Еко Правда

Еко Правда Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Еко Правда, Uzhhorod.

ВИКРУТАСИ  ВАЙСА І ВАСИЛЬЦЮНА ІЗ   ЗАКАРПАТСЬКОГО  УТМРпродовженняВсі наші протоколи, в яких зафіксовано надати нам відп...
08/04/2026

ВИКРУТАСИ ВАЙСА І ВАСИЛЬЦЮНА ІЗ ЗАКАРПАТСЬКОГО УТМР
продовження
Всі наші протоколи, в яких зафіксовано надати нам відповідь про використання грошей та залишок коштів у нашій районній організації якимось дивним чином вони губилися у кабінеті Вайса (те, що навмисно, сумнівів немає), але ми декілька раз надали копії протоколів. Нам заперечувала обласна УТМР придумовуючи різні відмазки: ви не так просили, неправильно оформляли, неправильно висловлювали думку. Словом, дитяче белькотіння. Коли нашу президію відновили то потім знайшовся той мільйон, який дивним чином зникав у звітах Вайса. З тих коштів за 360 тисяч для нашої організації придбали автомобіль, який у бухгалтерському звіті не відобразили, що він куплений за наші кошти. Тільки після декількох звернень бухгалтер занесла нам авто у звіт. Хоча обласна УТМР і тут заперечувала ніби не таку машину купили. З невідомих причин Вайс наполягав, щоби купили нову «Ниву». Далі нам категорично сказали: раз у вас є машина більше не будете бачити гроші. Як вам таке? У розмові Вайс обмовився: я зробив помилку що виключив усіх з президії. Якби просто виключив «зачинщика» Палінкаша, який неодноразово наполягав на всіх президіях відзвітуватися за кошти, то цього б не було.
Невдовзі все ніби стало налагоджуватися та проти нас почав іти в. о. голови районної УТМР Іван Шимко, який за деякими розмовами почав таємно прислуговувати тодішньому керівнику Вайсу. Тому не буде дивиною, що Шимко зібрав з єгерів та мисливців гроші на колеса, почав поводити себе дивно та зухвало (маючи підтримку від Вайса). До сьогоднішнього дня Шимко не повернув колеса на авто. Хоча Вайс обіцяв, хто хоч одну копійку вкраде з організації, той негайно вилетить з УТМР. Правда, мабуть забув уточнити, що крім його персони та прислужників. У розмові з нами Іван Шимко сказав, що за такі гроші не буде працювати і йде у Німеччину, де на нього вже чекає робота. Тоді члени ради районної організації висунули кандидатуру на нового голову організації Михайла Шелевера, який до цього був членом президії. Коли новим керівником Закарпатського УТМР призначили Едуарда Васильцюна (людину Вайса), то той став нам розповідати, що він нічого не приймав від свого попередника, тому, мовляв, не питайте мене за гроші. Злукавив. І з його призначенням знову почався хаос з фінансами, які, на нашу думку, обласне керівництво використовувало явно не за призначенням. Васильцюн нам стверджував: за гроші, мовляв, забудьте, бо банк збанкрутував. Коли розуміли, що нас не вдалося обвести навколо пальця, то стали робити наїзди на Михайла Шелевера, скоюючи моральний і психологічний тиск, через що він потрапив на лікарняне ліжко, маючи до того і тяжку хворобу. Наші прохання працювати прозоро і відкрито успіху не приносили. В усній розмові обласне керівництво нам відповіло: що ви починаєте виступати, у вас коштів немає, піднімайте членські внески, бо у вас немає за що жити. І такі твердження були незважаючи на те, що ми кожен рік завершуємо по коштах у плюсах. Спочатку з обласного УТМР нам надавали звіт з підписами, далі із невідомих причин перестали надавати звіти про рух коштів, на наші письмові та усні звернення, нічого кращього не придумали та пішли по старій схемі Вайс із Васильцюном цього разу як виключив Палінкаша та голову з УТМР , які не хотіли танцювати під їхню дудку. А єгеря які не йшли з ними на контакт і не дали присягу на вірність , були звільнені. Про свавільне рішення свідчить хоча би той факт, що голову звільнили у той час, коли він перебував на лікуванні. Зрозумівши, що допустили помилку, заднім числом його оформили старшим єгерем, що зафіксовано у трудовій книжці. А це є фальсифікація. Всім мисливцям до цих пір незрозуміло, на якій посаді знаходився Шелевер. І чи дійсні його підписи голови на документах районної організації. Отаку головоломку створив Вайс і Ко.
Далі БУДЕ
Олександр ЛАБУР

