Dolhestii Mari , Suceava , Romania

Dolhestii Mari , Suceava , Romania ıllıllı official website ıllıllı Comuna Dolhesti

Cumpărăm 300.000 de cm? Cumpăra și tu 1 cm din singura autostradă din Suceava și ajutăm la achiziționarea :Ventilatoare ...
26/03/2020

Cumpărăm 300.000 de cm? Cumpăra și tu 1 cm din singura autostradă din Suceava și ajutăm la achiziționarea :
Ventilatoare pulmonare pentru secțiile de terapie intensivă
Echipamente vitale pentru secțiile de terapie intensivă
Consumabile si echipamente de protectie necesare pentru lupta impotriva COVID-19

ÎMPREUNĂ ÎNVINGEM COVID-19!

RO76RNCB0244020411980004
EUR
BCR
RO43RNCB0244020411980016
RON
BCR
Cod SWIFT: RNCBROBU

https://1cm.ro/

Provocare pentru toți românii să sprijine orașul Suceava cu donații. Fiecare centimetru contează!

06/05/2019
!
17/11/2017

!

Dispărut fără urmă. Un octogenar din Fălticeni este căutat în tot orașul de lucrătorii Poliției Municipale. Localnicul Ioan Iacob a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit acasă. Bătrânul de 80 de ani a părăsit locuința în urmă cu trei zile, iar de atunci nimeni nu mai știe nimic de el. Pol

16/10/2017

Apel către donatori. Este nevoie urgent de grupa de sânge B3 NEGATIV, pentru Maria Gavril, mama celor patru copilași din accidentul de sâmbătă. Donatorii se pot adresa Centrului de Transfuzie Sanguină Suceava. Adresa: Bulevardul 1 Mai 11, lângă sediul IPJ Suceava, telefon: 0330 803 370.

!!!
11/09/2017

!!!

Poliţia desfăşoară activităţi de identificare a doi minori, care au plecat de acasă la sfârșitul săptămânii și nu s-au mai întors. Sâmbătă, 9 septembrie, Degheluță Mihai, în vârstă de 14 ani, din orașul Solca, județul Suceava, a părăsit curtea locuinței mamei sale, din orașul Dolhasca, și nu s-a

16/04/2017
31/12/2016

La multi ani tuturor , un an nou fericit si multe realizari in 2017 !

25/12/2016

Crăciun fericit tuturor !

Dumitru T Marian 1935
19/10/2016

Dumitru T Marian 1935

!
02/09/2016

!

Vă rog să nu-l mai puneţi pe pomelnicele voastre şi nici să nu-l mai pomeniţi.

25/08/2016

SURSA: Dujmãnie

Atentie!
Un prieten a parcat intr-o parcare publica. Cand a plecat a remarcat o hartie pusa pe fereastra din spate. Cand a ridicat-o (d**a ce a ajuns acasa) a vazut ca era un bon de benzina.... Din fericire unul dintre prieteni i-a zis, mai inainte de aceasta intamplare, sa nu opreasca, caci era posibil ca cineva sa-l astepte sa coboare din masina. Aceasta tehnica se aplica atat femeilor cat si barbatilor. Atentie la hartiile lipite pe luneta masinii dvs. O noua maniera de furt a masinii (nu e o gluma)! CUM? E SIMPLU!!! Este bine de stiut: Mergeti in parking, deschideti masina si intrati inauntru. Porniti motorul si bagati in marsarier. In timp ce priviti prin luneta pentru a merge cu spatele, remarcati o hartie lipita in mijlocul lunetei. Va opriti, iesiti din masina pentru a da la o parte hartia (sau altceva) care va blocheaza vederea. Cand ajungeti in spatele masinii, apare hotul nu se stie de unde. Intra in masina si pleaca in mare viteza, practic fara sa puteti reactiona. Ghiciti doamnelor? Pariu ca geanta dvs.este in masina. Deci adresa, banii, cheile. Casa si identitatea dvs. sunt compromise!
ATENTIE LA ACEST NOU MOD DE OPERARE. Daca vedeti o hartie lipita in spatele masinii, incuiati-va portierele, porniti motorul si plecati.....ridică hartia mai tarziu! Transmiteti acest e-mail familiei, prietenilor...
Ochii-n patru ! Intamplare adevarata

