13/11/2023
Здравейте, приятели,
Измина една седмица от изборите и след като поохладняха страстите искам да обявя, че подадох оставка като председател на СДС Витоша.
Като човек, който твърдо стоеше зад кандидатурата на Теодор Петков - Teodor Petkov и председател на неговия предизборен щаб, аз вярвам, че той беше по-добрият кандидат.
Въпреки загубата, като кандидат на СДС Витоша, инж. Петков получи най-голямата подкрепа от 8384 гласа измежду всички кандидати на коалицията в цяла София. Повече гласове от кандидатите на коалицията в райони, които са и с по-голямо население от Витоша.
Нашите кандидати за Владая и Мърчаево спечелиха изборите, но въпреки това аз, смятам че достойната позиция е да се поеме политическа отговорност за загубата на района.
Благодаря на всички за подкрепата и отдадеността.
С уважение
Виктор Гусев