Викрутаси Вайса і Васильцюна із Закарпатського УТМРСитуація із УТМР на Закарпатті не вщухає, бо, як показує  життя, люди...
28/03/2026

Викрутаси Вайса і Васильцюна із Закарпатського УТМР

Ситуація із УТМР на Закарпатті не вщухає, бо, як показує життя, люди не хочуть миритися із тим беззаконням, що тут твориться.
Нашому виданню розповів представник УТМР Тячівської організації Олександр Лабур: Свого часу у нас була подібна ситуація ми, робили не одноразово запити в обласний УТМР за кошти, бо хотіли знати куди і на що йдуть наші гроші. Однак замість відповіді Вайс і його компанія не знайшли нічого кращого ніж… виключити сім членів президії з керівництва району. Тоді за їх логікою і нема кому надавати відповідь, бо наша організація за незаконним рішенням Вайса залишилася без членів президії, а лише з керівником, який був під впливом Вайса. Після цього кричущого беззаконня нам довелося звернулися у столицю у Всеукраїнську раду Президії УТМР України. Нас поїхало кілька чоловік, де під час зустрічі ми розповідали чому нас сімох самочинно і свавільно Вайс виключив з УТМР та президії. Крім того ми повідомили і про наїзди на нашу організацію, бо обласного боса дратувало те, що ми постійно цікавилися де наші кошти та не хотіли піднімати розмір членських внесків. Бо Вайс і Ко ні з ким не рахувалися. На Президії виступили я, Іван Шимко та Ярослав Футько. Після наших наданих фактів свавілля, нас одноголосно підтримали у цій ситуації члени Всеукраїнської президії та прийняли рішення відновити нас в УТМР, скасувавши попереднє рішення обласної президії УТМР.
Далі буде
Олександр Лабур

