Volba pro Kroměříž s podporou Svobodných a Soukromníků - č.11

Volba pro Kroměříž s podporou Svobodných a Soukromníků - č.11 Kontaktní informace, mapa a trasa, kontaktní formulář, otevírací doba, služby, hodnocení, fotky, videa a oznámení od Volba pro Kroměříž s podporou Svobodných a Soukromníků - č.11, Kromeriz.

Bude nové vedení radnice opravdu transparentnější?V posledních INFO novinách vyšel článek paní redaktorky Janouškové s n...
13/11/2018

Bude nové vedení radnice opravdu transparentnější?

V posledních INFO novinách vyšel článek paní redaktorky Janouškové s názvem „Transparentnější vedení radnice“. V něm popisuje, že v novém vedení města budou pracovat hned 4 místostarostové, což kritizoval na prvním zasedání nově zvoleného zastupitelstva i lídr ANO pan Hašek. Paní redaktorka píše, že tento postup je rovnější a transparentnější, protože funkce vedení neschovává pokrytecky za jiné názvy, např. uvolněný radní či uvolněný zastupitel, jak tomu bylo v minulosti. Dále píše, že uvolněných funkcí bylo v minulosti více, než dnes, dokonce jich snad mělo být až sedm. Píše také, že na plat dalšího místostarosty budou použity prostředky ze zrušených 3 placených míst na radnici.

Ráda bych k tomu napsala pár vět. Byla jsem ve 4 předchozích obdobích členkou ZMK, ale nevím o tom, že by počet uvolněných funkcí dosáhl v některém období 7. V minulosti stával v čele starosta a 3 uvolnění místostarostové. V jednom z volebních období byla funkce jednoho místostarosty rozdělena mezi 2 lidi s úvazky 0,8 a 0,2, což pokrylo jedno místo. Vedle toho pracoval jako uvolněný i člen některého výboru. Takže 6 osob, ale pouze 5 úvazků.

Sama jsem pracovala na radnici v období 2006-2010, kdy vedle starosty byli zvoleni 3 místostarostové a v uvolněné funkci byl ještě člen jednoho výboru (jako uvolněný člen ZMK).
V následujícím volebním období se situace razantně změnila. Do čela byl zvolen starosta a pouze jeden místostarosta místo dosavadních tří. Další 2 místostarostové byli zařazeni jako uvolnění členové Rady města Kroměříže. K tomuto opatření se přistoupilo pouze z toho důvodu, že všechny strany souhlasily s tím, že chtějí urychleně splatit tehdejší dluh města. Jako uvolnění členové rady jsme měli úplně stejné povinnosti, jako místostarostové (což jsme vykonávali v předešlém období). Rozdíl byl pouze v našem finančním ohodnocení, protože za stejnou práci jsme pobírali odměnu o 15% nižší. (Zkuste si to spočítat ze svého platu, nebylo to zanedbatelné.) Ve vedení byl ještě jeden uvolněný člen výboru, opět jako uvolněný člen zastupitelstva, jehož plat byl ještě o dalších 15% nižší oproti uvolněným radním. Takže nevím, o jakém pokrytecké schovávání funkcí se paní redaktorka zmiňuje.

Podotknu, že pro všechny uvolněné funkce byla k dispozici pouze jedna sekretářka. Žádní další asistenti či asistentky nebyli pro nikoho k dispozici. A tak jsme si sami psali zprávy do rady či zastupitelstva, chodili na jednání či akce a psali z nich zápisy…

Situace se podstatně změnila v minulém volebním období, kdy přibyly nové funkce asistentů uvolněných funkcionářů. V jednom článku před volbami jsem psala o tom, jak narostly v minulém volebním období výdaje města. Souviselo to mj. i s podstatným nárůstem počtů pracovníků radnice. V r. 2011 měla radnice 192 zaměstnanců, k 1.1.2014 jich bylo 201. V polovině loňského roku jich bylo už 218,5, tedy nárůst zhruba o 10%. Takže snížíme o 3?

