14/10/2022
Líp se to říct nedá...
Dám Vám nápovědu👉 jedná se o Ministerstvo práce a sociálních věcí❗️ Jenže to, co (ne)dělá, jde přímo proti tomu, k čemu tento úřad vznikl…
1️⃣. Pracujícím 350 korun “navíc”.
Nevěřila jsem vlastním 🦻🏻uším, když jsem slyšela, že pan předseda KDU-ČSL Jurečka s platem přes 200 tisíc korun (mimochodem počítá se s meziročním 💸zvýšením o 26 tisíc), hodlá pracující odměnit “růstem” minimální mzdy o 350 Kč. Uvozovky používám záměrně, protože při 18% inflaci většině pracujících mzdy poklesnou. Těm s minimální mzdou zhruba o 16 %. Je děsivé, že někdo považuje za normální hnát lidi do práce za 16 500 korun hrubého (❗️) měsíčně😡 Mimochodem zatímco česká🇨🇿 vláda hodlá zvýšit minimálku o zhruba 2 %, v sousedních zemích (těch západních) to bude mnohem více. Nechtěli jste nás dostat na západ, pane Jurečko❓ Tak kdy s tím konečně začnete - v socioekonomické oblasti, kterou máte na starosti, je “dluh” největší‼️
🔴KSČM navrhuje minimální mzdu začínající na 20.000,- Kč s pravidelnou valorizací dle inflace❗️
2️⃣. Z práce rovnou na hřbitov⚰️
Co na tom, že průměrný pracující u nás pracuje o desetinu déle než je průměr 🇪🇺EU👉 kratší pracovní život mají například Francouzi, Belgičané, Italové, ale i Slováci🤦 Ministr Jurečka jim chce pobyt v práci prodloužit o další 3 roky❗️ Dělat se bude do 6️⃣8️⃣ let‼️ Tím jde vláda mimochodem (opět) proti tomu, k čemu se zavázala v programovém prohlášení…Podniky jeden za druhým oznamují, že budou muset kvůli vysokým cenám 🔌energií (což je výsledek nečinnosti vlády) propouštět…a na druhé straně přibudou tři ročníky pracujících. Každý, kdo po 55 letech sháněl práci ví, jak těžké je ji získat. ➡️Mimo tento aspekt to může vést ke zvýšení nezaměstnanosti u nejmladší generace, což vidíme v některých jižních státech, jako je např. Španělsko. Opravdu, Jurečko, tleskám👏
🔴Za KSČM odmítáme prolomení stropu 65 let pro odchod do důchodu i hazardování s průběžným důchodovým pilířem, který je při úpravě parametrů schopen sloužit dalších 100 let❗️
3️⃣. Snížení důchodu papalášům minulého režimu.
Řekla bych, že tento krok poradili Jurečkovi zoufalí PR manažeři, aby překryli mediálně vděčným tématem absolutní katastrofu v sociální i pracovní oblasti, čehož jsou výše popsané body 1️⃣ a 2️⃣ důkazem❗️
🔴Takže, Jurečko, šup na sankční seznam i s papaláši lidové strany❗️Ta 40 let tvořila neochvějně součást národní fronty. Ostatně jak typické pro lidovce, kteří mají velmi ohebnou páteř, až by jeden nabyl dojmu, že většině z nich už úplně vymizela‼️
P. S. Nebudu mrhat penězi ani papírem (jako Vy s PR dopisem důchodcům za státní), abych Vám jej posílala jako otevřený ✉️dopis. Ostatně dva jsme vládě jako 🍒KSČM poslali a asi v rámci proklamované nové komunikační strategie se nikdo ani neobtěžoval odpovědět…
P. P. S. Nepřeji Vám, abyste do 68 let musel dělat za minimální mzdu 16.500 Kč.