17/03/2026

Корупційна епідемія УТМР Закарпаття
В минулих матеріалах ми писали про діяльність верхівки Закарпатського УТМР, яким мають зацікавитися компетентні органи. За інсайдерською інформацією висвітлення цієї теми таки зачепило верхівку обласного УТМР. Ми, у свою чергу, продовжуємо висвітлення неправомірних дій цієї організації для того, щоби нарешті ними серйозно зайнялися правоохоронці. Є впевненість, що при ретельному розслідуванні там можна назбирати цілий букет порушень.
Поки на посаді керівника УТМР області знаходився Юрій Качур колишній очільник Олександр Вайс зрозумів, що цей чоловік принципово не дасть йому дерибанити гроші, а буде направляти на справжні і необхідні потреби. Отож, зусиллями Вайса і зацікавлених з ним у відновленні старих схем їм правдами-неправдами вдалося усунути з посади незговірливого керівника, а на його місце посадити керівника УТМР Виноградівщини Едуарда Васильцюна.
За «подвиги» у керуванні на п. Вайса відкрито кримінальне провадження за розтрату коштів організації (членських внесків). Отож, прибравши Юрія Качура Вайс і Ко полегшено зітхнули і повернули до старих методів дерибану. Звісно, виникає чимало запитань: чому голова обласної організації УТМР отримує зарплату 30-40 тисяч з надбавками і преміями, а єгері по області мають ставку 0,25 зарплати та ще, крім того, повинні сидіти у безплатній відпустці. Це щоби вистачало Васильцюну з Вайсом побільше грошей на зарплати і премії. Як тут не згадати за перечинця Петрусика, котрий примудрявся брати зарплату за єгеря, який на той час знаходився за кордоном. До слова, цей «подвиг» також зафіксували працівники поліції. Запитання до п. Васильцюна, котрий зараз очолює обласне УТМР: чому на Виноградівщині 450 мисливців і сплачують таку суму членських внесків, як 220 перечинських мисливців. Нагадаємо, що п. Едуард Васильцюн також по сумісництву керує і Виноградівським УТМР. І ще делікатне запитання п. Едуард: чому Ужгород відраховує малу суму внесків на область. Більше того, Ужгород ще й утримується за рахунок обласного бюджету, має безкоштовний кабінет, Інтернет. Ляпота просто! Лафа! Може п. Васильцюн (Вайс) поясните ці моменти?
Цікава ще одна деталь, яка може зацікавити компетентні органи: як стало відомо з інсайдерських джерел в обласному УТМР спритники списують відповідні суми у біотехнічних заходах на корми. Насправді мисливці змушені самі робити закупки для тварин. А куди діваються виділені гроші, тут велика загадка. Може керівництво витрачає кошти на себе ріднесеньких?. Правда п. Вайс і Ко? Розповісте куди випарюються кошти?
Вся загадкова суть зводиться до того, що самостійні організації мають менші внески, оскільки обласна організація не має змоги тринькати гроші їхні гроші, на відміну від тих, хто знаходиться під крилом обласної УТМР і всі гроші направляє в обласний общак. А там для когось вже клондайк…
Далі буде
Михайло СВІТЛИЧНИЙ

