03/06/2026
🚰📢 WAŻNY KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW 📢🚰
📍 Olszanicy
📍 Radziechowa
📍 Jadwisina
📍 Wojciechowa
📍 Grodźca
📍 części Modlikowic
📍 części Uniejowic
💧 Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców korzystających z wody dostarczanej ze Stacji Uzdatniania Wody w Olszanicy!
✅ Zakład Usług Komunalnych w Zagrodnie zakończył pierwszy etap modernizacji Stacji Uzdatniania Wody w Olszanicy, realizowany dzięki dotacji Gminy Zagrodno. 💧🔧
W ramach zadania wykonano: 🛠️ remont oraz rozbudowę instalacji służącej do usuwania azotanów z wody przeznaczonej do spożycia.
📊 Wyniki badań przeprowadzonych po uruchomieniu nowej instalacji potwierdziły bardzo wysoką skuteczność zastosowanych rozwiązań: 💧 poziom azotanów został obniżony do 18 mg/l, ✅ przy dopuszczalnej normie wynoszącej 50 mg/l.
📄 Zgodnie z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Złotoryi: ✔️ woda może być wykorzystywana bez żadnych ograniczeń, ✔️ zarówno do celów spożywczych, jak i gospodarczych. 🍽️🚿
💰 Wartość zrealizowanego zadania wyniosła 203 823,30 zł.
🏗️ Prace zostały wykonane przez firmę KLARSAN z Łodzi na zlecenie Zakładu Usług Komunalnych w Zagrodnie.
🔵 Inwestycja stanowi część kompleksowej modernizacji Stacji Uzdatniania Wody w Olszanicy i została zrealizowana dzięki dotacji w wysokości 250 000 zł przekazanej przez Gminę Zagrodno.
👏 Dziękujemy Zakładowi Usług Komunalnych w Zagrodnie za sprawną realizację inwestycji, a także Radzie Gminy Zagrodno oraz Piotr Janczyszyn Wójt Gminy Zagrodno za wsparcie działań mających na celu poprawę jakości życia mieszkańców.
💙 Dzięki wspólnym działaniom mieszkańcy mogą korzystać z bezpiecznej wody o jeszcze lepszych parametrach.
💧🏡