31/05/2026
УВАЖАЕМИ СЪГРАЖДАНИ,
УВАЖАЕМИ ГОСТИ НА ГРАД ЗЛАТИЦА,
Честит празник!
Последният неделен ден на месец май е Денят на Златица. Градът на достойни и трудолюбиви хора, на традиции, култура и възрожденски устрем. Всеки празник е повод за размисъл, за мястото на този ден в живота на хората, които са смисълът и градивното бъдеще на страната и населеното място.
Днес заставам пред вас, за да споделя вълнението си, че вие, моите съграждани, сте двигателят, който със съпричастност и подкрепа стимулира обновлението и развитието на древната и същевременно млада по дух родна Златица. През миналата и настоящата година Общината изпълнява инфраструктурни проекти, които ще променят облика ѝ и ще улеснят живота на хората. Благодаря на всички, които с действията си, със съвети и мнения подкрепят ръководството на общината! Сигурен съм, че жителите на нашия малък, но със сплотени хора град винаги ще бъдат корективът, който ще ни показва правилната посока за постигането на устойчивост във всяка област, в която работим.
Отчитайки постигнатите резултати, трябва да кажем, че всички ние има с какво да се гордеем. Гордеем се с постиженията на младите хора, участващи в състезания и конкурси в сферата на образованието и спорта.
Гордеем се с изявите на самодейците, печелещи награди и прославящи града ни и общината. Благодарим на ръководителите на общинските структури в сферата на образованието, културата и спорта към община Златица, под чието мъдро ръководство и отдаденост се случва всичко, което ни носи удовлетворение и гордост.
Скъпи съграждани и гости на днешния празник, искам пред вас да изкажа признателността си към бизнес партньорите, с които реализираме успешно настоящи и планувани за близкото бъдеще проекти. Изключително ползотворно работим с Аурубис България, “Елаците Мед”, Дънди Прешъс Металс, както и с партньорите от малкия и средния бизнес!
Благодаря на всички, които със спонсорство и труд помагат за обновлението на община Златица! Пожелавам и в бъдеще партньорските ни взаимоотношения да останат на същото високо и удовлетворяващо страните ниво!
В стремежа си да бъде полезна на хората, Общинска администрация изпълнява коректно задълженията си към най-малките жители, децата от Детска градина “Слънце”, учениците от двете общински училища, както и към посетителите на Дневния социален център. И тази година са планирани ремонтни и подкрепящи мероприятия, свързани с дейността им. Особено старателни сме към възрастните хора и хората с увреждания, за които са осигурени всички полагащи им се социални придобивки.
Уважаеми съграждани, уважаеми гости на нашия празник, пожелавам на всички вас здраве и успехи във всяко начинание! Нека продължим да бъдем радетели за доброто! Нека запазим традициите на Средногорието и родната Златица и същевременно да градим облика им в духа на съвременните европейски ценности!
Още един път ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!