17/03/2026

Математика для керівництва УТМР Закарпаття
Схоже, що публікації про бурхливу діяльність Закарпатського УТМР таки добре зачепили керівництво цієї структури. З інсайдерських джерел стало відомо, що вони навіть підготували гучну заяву, розіславши по обласних організаціях. Щоправда, заява невдовзі зникла. Зміст такий: мовляв, неправдива інформація, ми всі рішення приймаємо колегіально, ми такі хороші, а пишуть неправду і в тому ж дусі. І навіть натякнули на звернення до правоохоронних органів. Біднесенькі навіть пообіцяли показати журналістам факти. Які проблеми, без питань ви будете показувати чи надавати відповіді. Особливо на журналістські запити, які, не виключаємо, можуть надходити неодноразово. І від антикорупційних органів. Але, це все попереду. Те, що ми дізналися про цю заяву говорить про те, що явно не всі члени УТМР області згодні з політикою в. о. начальника Едуарда Васильцюна (розуміємо Вайса).
Ну щодо правдивості то давайте трохи математики не тільки для керівництва УТМР, але й для ознайомлення наших читачів. Певна кількість охочих, щоби стати мисливцями, рибалками в містах, селах збираються в первинні організації, котрі повинні нараховувати від 15 мисливців. Саме таким чином формується первинна організація, яка згодом входить в районну, а районна організація в обласну. А та, у свою чергу, до всеукраїнської. Голови районних УТМР, котрі не мають статус відокремленого підрозділу (юридичної особи) є лише формальними і по факту, вони знаходяться на балансі обласної організації УТМР. Щороку до 1 липня мисливці повинні сплачувати членські внески. А от тут починаються досить такі речі, котрі повинні зацікавити компетентні органи. Мисливців тримають у страху, бо хто не сплатить гроші, той вибуде з організації, і, відповідно, не зможе полювати. Цікаво те, що 80% мисливців вважають, що УТМР це державна організація, хоча це не так. Мабуть Васильцюн (Вайс) цього не доводили колективам. Не вважали за потрібне. Також мисливці помилково вважають, що право на полювання їм надає УТМР, хоча й це також неправда. Найперше: кожен мисливець повинен пройти іспит і отримати посвідчення мисливця державного зразка, тобто ніяка громадська організація в т.ч. й УТМР не видає такі посвідчення.
Тепер повернемося до внесків. Сума щорічних внесків повинна затверджуватися в кінці року на наступний рік і вираховується відповідно до потреб організації. Зрештою: це заробітна плата голів, єгерів, відрахування на обласну організацію та на столицю. А це, приблизно 60% коштів йдуть на вищезгадані потреби. І тут увага! Біотехнічні заходи, корми, бензин, премії… Отут всі, як кажуть козирні карти на руках в обласного голови, котрий… на власний розсуд розпоряджається коштами районів, що знаходяться на балансі області. У кінці року на рахунку залишаються кошти, які районні організації економили протягом року. Суми можуть фігурувати від 100 гривень до 150-200 тисяч гривень. Економія, як правило, на безкоштовних відпустках єгерів, відсутність закупки кормів для тварин, сіль, на котрі, до речі, й були сплачені членські внески. Та, колишній керівник Олександр Вайс мабуть вважав, що якщо вже кошти районних організацій УТМР є на обласному рахунку, який він контролює, то їх, напевно, можна вважати майже власними. За інсайдерською інформацією п. Вайс міг списувати їх собі на зарплати, бензин, премії, надбавки за вислугу тощо. Ну просто царська казна! Вже під час війни зарплата тодішнього керівника п. Вайса могла бути 1200-1400 доларів (в еквіваленті). Воно б може й нічого, але ці зарплати з преміями вважайте, не закуплені корми для тварин, економія на зарплатах єгерів… Виникає логічне питання: куди дивляться керівники районів? Чому ніхто не набрався сміливості спитатися куди поділися їхні кошти. Є ж чіткі відрахування, які б мали сплачувати районні організації, а це 15% для відокремлених організацій і 12% для тих, хто є на балансі області.
Наведемо один яскравий приклад. У 2022 році Тячівській районній організації УТМР обласна організація в особі п. Вайса заборгувала мільйон гривень, котрі, певніше за все, керівництво витратило на свої забаганки. Треба було щось робити, бо тячівці вимагали свої кошти. І тут у світлій голові п. Вайса народився геніальний план. Зібравши своїх підлеглих, а це переважно керівники відокремлених підрозділів, прийняли «бомбезне» рішення: продати частину будівлі обласної організації, щоби закрити борг перед Тячівським УТМР. Як вам таке шановні читачі? Що на це скажуть правоохоронці?
Дещо схожа ситуація у 2019-24 роках мала місце і в Перечинській УТМР , де п. Вайс за підтримки тамтешнього Петрусика спромігся «експропріювати» «якихось» 800 тисяч гривень. Чому скромно промовчав п. Петрусик залишається лише здогадуватися…Це лише один з моментів. Варто сказати, що на п. Петрусика відкрили кримінальне провадження. Як виявляється, згаданий персонаж писав зарплату на єгеря, котрий на той час знаходився за кордоном. Виходить, що керівники організацій сиділи тихо, бо мали в цьому свій інтерес, а не інтерес свого колективу? Виходить, що так.
Якщо глянути на цифри, то протягом останніх років обласна організація під керівництвом п. Вайса працювала як збиткова. Збитки були просто колосальні: від 203 тисяч до 740 тисяч гривень. Де гроші п. Вайс? Куди вони випарилися? Готові вислухати ваше пояснення!
Цікаво, якщо виникне й далі така заборгованість, що буде продавати обласне керівництво УТМР?..
Далі буде
Михайло СВІТЛИЧНИЙ

