10/05/2026
România Trezește-te!
Stati puțin ca eu chiar nu înțeleg. Noi ne rugam acum de majoritatea pesedist-suveranistă (de 281 de parlamentari!!!) să guverneze și ei se codesc?
Pai nu din cauza asta dărâmi un guvern? Ca vrei sa ii iei locul.
Acum ce faci? O dai ca la Ploiești?"Hai mă ca n-am dat tare, a fost o glumă, ne plictiseam și noi"
Nu, dragii mei pesedisti, simionisti, sosocari, gavrilisti, coaliția pro Europeană "its gone"! Voi trebuie sa va asumați guvernarea. Mulțimile din piețe, dacii liberi, băbuța stirbă, ăla de prin copaci, Silvia Dumitrecu, Cristela, toți patruotii care ne-au injurat aici un an jumătate, fără cratimă, ei vă vor! Noi nu, dar ne-ati învins, ați băut șampania învingătorului, acum la treabă!
Ohoo, aveți destule de făcut. Va spun eu ca mi le-am notat: TVA întors la 19%, scăderea dividende la 5%, mărirea pensiilor cu minim 15%, mărirea salariilor cu 10%, aducerea cursului la 5 lei pe euro și chiar mai.jos, crearea a peste 3 milioane de locuri de muncă pentru Diaspora, că voi ați promis ca o întoarceți acasă. Stoparea ajutoarelor care Ucraina, ca va asumați voi prima linie împotriva rușilor. Naționalizarea Petrom și a majorității companiilor din România. Case ieftine pentru români. Deficit scăzut. Și apoi, pregătirea condițiilor pentru scoaterea României din UE (un partid din aceasta majoritate susține acest demers și foarte mulți alegători de ai vostri).
Hai PSD - AUR- SOS- POT, curaj, poate va iese și România va prospera. Poate ca ne înșelăm noi și de fapt aveti toate soluțiile bune. Ca de fapt asta ați vrut prin moțiune. Sa îndepărtați un guvern trădător, vândut și globalist cu unul de patrioti.
La treabă!
Text preluatStati puțin ca eu chiar nu înțeleg. Noi ne rugam acum de majoritatea pesedist-suveranistă (de 281 de parlamentari!!!) să guverneze și ei se codesc?
Pai nu din cauza asta dărâmi un guvern? Ca vrei sa ii iei locul.
Acum ce faci? O dai ca la Ploiești?"Hai mă ca n-am dat tare, a fost o glumă, ne plictiseam și noi"
Nu, dragii mei pesedisti, simionisti, sosocari, gavrilisti, coaliția pro Europeană "its gone"! Voi trebuie sa va asumați guvernarea. Mulțimile din piețe, dacii liberi, băbuța stirbă, ăla de prin copaci, Silvia Dumitrecu, Cristela, toți patruotii care ne-au injurat aici un an jumătate, fără cratimă, ei vă vor! Noi nu, dar ne-ati învins, ați băut șampania învingătorului, acum la treabă!
Ohoo, aveți destule de făcut. Va spun eu ca mi le-am notat: TVA întors la 19%, scăderea dividende la 5%, mărirea pensiilor cu minim 15%, mărirea salariilor cu 10%, aducerea cursului la 5 lei pe euro și chiar mai.jos, crearea a peste 3 milioane de locuri de muncă pentru Diaspora, că voi ați promis ca o întoarceți acasă. Stoparea ajutoarelor care Ucraina, ca va asumați voi prima linie împotriva rușilor. Naționalizarea Petrom și a majorității companiilor din România. Case ieftine pentru români. Deficit scăzut. Și apoi, pregătirea condițiilor pentru scoaterea României din UE (un partid din aceasta majoritate susține acest demers și foarte mulți alegători de ai vostri).
Hai PSD - AUR- SOS- POT, curaj, poate va iese și România va prospera. Poate ca ne înșelăm noi și de fapt aveti toate soluțiile bune. Ca de fapt asta ați vrut prin moțiune. Sa îndepărtați un guvern trădător, vândut și globalist cu unul de patrioti.
La treabă!