Породица и породичне вредности су стављени на првом месту у програму Двери и то је она специфичност по којима се Двери и разликују од других политичара који никада породицу нису ставили у први план своје кампање.
Као што је и Господ кренуо у своју мисију из свадбе у Кани Галилејској, где је учинио своје прво чудо претворивши воду у вино и благословио брак и породицу као основне вредности људског
рода, тако су и Дверјани кренули у општенародно дело кроз борбу за очување свих наших породица.
Лик Богородице и Богомладенца чије се контуре налазе на логу Двери су контуре чувене чудотворне иконе Мајке Божије Владимирске, заштитнице руског народа. Икону је насликао Свети Апостол и Јеванђелист Лука и она се сматра као једна од најлепших икона у Православљу. На овом месту нећу причати о историји ове иконе, него ћу само повезати ову икону са иконом Иверске - Вратарке коју је
такође насликао Апостол Лука а чији се спомен празнује на дан када су Двери кренуле у борбу за живот Србије.
Као што видите икона Иверска или Вратарка би слободно могла да се назове и Дверјанка, јер сама реч Двери на старословенском језику и значе Врата. И данас у руском језику се врата кажу Двери. Да ли је то случајно?
Почетком априла чланови Двери су посетили Свету Гору, српски манастир Хиландар и поклонили се чудотворној икони Тројеручици, највећој светињи српског нардода. Веома је интересантно да је и ову икону по предању насликао Апостол Лука, који је још за живота имао привилегију да упозна Мајку Божију и да постане први иконописац у хришћанској историји.
Значи Мајка Божија се као заштитница пречесто преплиће и везује за овај покрет младих и слободних људи. Шта нама то говори?
Сигурно да наша одговорност као људи који се боре под заставом са овако светлим и светим симболима, мора бити већа јер ће људи од нас и очекивати да очувамо чистоту овог покрета, ма кроз каква искушења он пролазио.
Много десетина година је прошло од када наш народ није на своје барјаке стављао ликове Светог Саве, Светог Георгија, Богородице, Господа и свих других светаца под чијом заштитом и благословом смо извојевали све победе у нашој историји. Данас се опет појављује нова генерација младих Срба која је васпитана по немањићким принципима, али која и мора живети животом кавим су живели Немањићи и остали наши богоносни преци. Ето зато је данас наша оговорност превелика!
Зато припадници овог покрета морају својим животом да сведоче светосафску философију живота о којој проповедамо 12 година уназад, и да се не одрекнемо ничега од оног о чему је писано у часописима Двери, говорено на трибинама Двери, на Саборима српске омладине и у сваком контакту који смо остварили са нашим народом, не стидећи си овог јединог здравог семена које је посејано у нама.
Наравно, то не значи да ми треба да постанемо елитистички покрет намењен само црквеним људима, напротив, треба да отворимо двери за сваког оног поштеног и нормалног човека, ма које нације или вере био, који живи и бори се за очување свих моралних вредности у човеку. Јер се само можемо одржати моралном чврстином, а то је страшна и неодољива снага. Ако је будемо имали бар онолико колико смо је имали до сада, нема места страху и неспокојству. Али не смемо и да запарложимо оно драгоцено семе које смо гајили 12 година, зарад корова оличеног у пролазности материјалних и интересних ствари које нам се данас свуда намећу, а које ће нас ако им се приклонимо сигурно одвести странпутицом.
Зато Двери треба своју наду да положе у заштиту и покров Пресвете Богородице као заштитнице нашег покрета и да се увек сећају да је Мајка Божија Иверска Вратарка - или Дверјанка, истог тог 25.фебруара узела у заштиту и ставила под покров ону њену децу која су спремна да иду уским путем, путем којим ћемо повести и наше породице и наше пријатеље јер знамо да она никад и никог није оставила без свога тајанственог и невидљивог руководства.
А ако будемо достојни те заштите и будемо се чврсто држали тог пута, можда ћемо и ми из Двери са свима приправити стазу за Васкрс Србије.
Зато завапимо тихим гласом нашој заштитници:
„Радуј се, Блага вратарко, која вернима двери рајске отвараш!“