Hotii din PARCARE
Astazi pe la ora 14 am intrat la Mall Baneasa in parcarea subterana. Am vazut un loc gol si am parcat cu spatele pentru a-mi fi mai usor sa ies la plecare. In timp ce parcam, am vazut un barbat care vorbea la telefon de zor, in spate dreapta la vreo doi metri de masina. Nu l-am bagat in seama crezand ca este de la masina de alaturi. Am iesit din masina, am trantit portiera d**a care am aruncat o privire in spate (de obicei nu ma mai uit dar acum nu stiu ce mi-a venit...) si l-am vazut pe respectivul ca se departa de masina mea (pleca de langa usa mea din spate (in timp ce eu il vazusem ultima data la vreo 2 M de masina). M-am gandit ca o fi un nebun care sa apropiat ca sa-mi zgarie portiera (am mai gasit-o zgariata prin parcari). Ducandu-ma sa vad, gasesc usa respectiva deschisa. Barbatul continua sa se faca ca vorbeste la telefon (vorbea chiar zgomotos ca sa nu para ca s-ar ascunde de ceva). Nu mi-a venit sa cred....deci in timp ce eu am trantit portiera mea, el a deschis-o pe cea din spate dreapta, perfect sincronizat. Daca nu vedeam, urma sa inchid din telecomanda si sa plec, d**a care el sa fure linistit ce dorea din masina. La masina mea daca o usa ramane deschisa, restul se inchid normal, cea deschisa ramanand neblocata. Probabil ca si la alte masini este la fel. In fine, am scos telefonul si am inceput sa-l fotografiez. Cand a vazut ca-l pozez, a fugit prefacandu-se mai departe ca vorbeste la telefon (hot nebun). Am strigat sa stea dar ....a fugit . L-am surprins totusi inainte de-a fugi. Poate ca-l veti intalni si voi in parcarile de la supermaket-uri. Va rog sa dati si voi mai departe ca sa afle cat mai multi de aceasta noua metoda de a-ti fura din masina sau mai rau: de a-ti fura masina cu totul! Eu am avut mare noroc ca am fost inspirat sa mai privesc odata inapoi...Bafta si mare grija cand inchideti masina in parcari! Nenorocitii sunt printre noi si toata treaba lor este sa gaseasca metode care noua nici prin cap nu ne trec, pentru a fura.

Atentie cand platiti cu cardul!

Un prieten a fost la OMV Coposu sa alimenteze cu benzina si neavand cash a platit cu cardul. Cand s-a dus la ghiseu vanzatorul a luat cardul l-a trecut printr-un POS identic cu unul normal si i-a inmanat un terminal, pe care scria Raiffeisen, ca sa introduca codul PIN. D**a ce a introdus codul PIN acesta a luat terminalul si l-a pus pe ghiseu. D**a mai putin de un minut i-a spus ca nu a functionat tranzactia si sa mai introduca inca odata codul PIN. De data asta el a trecut cardul prin POS-ul bancii si tranzactia s-a efectuat cu succes. Numai ca, prima data, el i-a copiat banda magnetica a cardului si de asemenea codul PIN. Asta s-a intamplat undeva la inceputul lunii mai anul trecut. Vineri, cand s-a uitat in cont a avut surpriza sa vada ca tocmai ridicase numerar de la Londra. Se pare ca i-au reprodus cardul si l-au folosit pentru ridicari de numerar. "Norocul" lui a fost ca a sesizat din timp ridicarile de numerar si a reusit sa blocheze cardul. Paguba a fost destul de mare si banca oricum nu te despagubeste deoarece e "PIN based transaction". In concluzie daca cineva iti spune ca nu a functionat tranzactia si-ti spune sa mai introduci inca o data codul PIN, atunci trebuie sa-ti arate un bon pe care scrie motivul din care nu a fost acceptata prima data tranzactia.

