03/11/2025
МОБИЛЕН ПУНКТ В ХАСКОВО ЗА СЪБИРАНЕ НА ОПАСНИ ОТПАДЪЦИ ОТ БИТА
За поредна година Община #Хасково организира кампания за разделно събиране на опасни отпадъци от бита, която ще се осъществи със съдействието на фирма „ЕкоСейф“ ООД.
Кога и къде:
📅 14.11.2025 г. (петък)
🕙 Час: от 10:00 до 16:00 ч.
📍 Община Хасково – пл. „Спартак“
♻️ Какво можеш да предадеш:
Всички домакинства ще имат възможност да предадат безвъзмездно следните видове опасни отпадъци:
❌ #Лекарства с изтекъл срок на годност, както и продукти, свързани с грижи по домашни любимци;
❌ Лакове и бояджийски материали – лакове, бои, разтворители и разредители за бои, грундове, мастила, терпентин, лепила;
❌ Домакински препарати и химикали – перилни и почистващи препарати съдържащи опасни вещества, белина, препарати, отстраняващи петна и ръжда от повърхности, дезинфектанти и др. подобни;
❌ Киселини, основи, реактиви и др.
❌ Фотографски материали и тонер касети;
❌ Луминесцентни тръби;
❌ Празни опаковки, обозначени със символите за опасност;
🌱 Защо е важно опасни отпадъци да се събират разделно и да не се изхвърлят в контейнерите за битови отпадъци:
Опасните отпадъци съдържат вещества, които могат да замърсят почвата, водата и въздуха, ако не бъдат третирани правилно. Кампанията цели да повиши информираността на гражданите и да насърчи отговорното поведение към околната среда.
📣 Призив към гражданите: Община Хасково приканва всички жители да се включат активно в инициативата и да предадат опасните отпадъци, които съхраняват в домовете си. Това е стъпка към по-чиста и безопасна среда за всички!
🌍 Включи се! Предай опасните отпадъци от домакинството си напълно безплатно. С този акт ще допринесеш за по-чиста и безопасна жизнена среда!
#екология #ЧистГрад #ЗеленГрад #Хасково2025 #ХасковоМоже