Troufám si tvrdit, že při nižším počtu funkcionářů i zaměstnanců se realizovalo mnohem více akcí a projektů, než v minulém volebním období. Snad to v tomto volebním období bude lepší!

O tom se přesvědčíme za 4 roky!

MUDr. Jarmila Číhalová

(foto Wikipedia)

02/11/2018

Gratulujeme nové kroměřížské reprezentaci k sestavení rady a obsazení klíčových funkcí ve vedení města. Panu Mgr. Jaroslavu Němcovi přejeme hodně úspěchů, aby se mu povedlo naplnit předeslané cíle, vše k prospěchu města a jeho občanů. V porevoluční době je to poprvé, co se podařilo některé osobnosti obhájit post starosty a znamená to příležitost dokončit, co bylo započato či naplánováno. Pro nové radní a místostarosty to pak znamená pokorně pokračovat v tom dobrém, co přebírají a pokusit se odvážně něco svého realizovat dříve, než budou zcela vědět, jak na to. Snad mezi tím zvládnou také uhlídat činy těch už zkušených. Držme jim palce!

07/10/2018

Dobojováno. Děkujeme všem, kteří nás volili. Přes 10.000 hlasů rozhodně není málo,ale bohužel to letos nestačilo. Kroměřížané si vybrali konzervaci stávajícího stavu a další čtyři roky žabomyších válek. My půjdeme normálně do práce a máme další čtyři roky na to, abychom to příště udělali lépe a možná i srozumitelněji. Rozhodně to nevzdáme, protože "Máme to tu rádi!"

05/10/2018
Jdeme do finále. Děkujeme Vám za projevenou podporu, přízeň i obrovské množství podnětů a připomínek. Děkujeme našim rod...
04/10/2018

Jdeme do finále. Děkujeme Vám za projevenou podporu, přízeň i obrovské množství podnětů a připomínek. Děkujeme našim rodinným příslušníkům, že tolerovali naše "volnočasové předvolební aktivity".

Chcete nám pomoci uspět v komunálních volbách? Nejste si jistí, jak využít své hlasy, které ve volbách máte k dispozici? Přinášíme jednoduchý návod, jak volit.

Pro komunální volby obdržíte pouze jeden hlasovací lístek. Každý volič má tolik hlasů, kolik je zastupitelů (27), a tři možnosti, jak je využít:

1) Volit celou stranu. Pokud chcete podpořit naši stranu, dejte nám velký křížek do čtverečku v záhlaví sloupce strany – nahoře vedle názvu Volba pro Kroměříž s podporou Svobodných a soukromníků (č.11). Všechny hlasy se rozloží rovnoměrně mezi všechny naše kandidáty. Tímto způsobem nás podpoříte nejvíce.

2) Volit jednotlivé kandidáty napříč stranami. Zakřížkujete kandidáta přímo u jeho jména, každý kandidát může dostat pouze jeden hlas. Dáte-li křížek méně kandidátům, než je celkový počet volených zastupitelů, zbylé hlasy propadávají. Tímto způsobem nás ale bohužel oslabíte.

3) Můžete také volit naši stranu, a poté zakřížkovat kandidáta z jiné strany. Ten získá právě 1 hlas a my zbylé.

Nejlepší možností, jak nás podpořit, zůstává volit celou stranu, jenom tak získáme maximální počet vašich hlasů. Pomozte nám prosadit náš program a směřovat ke společné vizi.

Děkujeme a přejeme vám šťastnou ruku. Vaše Volba pro Kroměříž s podporou Svobodných a Soukromníků.

"Máme to tu rádi!"

Bydlení v Kroměříži se může jejím občanům vyplatit! Možná není zvykem, aby se člověk umístěný na posledním místě kandidá...
02/10/2018

Bydlení v Kroměříži se může jejím občanům vyplatit!

