12/02/2025
“Ograđujemo se od eventualnih postupaka koji su navedeni u saopštenju kolektiva Prijepoljske gimnazije i pozivamo potpisnike saopštenja da se obrate nadležnim institucijama na dalje postupanje u skladu sa zakonom.
Takođe, pozivamo ih da javnosti saopšte imena ilca iz lokalne samouprave koja su vršila pritiske opisane u saopštenju.
Ne prihvatamo da se vrši kolektivna stigmatizacija lokalne samouprave, njenih zaposlenih i funkcionera.
Ako je neko postupao mimo zakona, onda te osobe treba da snose odgovornost za svoje postupke. Takvi postupci sigurno nisu deo zvanične politike usaglašene od strane partnera koji čine koalicionu vlast u Prijepolju”. – kaže se u saopštenju za javnost koje su potpisali Banjica, Čičić i Memišahović
Prijepolje – Povodom saopštenja za javnost kolektiva Prijepoljske gimnazije u kojem je navedeno da su pojedinci iz lokalne samouprave izrekli određene pretnje “represivnim merama, ucenama i ostalim vidovima necivilizacijskih postupaka” kao i da su određena lica “izvršila nezakonit verbal...