08/04/2026
ВИКРУТАСИ ВАЙСА І ВАСИЛЬЦЮНА ІЗ ЗАКАРПАТСЬКОГО УТМР
продовження
Всі наші протоколи, в яких зафіксовано надати нам відповідь про використання грошей та залишок коштів у нашій районній організації якимось дивним чином вони губилися у кабінеті Вайса (те, що навмисно, сумнівів немає), але ми декілька раз надали копії протоколів. Нам заперечувала обласна УТМР придумовуючи різні відмазки: ви не так просили, неправильно оформляли, неправильно висловлювали думку. Словом, дитяче белькотіння. Коли нашу президію відновили то потім знайшовся той мільйон, який дивним чином зникав у звітах Вайса. З тих коштів за 360 тисяч для нашої організації придбали автомобіль, який у бухгалтерському звіті не відобразили, що він куплений за наші кошти. Тільки після декількох звернень бухгалтер занесла нам авто у звіт. Хоча обласна УТМР і тут заперечувала ніби не таку машину купили. З невідомих причин Вайс наполягав, щоби купили нову «Ниву». Далі нам категорично сказали: раз у вас є машина більше не будете бачити гроші. Як вам таке? У розмові Вайс обмовився: я зробив помилку що виключив усіх з президії. Якби просто виключив «зачинщика» Палінкаша, який неодноразово наполягав на всіх президіях відзвітуватися за кошти, то цього б не було.
Невдовзі все ніби стало налагоджуватися та проти нас почав іти в. о. голови районної УТМР Іван Шимко, який за деякими розмовами почав таємно прислуговувати тодішньому керівнику Вайсу. Тому не буде дивиною, що Шимко зібрав з єгерів та мисливців гроші на колеса, почав поводити себе дивно та зухвало (маючи підтримку від Вайса). До сьогоднішнього дня Шимко не повернув колеса на авто. Хоча Вайс обіцяв, хто хоч одну копійку вкраде з організації, той негайно вилетить з УТМР. Правда, мабуть забув уточнити, що крім його персони та прислужників. У розмові з нами Іван Шимко сказав, що за такі гроші не буде працювати і йде у Німеччину, де на нього вже чекає робота. Тоді члени ради районної організації висунули кандидатуру на нового голову організації Михайла Шелевера, який до цього був членом президії. Коли новим керівником Закарпатського УТМР призначили Едуарда Васильцюна (людину Вайса), то той став нам розповідати, що він нічого не приймав від свого попередника, тому, мовляв, не питайте мене за гроші. Злукавив. І з його призначенням знову почався хаос з фінансами, які, на нашу думку, обласне керівництво використовувало явно не за призначенням. Васильцюн нам стверджував: за гроші, мовляв, забудьте, бо банк збанкрутував. Коли розуміли, що нас не вдалося обвести навколо пальця, то стали робити наїзди на Михайла Шелевера, скоюючи моральний і психологічний тиск, через що він потрапив на лікарняне ліжко, маючи до того і тяжку хворобу. Наші прохання працювати прозоро і відкрито успіху не приносили. В усній розмові обласне керівництво нам відповіло: що ви починаєте виступати, у вас коштів немає, піднімайте членські внески, бо у вас немає за що жити. І такі твердження були незважаючи на те, що ми кожен рік завершуємо по коштах у плюсах. Спочатку з обласного УТМР нам надавали звіт з підписами, далі із невідомих причин перестали надавати звіти про рух коштів, на наші письмові та усні звернення, нічого кращього не придумали та пішли по старій схемі Вайс із Васильцюном цього разу як виключив Палінкаша та голову з УТМР , які не хотіли танцювати під їхню дудку. А єгеря які не йшли з ними на контакт і не дали присягу на вірність , були звільнені. Про свавільне рішення свідчить хоча би той факт, що голову звільнили у той час, коли він перебував на лікуванні. Зрозумівши, що допустили помилку, заднім числом його оформили старшим єгерем, що зафіксовано у трудовій книжці. А це є фальсифікація. Всім мисливцям до цих пір незрозуміло, на якій посаді знаходився Шелевер. І чи дійсні його підписи голови на документах районної організації. Отаку головоломку створив Вайс і Ко.
Далі БУДЕ
Олександр ЛАБУР