28/05/2026
Několik střípků z naší včerejší debaty Srdcem pro Benešov, kterou jsme uskutečnili v restauraci u Švejka. Podnětů od účastníků máme celou řadu. Názory se různí a tříbí a je zajímavé si vše vyslechnout. Níže pár myšlenek, témat či námětů, tak jak přicházely (bez dalších/našich komentářů)...
🔑Rozvoj města by měl mít hlavu a patu.
👫Je potřeba posílit práci se sociálně slabými lidmi, včetně bezdomovců. Jednou z cest je posílení služeb terénních pracovníků.
🚧Když se opravují chodníky, měl by někdo dohlédnout na to, aby povrchy byly materiálově sjednocené, a ne někde asfalt a jinde dlažba... nevidíme logiku.
🚗Je potřeba zvýšit bezpečnost dopravy při vjezdu na Sladovku od zimního stadionu.
🌳Masarykovo náměstí si zaslouží zatraktivnění, aby zde lidé trávili více času
🩺Parkování před poliklinikou – na to nezapomínat.
💦V Benešově by se hodil venkovní bazén.
🕵️♀️Bezpečnost ve městě se pocitově zhoršila, městští strážníci nejsou moc vidět.
🚛Omezit průjezd kamionů městem.
🚲Sdílená kola jsou super, ale chtělo by to více bezpečných cyklostezek.
👉👉Další debatu s občany plánujeme na 9. června od 18 hodin opět u Švejka. Tentokrát se více zaměříme na mladé lidi a mladé rodiny. Ale prostor bude diskutovat o všem, co se týká Benešova. Srdečně zveme.