14/03/2026
Коалиция ГЕРБ – СДС регистрира листата си с кандидати за народни представители във Втори многомандатен избирателен район – Бургас за парламентарните избори на 19 април.
📄 Документите в Районната избирателна комисия бяха внесени от областния координатор на ГЕРБ Иван Алексиев, заедно с част от кандидатите – Жечо Станков, Галя Василева, Андрей Рунчев, Любен Дилов, Станислав Губеров, Димитър Чолаков, Ростислав Янков, Теодора Митева, Румяна Иванова и Желязко Желязков.
🔹 Водач на листата е Жечо Станков – доказан енергиен експерт с дългогодишен опит.
По време на регистрацията Иван Алексиев подчерта, че листата съчетава опита на утвърдени експерти и енергията на младите кандидати.
💬
„ГЕРБ винаги е била партия, която е честна с българските граждани. Има решение на Изпълнителната комисия кметове на ГЕРБ да не участват в листите – те са избрани от хората, за да работят на място, в своите общини.
Младите хора не са само в социалните мрежи – те са активни и в реалния живот и искат да участват в управлението на държавата“, заяви Алексиев.
⚡ Водачът на листата Жечо Станков подчерта, че коалицията се явява на изборите с ясни резултати и конкретни ангажименти към хората.
💬
„С високо вдигната глава заставаме пред хората заради изпълнените ангажименти. През последната година успяхме да задвижим важни проекти за Бургаска област.“
Сред тях са:
✔️ обходът на ж.к. „Меден рудник“
✔️ изграждането на детска болница
✔️ модернизация на уличното осветление в редица населени места
✔️ програми за енергийна ефективност и фотоволтаици за домакинствата
☀️ Само за последната година са подкрепени над 1500 проекта за фотоволтаични системи за домакинства.
Сред приоритетите за региона са още:
⚓ благоустрояване на пристанището в Приморско
🛣 инфраструктурни проекти в Кости и Царево
⚡ нова подстанция в Поморие
💬 Любен Дилов подчерта ролята на местната власт:
„Кметовете на България са единствената истински легитимна власт, защото са избрани пряко от хората.“
👥 В листата са включени както утвърдени политически фигури, така и нови лица от структурите на ГЕРБ, сред които Димитър Чолаков, Ростислав Янков, Теодора Митева, Румяна Иванова и Желязко Желязков.
💬
„От името на младите представители на ГЕРБ благодарим за възможността да се развиваме и да работим за нашия град“, заяви Румяна Иванова.
📌 Кампанията на коалицията ще бъде позитивна и градивна, с основна цел стабилно управление на България.