Vlasotinčani da li imamo još vrlo malo vremena da zaustavimo ringišpil na kome već 20 i kusur godina se voze ista lica političara samozvanih, da zaustavimo korupciju, mito, da zaustavimo pljačke, nenamenske troškove opštinara u vrhušci, da zaustavimo odliv novaca ka Beogradu, da stvorimo bolji grad zarad dobrobit naše sadašnje i buduće dece, da se izborimo za decentralizaciju demokratije, da stvor
imo čistu naprednu demokratiju u kojoj će svakome od nas sigurno biti bolje. Stvorimo od našeg grada fabriku, omogućimo ljudima da rade bez straha od inspekcija, da stvorimo uslove da inspekcije rade za nas i za naš grad. Zanatski smo kraj, bogati smo ljudima koji svoj intelekt prodaju strancima i korumpiranim rukovodiocima istih, ne zaboravimo da prenesemo svojoj deci da je Vlasotince nekada bilo gigant-varošica sa postojećim preduzećima za koje prošla i sadašnja garnitura političara sa lopovskim kodeksom nije imala sluha već ih je prodavala i uništavala zarad dobrobit sebe samih i uvećanja sopstvene dobiti, izborimo se za svoj sliv, izborimo se za zdravu pijaću vodu, za promenu rukovodećih kadrova koji su tu zarad svojih političkih stranaka, koji su tu puleni i marionete, oživimo sve ono što su pokopali i pokrali, sprovedimo tranziciju u Vlasotincu, a ne dozvolimo da budemo deo tranzicije ,zahtevajmo na uvid raspodelu budžeta, zahtevajmo da nam polože račune gde ,kako i na koji način su trošena sredstva namenjena obnovi infrastrukture Vlasotinca. Priklljučite se, dajte svoj doprinos, ideje za akcije koje su neminovne, jer niko nije nedodirljiv, jer smo mi ti koji će ostati ovde, jer smo mi ti i sve buduće generacije koje bi sa ponosom mogle da kažu ja volim svoj grad, jer smo mi ti koji nisu u proteklih dvadesetak godina kupovali nekretnine, imanja i prodali sve ljude ovog grada za šaku srebrnjaka...
Vlasotince probudi se, Vlasotinčani ustanite i izborite se za svoj status u društvu koje sve više i više postaje deo tamne strane meseca.