02/04/2026
Stimați cetățeni,
Vă comunicăm PROGRAMUL DE COLECTARE A DEȘEURILOR ÎN LUNA APRILIE 2026.
Facem precizarea că luni, 13 aprilie, fiind zi liberă (a doua zi de Paști - sărbătoare legală), NU se vor colecta deșeurile.
Alte aspecte importante:
- Sacii și pubelele se scot la poartă în dimineața anunțată pentru colectare, până la ora 6:30.
- Deșeurile din sticlă se depozitează în saci menajeri obișnuiți, care vor fi ridicați de la fiecare gospodărie în ziua anunțată, în aceleași condiții ca celelalte categorii de deșeuri.
- Dacă fracțiile sunt amestecate, deșeurile nu vor fi ridicate.
- Nerespectarea colectării separate se sancționează conform OUG 92/2021!
Vă mulțumim!