Možná není zvykem, aby se člověk umístěný na posledním místě kandidátky veřejně představoval, já ale půjdu proti očekávání. Přicházím s myšlenkou rezidentských výhod, která není moje, ale v Kroměříži by se mohla uplatnit.

Pracuji jako servisní technik v oblasti moderního plastikářství, přičemž se specializuji jak na přídatná technická zařízení, tak na samotné vstřikolisy špičkového japonského výrobce. Pozice servisního technika s sebou přináší poměrně hodně cestování, především křížem krážem po České republice i Slovensku, jezdím však za klienty i do Polska nebo Maďarska, školím se v Japonsku. Měl jsem tedy možnost ochutnat a poznat poměrně velký kus světa.
Všude se na svých pracovních cestách potkávám s lidmi a kromě práce mluvíme i o životě, o starostech, které jsou našich zeměpisných šířkách víceméně obdobné.Touto cestou se ke mně dostala i následující myšlenka. Jaký máte názor na její zavedení v Kroměříži?

Bydlení v Kroměříži se může jejím občanům vyplatit! Co říkáte na myšlenku zavést tzv. „KM kartu“, která by sloužila jako zvýhodněná vstupenka např. do Květné zahrady, do Dětského Světa na Florii, do kina, zámku, muzea apod..
Princip nové „KM karty“ by měl být přitom velmi jednoduchý. Každý občan, který řádně a včas splní své povinnosti vůči městu, tj. především zaplatí místní poplatky, získá na svoji KM kartu zpět 500 Kč. Pomocí této moderní karty, která bude mít také svou online podobu určenou pro počítače i chytré
telefony, pak bude moci zaplatit vstupenku do městem zřizovaných organizací nebo i tam, kde se město na uplatnění slevy dohodne s provozovatelem (zde myslím hlavně zámek a Květnou zahradu)

Platné zákony sice neumožňují pro občany zřídit levnější vstupné, neboť nelze mít dvojí ceny, ale tato karta by mohla být řešením. Postupně by karta mohla sloužit i např. jako elektronická peněženka na parkovné atd.

S touto myšlenkou teď přicházejí i v nám podobném a blízkém městě – v Uherském Hradišti. Dopad na rozpočet města jistě nebude nijak velký, neboť město stejně poskytuje mnohamilionové dotace v této oblasti svým příspěvkovým organizacím, přičemž při takové dotaci neexistuje přímá motivace zacílit na občany města. Tato „KM karta“ by takovým nástrojem mohla být. O dotacích a podpoře města by tak nerozhodovala jen radnice, ale všichni občané svou aktivní účastí na životě města – podle toho, kdo a kde „svou pětistovku“ utratí.
„KM karta“ by pak mohla být i základním stavebním kamenem pro mnoho dalších výhod pro občany města, třeba po zapojení místních podnikatelů, kteří takto mohou nabídnout občanům slevy na své zboží nebo služby. Může to být konkrétní krok na naší snaze podpořit kroměřížské podnikatele a živnostníky a jejich rodinné firmy a pomoci jim tak proti byrokracii státu a tlaku a agresi nadnárodních řetězců. Tuto pomoc a podporu vidíme jako zásadní a nutnou, důležitou pro rozkvět města a jeho stabilitu.

Volte č. 11 – Volba pro Kroměříž, protože my to tu máme rádi!

Petr Navrátil, Postoupky

01/10/2018

Podnikatelé a živnostníci radnici v Kroměříži příliš nezajímají.

Vážení řemeslníci a podnikatelé Kroměříže, vy všichni zedníci, elektrikáři, instalatéři, pokrývači, klempíři, kadeřnice, kosmetičky, švadleny, cukrářky, pekařky, grafici, účetní… Vy všichni majitelé obchůdků, restaurací a bister, firmiček i firem, malých i těch velkých….

Ve středu 19.9.2018 se v 17.30 uskutečnilo z podnětu pana Pavla Chalupy, kroměřížského podnikatele, setkání kroměřížských podnikatelů se zástupcem Podnikatelských odborů, panem Radomilem Bábkem. Podnikatelské odbory jsou nyní již 3. největší zastřešující podnikatelskou organizací a nejde tedy o žádný bezvýznamný počin.