17/03/2026

Любимчики і пасинки УТМР Закарпаття
Діяльність керівництва УТМР Закарпаття давно викликає чимало питань. Варто сказати, що про їх сумнівну діяльність засоби масової інформації писали ще в минулі роки при президентстві Петра Порошенка. Тоді один за одним виникали скандали на Тячівщині, де ледь не доходило до бунтів. Схоже, це не стало уроком для тодішнього керівництва в особі Олександра Вайса. Недарма деякі представники цієї організації називають це корупційним болотом. Варто сказати й те, що на п. Вайса та голову Перечинської УТМР Петрусика відкриті кримінальні провадження. Але це окрема тема, до якої ми, мабуть, ще повернемося. Схоже це тільки початок, бо при детальному розслідуванні можуть випливати досить цікаві деталі. Скажімо, чому у обласного керівництва УТМР існують любимчики і пасинки серед районних структур. Чому одні можуть справно платити внески, інші чомусь знаходяться в мінусах, але керівництво в особі сьогоднішнього в. о. керівника Васильцюна (якого за отриманою інсайдерською інформацією чітко контролює Вайс) на все це закриває очі. Нагадаємо, що в області існує 4 організації на самостійному балансі і 6 організацій УТМР на не самостійному. Тому виникає слушне запитання: чому Ужгородське, Виноградівське, Міжгірське, Іршавське і Свалявське УТМР є збитковими, хоча там нараховується чимало членів організації, у той час коли інші підрозділи, маючи меншу кількість членів можуть справно платити внески. Виходить така картина, що одні мисливці та рибалки сплачують кошти за інших. До речі, той же Едуард Васильцюн паралельно керує іншою мисливською організацією. Чи не є це корупційні ознаки панове? Цікавий ще один факт: Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань статутний капітал компанії ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ВП УТМР складає 0 гривень. Круглий нуль! Як вам таке? Дохід за 2024 рік склав майже 5 мільйонів гривень (4 975 000 гривень, якщо бути точнішим). Цікаво, куди ці кошти діваються і спрямовуються. На чималі премії для Вайса і Ко? Хотілося б почути думку не тільки п. Вайса, але й Едуарда Васильцюна, який тепер виконує обов’язки керівника товариства.
А що скаже п. Васильцюн про ставок на Виноградівщині? Адже Едуард роками прикривав його темні справи з продажем риби з 60-гектарного ставка. Саме на цей ставок лише у 2025 році почали виробляти водний паспорт, що по суті, свідчить, що роками працювали незаконно, списували кошти на корми. Виходить образно кажучи, ловили рибку у мутній воді.
Цікава схема виходить у цьому товаристві. Як ми вже згадували, одні мисливці сплачують за інших, щоби утримувати обласну організацію в особі Васильцюна та його куратора Вайса. Як кажуть, ми говоримо Васильцюн, розуміємо Вайс. Чому саме? Доречно сказати, що умовою п. Вайса для нового начальника було те, щоби Вайс потрапив на посаду мисливствознавця. І, по суті, залишився сірим кардиналом, який тихцем рулить. А якщо якісь непорозуміння, всі шишки будуть падати на Едуарда Васильцюна. Виникає резонне запитання: як тоді до цього часу Олександр Вайс обходився без нібито важливої посади мисливствознавця, поки він був у кріслі. Може тут варто було посаду не мисливствознавця, а схемознавця?.. Це ж ближче по суті роботи колишнього керівника. Що скажете панове Вайс і Васильцюн? Крім того, здається, що колишній керівник вважає Васильцюна не дуже компетентним, тому залишив для себе згадану посаду мисливствознавця, щоби наглядати за новим керівником і потиху дерибанити членські внески мисливців області.
Мабуть на ці факти варто детально звернути увагу працівникам поліції та прокуратури. Ми впевнені, що при розслідуванні там можуть випливти ще інші не менше шокуючі факти.
Далі буде
Михайло СВІТЛИЧНИЙ

