26/05/2026
Już niebawem, piękne wydarzenie w Zielonej Górze - nie może Was zabraknąć. Szczegóły w poście 👈📝
📢 Bezpieczeństwo. Równość. Feminizm. Zapraszamy na Forum Kobiet w Zielonej Górze!
Co się dzieje, gdy dwie silne organizacje łączą siły?
Powstaje przestrzeń pełna dialogu, porozumienia i wzajemnego wsparcia!
🤝 Sołtysi Ziemi Lubuskiej i Stowarzyszenie Kongres Kobiet mają zaszczyt zaprosić na wyjątkowe wydarzenie, którego celem jest budowanie mostów i łączenie różnych środowisk.
To Forum jest przestrzenią dla każdej z nas. Chcemy, aby spotkały się tu liderki lokalnych społeczności i kobiet z terenów wiejskich, przedstawicielki zawodów prawniczych, świata nauki, biznesu oraz aktywistki.
Wierzymy, że tylko wymiana tak różnorodnych doświadczeń pozwala budować prawdziwą równość i bezpieczeństwo.
🗓 Kiedy: 28 maja 2026 r., godz. 16:00 - 19:00
(od 15:30 zapraszamy na powitalny mini-lunch!)
📍 Gdzie: Srebrna Góra - Piwnica winiarska, plac Słowiański 10, Zielona Góra
W programie m.in.:
Moja droga do liderstwa. Lubuskie Liderki Równości – panel dyskusyjny z udziałem prof. dr hab. Bogumiły Burdy, Małgorzaty Jagody, dr Moniki Kaczmarczyk oraz por. dr inż. Iwony Szkudlarek. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Harbul-Bała.
Dlaczego feminizm się opłaca? – spotkanie autorskie z Aleksandrą Karasińską, które poprowadzi Małgorzata Jagoda.
Równe w prawie – bezpieczne w życiu – prelekcja adw. Sylwii Gregorczyk-Abram, którą poprowadzi adw. Anna Wojniusz.
Przestrzeń na networking, rozmowy i podpisywanie książek!
📥 Zapisy: Wstęp jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rejestracja. Wypełnij krótki formularz już teraz:
👉 https://forms.gle/iwnKRJ4CmhJTR49S9
Do zobaczenia! Porozmawiajmy o przyszłości, którą budujemy wspólnie – ramię w ramię.