АБВ - Перник

АБВ - Перник АБВ Перник

ЗА КАКВО ЩЕ РАБОТИ АБВ?

• За национално съгласие и действие за възраждане на българската държава чрез истинска реформа на държавните институции;

• Предотвратяване на демографския срив и укрепване на човешкия ресурс на нацията;

• Всяко дете и всеки млад човек да получава качествено образование и възможност за достойна реализация в България;

• Всеки български гражданин да получава необходимата з

дравна помощ, независимо от материалното си положение и местожителство;

• Да се промени структурата на българската икономика към развитие на технологии и производства, които създават добавена стойност;

• Ще подкрепяме знаещите, можещите и предприемчивите;

• Ще търсим заедно идеите и целите, които обединяват нацията;

• Разум, диалог и съгласие – това е формулата на успеха.

Това ни отличава от всички останали.

ЗА ТОВА ЩЕ РАБОТИМ В АБВ!

♦️Когато нещата не се получават, трябва да се обърнем към миналото, където нашите деди са извоювали България. Такъв прим...
04/10/2023

♦️Когато нещата не се получават, трябва да се обърнем към миналото, където нашите деди са извоювали България. Такъв пример е крепостта Кракра. Днес заедно с кандидатите за кметове и кандидатите за общински съветници посетихме този символ на държавността, където ясно показахме, че ,,ЛЕВИЦТА!” е една от опорите за стабилна и институционална държава. Страна в която, тези който не разбират какво представлява държавното управление взимат решения, но в някое ТКЗС. За да направим България по-хубаво място за нас и децата ни, излезте на 29 октомври и гласувайте, като правилния избор е #ЛЕВИЦАТА! #28🇧🇬

02/03/2023
01/04/2021

3D Mapping шоу в град Перник с участието на: Румен Петков, доц. Атанас Мангъров, водачът на листата Петър Първанов и кандидатите за народни представители от града.

Управлението на времето е по-важно от управлението на парите!   Отново сменихме времето и почнаха дебатите за или против...
27/03/2021

Управлението на времето е по-важно от управлението на парите!
Отново сменихме времето и почнаха дебатите за или против! Готови ли сме за такава крачка ние българите? Премерени ли са всички плюсове и минуси от едно такова решение? Полезно ли е това за здравето ни? Изгодно ли е това за икономиката ни? Какви ще са последствията? Въпроси има още много и всички те са с многозначни отговори. Без да се изживявам като последна инстанция или, че се мисля за непогрешим, мога да споделя, аз до какъв извод и до какво заключение съм стигнал в практиката си. Ще се аргументирам.
Всички знаем, че Слънцето е най-мощния източник на светлина за нашата планета. На тази основа нашите тела са и нашите биологични часовници, синхронизирани със слънцето. През цялото си цивилизационно развитие човека е бил активен през светлата част на деня и обратно - е релаксирал през тъмната. Нека да подчертая и друг факт- жизненоважния витамин Д, който организма ни си набавя през деня от слънцето. Хората са устроени да се чувстват най-добре с максимално използване на дневната светлина. Затова със смяна на часовниците два пъти годишно се оползотворяваха максимално възможностите на светлата част от денонощието. Вярвате или не, но управлението на времето е по-важно от управлението на парите! Производителността и здравето ни зависят от менажирането на времето. Затова АЗ лично твърдо съм против спирането на смяната на времето!
Ето какво говорят точните цифри : При сегашното местене на часовниците изгрева и залеза на слънцето в най-късия ден от годината са съответно в 7.53 ч. и 16.56 ч.,а в най-дългия ден изгрява в 5.49 ч. и залязва в 21.08 ч. Ако изберем зимното часово време в най-дългия ден на годината слънцето ще изгрява в 4.49 ч. и ще залязва в 20.08 ч. Ако изберем лятното часово време в най-късия ден от годината ,слънцето ще изгрява в 8.53 часа и ще залязва в 17.56 часа.
Питането ми е какво правим с най-малките - децата, които започват училище в 7.45 часа? Стават по тъмно, ще трябва да ги водят родителите до училището , защото е тъмно и е застрашена тяхната сигурност. И не на последно място-колко време ще учат в тъмната част на денонощието? Какви ще са разходите за самото училище?
Второ питане: Какво става с професиите за които е нужна естествена светлина и започват работа в 8.00 часа? Тогава остава единствената алтернатива да направим работния ден 7 часа или да направим така, че работния ден да започва в 9.00 часа сутринта ,което от своя страна ще доведе до хаос във всички институции. Ето каква картина се очертава: Родителите ще водят децата на училище в 7-30 часа и ще ходят на работа в 9.00 часа. На практика за съвременното общество, това е загубен 1 час.
Промяната към лятно или зимно часово време ще се отрази негативно не само на икономиката на страната, но ще задълбочи демографската криза .Оставяйки зимното часово време, през лятото ще убием тотално туризма и земеделието. При залязване на слънцето в 20.08 часа ще лишим всички хотели, ресторанти, заведения и културни институции от 1 час, който може би е най- конвертируем. Строители, земеделски производители и други професии, които са зависими от метрологичните условия също ще бъдат силно засегнати, ако два пъти в годината не се сменя часовника.
Моето категорично мнение е да остане преместването на часовника с 1 час два пъти в годината, защото ползите и удобствата за почти всички нас са в пъти повече от псевдоздравословните проблеми, които се цитират като аргументи.
Не трябва да забравяме, че промяната на времето не е от съществено значение за северноевропейските държави, но за южните въпросът не стои така. Не случайно те са против премахването на смяната. Остава за нас извода, че за пореден път българските евродепутати, както и правителството не са наясно какво точно ще се случи и пак ще тичаме след проблема. Защото явно в нашата държава никой не иска да помисли за превантивни мерки, всичко се случва впоследствие. И то с хаос и некомпетентност!

Address

Улица Радомир 1
Pernik
2300

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when АБВ - Перник posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to АБВ - Перник:

Share