17/03/2026

Темні плями кримінального минулого УТМР Закарпаття
У минулому матеріалі ми розпочали писати про наболілі проблеми Закарпатської УТМР, котре свого часу очолював О. Вайс. Нагадаємо, що саме цей екс-керівник вирішив залишити замість себе когось, зберігши інше тепле місце й тихцем через новопризначеного керівника керувати. Вигода, звичайно, була б чимала. Ти в шоколаді, а в разі чогось всі шишки падають на керівника, а ти залишаєшся не при справах. Такий план Вайса не спрацював, оскільки Юрій Качур виявився принциповою людиною і мав намір навести лад у цьому господарстві. Провівши аудит Юрій побачив, що тут насправді твориться щось неймовірне. Такий стан справ був просто плачевний. Через що, пізніше і поплатився посадою, бо Вайс і Ко зрозуміли, що якщо на світ білий будуть виходити факти, котрі межують з криміналом, то так і до цугундера недалеко. Тому кинувши всі сили вони усунули з посади Юрія.
Тим не менше було виявлено такі факти. Згідно бухгалтерських документів чітко прослідковувалася бездіяльність та розтрата членських внесків 5 районних організацій (Мукачево, Тячево, Хуст, Воловець, Перечин). Цікаво те, що щороку кошти згаданих організацій залишалися на рахунку ЗВП УТМР. Незважаючи на те, що кошти належали районним організаціям УТМР тодішній голова О. Вайс розпоряджався цими коштами на власний розсуд, не забуваючи й за себе, нараховуючи собі зарплату з шикарними преміями в еквіваленті 1000 доларів, з коштів, які залишалися на рахунках в кінці поточного року. Кому ці кошти належали, читач вже знає.
Чи варто дивуватися, що при такій організації роботи протягом 2019-2024 років обласна УТМР працювала з мінусовим балансом.
2019 – 223027 грн; 2020 – 325889 грн; 2021 – 434399 грн; 2022 –209415 грн; 2023 – 744514 грн; 2024 – 300417 грн. Словом за 5 років збитки склали 2 237 661 грн. Звичайно, що такі дії призвели до непорозуміння між організаціями і, відповідно, створилися нерівні та нечесні правила для мисливців. В одних були кращі умови,в інших гірші. Скажімо в області існує 4 організації на самостійному балансі і 6 організацій УТМР на не самостійному. Приміщення, яке займає Ужгородська організація УТМР утримується на кошти обласної організації. Як приклад: сума надходжень в обласну організацію від Ужгородської УТМР склала всього 27 тисяч гривень за 2024 рік. Міжгірська організація практично утримувалася в 2022-2024 роках за рахунок обласних коштів, сума витрат на її утримання склала 86 тисяч гривень. Словом, виходить так, що одні мисливці сплачують за інших. Отож горезвісна діяльність обласної організації УТМР протягом 5 років досягла такої «вершини», що сума розтрачених коштів складає мільйони гривень. Сюди ще необхідно додати і їхні кошти, які щороку залишалися на рахунках обласної організації УТМР. Красномовний факт: Міжгірська організація УТМР закінчила 2024 рік з мінусовим балансом 67 тисяч гривень.
Отож протягом 5 років ведення господарської діяльності обласної ради велося явно не чесно, щодо відношення до районних організацій, котрі є на балансі обласної організації УТМР, фактично кошти низових організацій без їх згоди використовувалися на утримання обласного апарату УТМР. Пропозиції щодо чесного урівнювання всіх мисливців не приймалися, погоджувалися деякими членами президій, а це всі чотири районні організації, які на самостійному балансі, як самостійні підрозділи.
Із звітом про цей плачевний стан справ Юрій Качур звернувся до голови президії Всеукраїнської організації УТМР М. А. Скорого про численні порушення, однак зі столиці не було ніякої реакції.
Таке звернення не дуже хвилювало Вайса і Ко, які стверджували, що в них зі столицею все на мазі…
Ймовірніше всього п. Вайс вважає, що знайшов собі гідну заміну в особі Едуарда Васильцюна. Саме Едуард роками прикривав його темні справи з продажем риби з 60-гектарного ставка, на який, до речі, лише у 2025 році почали виробляти водний паспорт, що по суті, свідчить, що роками працювали незаконно, списували кошти на корми. Звичайно, це не може дивувати, бо на Виноградівщині важко знайти хоча б 5 соток вільної землі, адже люди там працьовиті, там все засіяно, посаджено. Тому не буде дивиною якщо п. Васильцюн, який тепер є в. о. голови Закарпатського ВПУ УТМР (за сумісництвом в. о. голови Виноградівського відокремленого підрозділу ІТМР) списував, і скоріше за все, продовжує списувати кошти на корми.
У наступних публікаціях висвітлимо більш детальний розбір з конкретними цифрами усіх 10 районних організацій.
Далі буде
Михайло СВІТЛИЧНИЙ

