05/06/2022
Termín voleb se blíží a určitě je na místě, aby naši občané měli povědomí o všech subjektech, které se budou voleb účastnit a ucházet se o jejich hlasy, kdy voličům budou představovat své volební programy, podle kterých se může volič i rozhodovat. Volební programy budou asi různé a budou řešit více či méně zásadní pro chod a rozvoj města. Jediné, co budou podle nás mít všechny programy jako společné téma, bude řešení bezpečnosti a s ní spojené nebo doprovodné jevy s nepřizpůsobivými občany. Některá řešení k tomuto problému mohou být i těžce splnitelná, ale vzhledem k situaci ve městě a touze po změně tohoto stavu se dá asi věřit všemu, co bude slibovat změnu. Otázka pak ale zůstává, co budou mít v programu u bezpečnosti kandidáti, kteří jsou nyní ve vedení města, protože z titulu svých funkcí mají za tento stav logicky odpovědnost a to, co už jednou voličům slibovali, bohužel nenaplnili. Naše určení jejich odpovědnosti není žádný politický atak na vedení, ale jen logicky pojmenovaná odpovědnost k jejich náplni práce neboli funkce. Volební program budeme představovat i my a zároveň můžeme předložit i náš účet za období našeho působení ve vedení města, kde jsme působili v minulém volebním období, které nepokládáme vůbec za neúspěšné a naopak ho hodnotíme kladně. Z toho, co se podařilo a je dodnes ku prospěchu města a jeho občanů, můžeme zmínit například některé úspěchy ve zdravotnictví jako personální posílení HNsP, kdy jsme k nám přivedli lékaře, kteří u nás chyběli, dále zřízení zubní pohotovosti nebo zajištění mamografu, který byl do té doby pouze v nemocnici v Ústí n/L. Tyto úspěchy, jak je nazýváme, nejsou zdaleka jedinými, a nejsou pouze ze zdravotnictví a je jen škoda, když si některé úspěchy přivlastnili lidé, kteří byli v dané době i jejich odpůrci. To, co se nám nepodařilo i přes to, že to byl náš hlavní volební bod, byl výkup problémového bytového fondu. Celý projekt byl připraven opravdu koncepčně a řešil i období po výkupu, bohužel i přes nárokovaná doplnění některých zástupců města se právě oni rozhodli změnit názor a výkup nepodpořili a i přes podporu opozice se tak výkup neuskutečnil. Dnes ti, co zablokovali výkup, sami výkup podporují a iniciují a to za vyšší ceny, které by v té době určitě prodávající, pokud by to byla podmínka, také a asi i s radostí navýšil. Volby se blíží a během kampaně se dozvíme jak o subjektech, které budou usilovat o hlasy voličů, tak o jejich programech, které, doufáme, nebudou jen chtít, ale po volbách svůj program budou i naplňovat a mimo to budeme i u pomyslného účta stávajícího vedení, které by mělo občanům své účty bezpochyby složit. Volby by měly odrážet vůli voliče, což snad bude naplněno a pak bude mít ten, kdo dostane důvěru, možnost naplnit to, co voličům slíbil.
Výsledky voleb si netroufne asi v tuto chvíli nikdo tipovat, co si ale dovolíme tipnout, je možný počet reparátů ve vedení města. My dáváme 0.