28/05/2026
JURIŠ NA PENZIONERE
Vlast je u kampanji za glasove penzionera. Subotički penzioneri njih oko 300 odabranih, u restoranu Spartak pokazali su da znaju da se provedu na predizbornom skupu SNSa.
Takozvane tribine se održavaju širom zemlje, da vlast čuje probleme i sugestije penzionera i pa šta, pa poboljša im materijalni položaj. To im je obećao gradonačelnik Bakić lično. Andrija Savić predsednik
Saveza penzionera Srbije želeo je da čuje želje penzionere, a skup je uveličao lično direktor PIO Fonda Srbije Relja Ognjenović u javnosti poznat i kao redar sa skupova SNS a i aktivista sa fantomkom.
Situacija sa najstarijom i najsiromašnijom kategorijom društva je
sledeća. U Srbiji ima oko 1,65 miliona penzionera, prosečna penzija iznosi oko 56.800 dinara, nakon povećanja od 12,2%. Velik broj prima manje od 30.000 dinara, a deo penzionera prima manje od 10.000 dinara mesečno.
Da li će jeftina demagogija, prazna priča i obećanja, jedna crvena, paketić pred glasanje i jedan ručak biti dovoljni za vojsku glasača treće dobi ili su i oni svesni da nema za lekove, hranu i ogrev, a kamoli za nešto drugo.
Da su opljačkani kao i svi mi, država, da su fondovi ispražnjeni i da im niko ne poklanja penziju kao milostinju već da su je teško odradili.
28. maj 2026. POKRET GRAĐANSKE SUBOTICE