17/03/2026

УТМР Закарпаття: а віз і нині там…
Закарпатське УТМР свого часу вже було об’єктом журналістських розслідувань. Нездорова ситуація в Тячівській організації, діяльність обласного товариства, яке детально потребувало розслідування правоохоронців знаходило висвітлення у засобах масової інформації. Здавалося б, після такого керівництву обласного УТМР в особі керівника Вайса варто було задуматися, зробити відповідні висновки і навести лад у діяльності. Не вийшло, бо забракло бажання. А коли все далі так йде, то рано чи пізно воно знову починає вилізати наче шило з мішка. Словом, а віз і нині там…
Свого часу очолити обласну УТМР п. Вайс запропонував перечницю Юрію Качуру, запропонувавши залишити себе в структурі мисливцезнавцем. Юрій погодився, бо мав намір навести лад у товаристві. Та ідеї Вайса, мабуть, полягали в іншому. залишаючись у тіні п. Вайс мав намір і далі брати собі чималі премії та тихцем керувати різними схемами через Юрія. Якщо що, то він залишався у тіні, а всі стріли летіли у нового керівника. Під час власної перевірки Юрій виявив що колишній керівник кошти організації списував на премії через бухгалтерію. Це у той час, коли приміщення потребувало ремонту. Ужгородські, свалявські, виноградівські та перечинські керівники сиділи тихо, бо, певніше за все, мали там свою долю. Далі на світ білий стали випливати досить цікаві речі.
Згідно Статуту кожна районна організація щорічно робить відрахування до обласної організації з усіх надходжень. Та, як з’ясувалося, там було не все так гладко. Скажімо голова Виноградівського УТМР Е.Васильцюн заявив, що не відраховував кошти із ведення рибного господарства і не збирається цього робити. Свалявське УТМР пішло ще далі: за останні 4 роки не проводило жодних відрахувань до обласного товариства. Відповідь у голови Свалявського УТМР О. Гісема проста: нема грошей. Кажуть, що крім цього був лист, в якому п. Гісем стверджував, що гроші на їхні відрахування брати з обласного бюджету так як п. Вайс продав частину приміщення обласної організації, тому і взяти з виручених коштів та гроші, які мала сплатити Свалявська УТМР.
Міжгірська районна організація догаздувалася до того, що 2024 рік закінчила з… мінусом 67 тисяч гривень.
Ужгородське УТМР за 2022-23 роки самовільно прийняла рішення про неповну сплату внесків. Відповідно до Статуту УТМР всі, хто не сплатив членські внески до 1 липня, вважаються такими, що вибули із членів організації. Тим не менше, жодного порушника за несплату не виключили з організації. Куди дивився п. Вайс, це скоріше риторичне запитання. Але й це ще не все. Згідно фінансового звіту Ужгородська райрада знаходиться в приміщенні обласної організації УТМР без… будь-яких документів. Навіть більше: на утримання їхнього приміщення обласна рада виділяє щорічно кошти.
Згідно розпорядження в. о. голови президії Закарпатського обласного УТМР здійснили перевірку щодо недоотримання коштів від Ужгородського ВП УТМР та Свалявського районної організації УТМР. За результатами перевірки було виявлено, що Ужгородське УТМР протягом 2022-24 років деякі члени товариства не сплатили членські внески у повному обсязі, а саме 50%. Таким чином було недоотримано 152 100 гривень членських внесків та 104 200 гривень вступних внесків, які повинні сплачувати мисливці до 1 липня згідно Статуту.
Згідно перевірки відрахувань Свалявська рай організація УТМР протягом 2022-24 років станом на 28 люте 2025 року заборгувала обласній організації 50 502 гривні. Загальна сума недоотриманих коштів в обласну організацію УТМР склала 337 558 гривень.
Ще один цікавий факт: станом на 24 березня 2025 року Виноградівська, Ужгородська, Іршавська, Свалявська організації УТМР не сплатили до обласної УТМР жодної копійки, розуміючи, що кошти заблоковані на рахунку у зв’язку з ліквідацією банку, тому й навмисно не перераховували кошти , блокуючи роботу обласної організації.
Далі буде
Михайло СВІТЛИЧНИЙ

