23/11/2024
🕯️23 листопада — День пам’яті жертв Голодомору.
У 1932–1933 роках Москва цілеспрямовано використала голод, як інструмент геноциду нашого народу, щоб придушити опір окупації, запобігти виходу України зі складу своєї імперії.
Від умисно організованого голоду загинули понад 4 млн українців, на той час це 13% населення України.
Росія знищувала українську інтелігенцію, церкву, культуру й мову, русифікуючи простір, фальсифікуючи історію, витираючи пам'ять у цілих поколінь.
Сьогодні росіяни вчиняють ті самі злочини, що й понад 90 років тому, вже не маскуючи своїх дій гаслами інтернаціоналізму та зближення націй, а прямо заперечуючи право на існування окремого від росіян українського народу.
Саме тому на окупованих РФ територіях, у Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях, ще з першого року окупації 2022 року, відбулися публічні руйнування пам'ятників, встановлених для вшанування пам'яті жертв Голодомору.
Для України ж пам'ять про Голодомор, є наріжним каменем історії державотворення, адже це історія про те, що буває з народом, який не має власної національної держави та сильної армії. Це наш урок, з якого ми зробили висновки й завдяки якому протистоїмо у війні, розпочатою росією.