23/09/2020
Merită un NOU Început.
Alegerile locale ar trebui să fie despre construcţia cetăţii, despre oameni, despre cm va funcţiona comuna mai bine, despre cm viaţa oamenilor va fi mai bună, despre calitatea vieţii. Spre deosebire de un parlamentar, primarul chiar poate influenţa si schimba "in direct" viaţa unei localităţi.
Aceasta campanie pentru alegerile de duminica e o "mizerie distructiva" de la cap la coadă. Zero discutii constructive, zero discutii despre proiecte realizabile, zero discuţii despre cm va fi viaţa noastră mai bună, zero discutii despre problemele generate de depozitarea gunoaielor la periferiile comunei (in camp), zero discutii despre tentativa de infiinţare a gropii de gunoi pe raza comunei Remeţi, care ar deservii tot Maramureşul istoric şi nu numai, solicitare care încă nu a fost respinsă definitiv în consiliul local cu toate că am cerut o supunere clară la vot (astfel putem devenii groapa de gunoi a Maramureşului), zero discutii despre cm vom respira un aer mai curat, zero discutii despre viziunea cm va arăta Remeţiul peste x ani.
Vom alege iar răul cel mai mic, aşa cm il vede fiecare din noi, pentru ca pozitivul sau binele au dispărut din vocabularul politic in ultimele zile.
Mergeţi la vot duminică, puneţi ştampila şi FIŢI voi creativi si pozitivi măcar o data la patru ani.
data de 27 septembrie mergem la vot, decidem soarta comunităţii noastre pentru următorii ani.
DETERMINAT să SCHIMBĂM primarul.
Curajul să afirm lucrul acesta.
poziţia 4 pe buletinele de vot!
MANZUC