https://pero.org.ua/2025/12/%d0%ba%d0%be%d1%80%d1%83%d0%bf%d1%86%d1%96%d0%b9%d0%bd%d0%b0-%d0%b5%d0%bf%d1%96%d0%b4%d0%b5%...
19/12/2025

https://pero.org.ua/2025/12/%d0%ba%d0%be%d1%80%d1%83%d0%bf%d1%86%d1%96%d0%b9%d0%bd%d0%b0-%d0%b5%d0%bf%d1%96%d0%b4%d0%b5%d0%bc%d1%96%d1%8f-%d1%83%d1%82%d0%bc%d1%80-%d0%b7%d0%b0%d0%ba%d0%b0%d1%80%d0%bf%d0%b0%d1%82%d1%82%d1%8f/

В минулих матеріалах ми писали про діяльність верхівки Закарпатського УТМР, яким мають зацікавитися компетентні органи. За інсайдерською інформацією висвітлення...

https://pero.org.ua/2025/10/%d1%82%d0%b5%d0%bc%d0%bd%d1%96-%d0%bf%d0%bb%d1%8f%d0%bc%d0%b8-%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%bc%d1%96...
20/10/2025

https://pero.org.ua/2025/10/%d1%82%d0%b5%d0%bc%d0%bd%d1%96-%d0%bf%d0%bb%d1%8f%d0%bc%d0%b8-%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%bc%d1%96%d0%bd%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%be%d0%b3%d0%be-%d0%bc%d0%b8%d0%bd%d1%83%d0%bb%d0%be%d0%b3%d0%be-%d1%83/

У минулому матеріалі ми розпочали писати про наболілі проблеми Закарпатської УТМР, котре свого часу очолював О. Вайс. Нагадаємо, що саме цей екс-керівник вирішив за...

https://www.facebook.com/share/p/1F5BJ2bQt9/
20/10/2025

https://www.facebook.com/share/p/1F5BJ2bQt9/

Закарпатське УТМР свого часу вже було об’єктом журналістських розслідувань. Нездорова ситуація в Тячівській організації, діяльність обласного товариства, яке де...

Здається, це серйозне попередження для чиновників. Тиск на ЗМІ, юристів, адвокатів завжди завершується крахом влади. Іст...
05/12/2024

Здається, це серйозне попередження для чиновників. Тиск на ЗМІ, юристів, адвокатів завжди завершується крахом влади. Історія нічому не вчить...

«З 2023 року зросла кількість повідомлень про тиск на громадські організації та журналістів-розслідувачів» Європейська комісія у своєму звіті щодо прогресу держав-...

Address

Uzhhorod

Opening Hours

Monday 08:00 - 17:00
Tuesday 08:00 - 17:00
Wednesday 08:00 - 17:00
Thursday 08:00 - 17:00
Friday 08:00 - 17:00

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Еко Правда posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share