gastru jako takovém nebo v podnikání nebo celkově v životě. Ostatně bylo nám tolik, jako je průměrný věk našich současných brigádníků. 😄
Je třeba říct, že jsme se to všechno učili za pochodu a většina lekcí pořádně bolela, jak už to tak bývá. 💔
Samozřejmě, že není lehké opustit místo, kde to všechno začalo a kde jsme se toho tolik naučili, ale je pravda, že jsme se už v mnohém posunuli i jako osobnosti a čajovna na Josefské už nás tolik neodráží.
Zvažovali jsme velkou úpravu prostor, ale pak přišla informace o rekonstrukci Kláštera a s tím i podmínka vystěhování se.
Využili jsme toho, jako prostředek vývoje a nezbývá než věřit v budoucnost 🌟
❗Ve čtvrtek budeme v Cafe Mezi Stromy otevírat zkušební provoz ❗Pozor - zatím BEZ koutku. (Zde připomínám, že kavárna bude mít dvě patra. Jedno jako klasická kavárna, ta se už nyní ve čtvrtek otevírá a druhé s koutkem, na to ještě budeme cca měsíc pracovat)
Ale já vím, že nás sleduje spousta lidí, kterým už děti odrostly a teď si k nám, díky nové kavárně, budou moci opět najít cestu 🩵
Kdo chce dál sledovat naši cestu - už mám aktivní IG:

✨Nový rok je tady a s ním i spousta změn v našich životech. Nejprve Vám chceme popřát, aby jakýkoliv příběh, který ve Va...
05/01/2026

✨Nový rok je tady a s ním i spousta změn v našich životech. Nejprve Vám chceme popřát, aby jakýkoliv příběh, který ve Vašich životech letos započne, měl šťastný konec, aby bylo na Vaší cestě co nejméně turbulencí a ať každá změna vede k posunu správným směrem✨ 💛
A teď pár informací o nás 👉 jak to bude dál.
Naši rodinu čeká velká změna. Končí nám jedna etapa života 💚🌲a začíná další 🩵🌳. Mezi Stromy na stávající adrese najdete DO KONCE LEDNA. Dohoda o tom už byla podepsána a tak asi už žádné velké změny neočekávám. Proto každému, koho prostor bývalého kláštera učaroval stejně, jako kdysi nám, silně doporučuji jej naposled navštívit. Domnívám se, že rekonstrukce, i když je potřebná a jistě bude skvělá, vezme budově jako takové, jistý kus jejího ducha. Neříkám, že musíte jít přímo k nám, ale možná si ten prostor jen projít :) Kdo má v srdci naši čajovnu, tak ten ať neváhá a ještě se za námi přijde podívat. 💚
My zatím chystáme nové prostory na ulici Táborská. Přímo na zastávce Buzkova. Tato kavárna bude mít dvě patra a koutek je tady oříšek - no, spíš pořádný macatý ořech 😅 Neboť se snažíme vytvořit další magický prostor, jiný, vyvinutější než máme teď - ostatně, vyrostli jsme a naše tvoření také. I proto je asi v pořádku, že staré prostory opouštíme 💚 Asi měsíc proto bude otevřeno pouze horní patro - bez koutku, klasická kavárna. No klasická... Jak to asi může vypadat, když kavárnu tvoří ilustrátorka a milovnice knih 😅 Tím pádem koutek nebude minimálně do února dostupný. O všem budu informovat na sociálních sítích. Které dám dohromady hned, jak budu mít chvilku času ☺️

Taky Vám po všech těch vánočních dobrotách chybí dobré cappuccino? ☕❤️Nám ano a těšíme se, až si ho v čajovně uděláme. A...
27/12/2025

Taky Vám po všech těch vánočních dobrotách chybí dobré cappuccino? ☕❤️
Nám ano a těšíme se, až si ho v čajovně uděláme. A rádi ho uděláme i pro Vás ☺️
Dnes i zítra máme otevřeno od 13 hod. Plno na 100% nebude, tak se nebojte přijít 😉
29. a 30. budeme mít otevřeno 9-19

🌟Milí příznivci Mezi Stromy,v první řadě Vám chci popřát klidnou a příjemnou čtvrtou adventní neděli, už se to blíží - >...
21/12/2025

🌟Milí příznivci Mezi Stromy,
v první řadě Vám chci popřát klidnou a příjemnou čtvrtou adventní neděli, už se to blíží - >🎄🎁, tak ať se z toho nezblázníme 😉
Zároveň přináším info o otevírací době mezi svátky. Jak vidíte, naposledy máme otevřeno zítra, tj. 22.12., v úterý už máme zavřeno, abychom měli šanci stihnout nachystat Vánoce i u nás doma. 💚
Potom máme otevřeno od 27.12. do 30.12.
A nakonec se možná ptáte - Uvidíme se ještěů v roce 2026??
Oh ANO, UVIDÍME 🥳
Ptáte se, jak je to možné, když máme zavírat? No, to jsme se tak cca před dvěma týdny dozvěděli, že začátek rekonstrukce se přesouvá až na začátek února a my tedy můžeme ještě v LEDNU fungovat... Na jednu stranu cítíme vděčnost, na druhou narůstající frustraci, protože jsme v neustálé nejistotě a nevíme, co říkat našim zaměstnancům ani Vám, zákazníkům... A na třetí stranu - Kdo tipoval stejně jako my, že žádná stavební firma nebude chtít začít rekonstrukci v prosinci nebo lednu, ten má nárok na Zlatého bludišťáka - ptejte si ho, prosíme, od majitelů objektu 🤣

Adresa

Josefská 1 OD Klášter
Brno
60200

Telefon

+420731904627

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Mezi Stromy - Dětská čajovna a kavárna zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Ta Organizace

Pošlete zprávu Mezi Stromy - Dětská čajovna a kavárna:

Sdílet