Telefonul mobil
Daţi-mi voie să vă atrag atenţia asupra unei noi forme de înselătorie, apărută de curând şi care, din păcate ne-a atins şi pe noi în Europa. Mecanismul înşelătoriei este următorul: pe telefonul mobil apare o înştiinţare privind un apel nepreluat. Înştiinţarea poate apărea chiar fără ca telefonul să fi sunat vreodată. Dacă proprietarul telefonului, văzând de ce număr e vorba, iar dacă acesta incepe cu +39..., +390....,+391...., +392..., +393..., +394... (în cazurile depistate de noi era numărul +393193260045 +393193260045 FREE +393193260045 +393193260045 FREE +393193260045 +393193260045 FREE +393193260045 +393193260045 FREE ), îl sterge imediat nu se va întâmpla nimic. Dar dacă suni la acel număr vei deveni victima infractorilor. În cazul concret, titularul telefonului a sunat la numărul respectiv, nu a mai avut posibilitatea să întrerupă convorbirea, costurile înregistrate pe factură depăşind 2000 de euro. Din informatiile primite de la Ministerul de Interne e vorba de mai multe astfel de cazuri. De aceea vă rog, în ideea prevenirii altor cazuri, transmiteţi această informaţie cât mai multor oameni" +39 are Italia.

Chiar daca nu aveti masina, poate faceti un bine cuiva care are, dar nu cunoaste cele scrise aici.

Aerul conditionat din masina. (Vă rugăm să citiți)

Nu e de mirare ca multi oameni mor de cancer decât se intampla înainte. Ne întrebăm de unde vine aceasta cauza?

Mulți oameni sunt în mașinile lor, de dimineata, pana seara, 7 zile pe săptămână.

Vă rugăm să transmiteti acest lucru la cat mai multi oameni posibil. Sa nu fie prea târziu pentru a face unele modificări in comportamentul nostru.

Deschideți ferestrele pentru un timp, apoi intrati in masina si, după câteva minute, porniți AC. Vă rugăm să nu porniți A / C de îndată ce intri în mașină.

Iată de ce: Conform cercetarilor, tabloul de bord al masinii, scaune, A / C conducte, de fapt, toate obiectele sunt din material plastic în vehiculul dumneavoastră si, expuse la caldura de la lumina soarelui, emit benzen, o toxina care cauzează cancer. O substanță cancerigenă mare. Nu dai importanta la mirosul de plastic incins din masina ta, pentru ca te grabesti....

Benzenul cauzeaza cancer la oase, cauzeaza anemie si reduce celulele albe din sange. Expunerea prelungită poate provoca leucemie si creste riscul unor forme de cancer. Acesta poate provoca, de asemenea, avorturi spontane la femeile gravide.

Nivelul acceptat de benzene este de: 50 mg pe sq.ft.

O mașină parcată, intr-un spatiu interior, cu ferestrele închise, va conține 400-800 mg de benzen - de 8 ori nivelul acceptabil.

Dacă masina este parcata în aer liber în soare, la o temperatură de peste 60 de grade F, nivelul de Benzen ajunge până la 2000-4000 mg, de 40 de ori peste nivelul acceptabil.

Oamenii care intra in masina, păstrând ferestrele închise, în cele din urmă va inhala cantitati excesive de toxine benzen.

Benzenul este o toxină care afectează rinichii și ficatul. Ce e mai rău, este extrem de dificil pentru corpul tau, de a scoate aceasta substanta toxica.

Deci, vă rugăm să deschideți ferestrele și ușile de la masina voastra, asteptati un timp pentru evacuarea benzenului din interior, înainte de a pătrunde în habitaclu.

Address

Dolhestii Mari
727185

Telephone

+40743314084

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Dolhestii Mari , Suceava , Romania posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share