Přestože bylo setkání plánováno poměrně dlouho dopředu, přestože pan Chalupa osobně nesl na radnici pozvánku s výjimkou vedoucího Obecního živnostenského úřadu, RNDr. Bc. Miroslav Ševčíka, nepřišel nikdo.

Dovolte mi, abych i já se vyjádřila podrobněji k tomu, proč jsem se rozhodla kandidovat. Vyrůstala jsem, žiji a chci nad...
28/09/2018

Dovolte mi, abych i já se vyjádřila podrobněji k tomu, proč jsem se rozhodla kandidovat.

Vyrůstala jsem, žiji a chci nadále žít na Slovanu. Z mého hlediska a hlediska mých blízkých Slovan v Kroměříži patřil k velmi vyhledávaným lokalitám k bydlení (což můžu potvrdit i z pozice správce bytových domů).

Starousedlíci mi dají zapravdu, že Slovan byl soběstačný. Stačilo zajít na Prior a měli jsme „výhodný nákup po jednou střechou“ i se službami. I restaurace s dobře zásobeným bufetem byla na úrovni.
Úroveň nakupování velmi poklesla nejen zrušením Prioru a drobných obchůdků, ale i supermarketu Billa. Restaurace tu už žádná není.

Bohužel/bohudík vše se mění a vyvíjí….

Neměla bych za zlé investorovi, který z Prioru buduje objekt pro osoby s Alzheimerovou chorobou. Je to lepší varianta než chátrající budova hyzdící okolí. Chápu, že mladé rodiny takový projekt nezajímá a vyhledávají místa pro své ratolesti. Myslím si, když se rozhlížím kolem svého okolí, že dětské prolézačky, hřišťátka a pískoviště v okolí hodně vyrostla. V letních měsících mají „slovanské děti“ vyžití dostatek. Ovšem, jak začne chladnější počasí, je již problém, čím a kde se děti mají bavit.

Jako členka Rady ZŠ Slovan cítím i opomíjení samotné školy. Necelé 4 roky vnímám, kdy se zástupci škol obracejí na zastupitelé města s pomocí ohledně podpory investičních aktivit (podotýkám nutných investic, ne „pozlacených klik“, např. 40 let staré WC, nedostačující myčka aj. )

Další věcí, která mé okolí trápí je bezpečnost.
Bezpečnost hlavní ulice Moravská je také na pováženou. Jen jeden přechod pro chodce pro celou ulici to potvrzuje. Několikrát jsem s úředníky města řešila, že obyvatelé z většiny bytových domů ve zmiňované ulici nemají bezproblémový přechod. Po obou stranách chybí i chodníky. Frekvence aut je stále větší. Když jsem nedávno zjistila, že přechod pro chodce bude budován na křižovatce s ulicí Vrobelovou……. Proč zase přechod v křižovatce? Pro nejen děti tato varianta není dvakrát bezpečná.
Obyvatelé zmíněných domů se na mě obracejí, ať je více bezpečných přechodů. Nejedná se jen o starší generaci, která již nemá tu rychlost při přecházení silnice, ale hlavně o mladší generace s malými dětmi, kteří již do budoucna vnímají, že jejich ratolesti budou školou povinné a budou chodit do školy samy ve stále větším silničním provozu.

Pokud ti, kteří v lokalitě Slovan bydlíte máte podobné pocity. Pokud se mi podaří zajistit alespoň mizivou část toho, co nás trápí, půjdu ráda do toho. Ráda bych, aby se nám na Slovanu žilo důstojně a bezpečně!

Podněty pro zlepšení nebo náměty posílejte na [email protected]

Ing. Ivona Vojtušová

Adresa

Kromeriz

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Volba pro Kroměříž s podporou Svobodných a Soukromníků - č.11 zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Sdílet