03/06/2026
Dzisiaj tuż po godzinie 15:00, uczestnicy corocznego Pikniku Przyjaźni rozpoczęli podróż po Krainie Czarów. Za nami kolejna impreza dofinansowany z Funduszy Europejskich, środków PFRON oraz gminy Więcbork.
O tym, że bardzo lubimy na kilka godzin zamieniać Stadion Miejski w Więcborku w bajkową krainę, wiedzą już chyba wszyscy. Tym razem impreza miała klimat były powieści "Alicja w Krainie Czarów". Miejsce wydarzenia przystroiły tysiące kart do gry. Balony tematyczne, postacie z powieści: Alicja, Biały Królik, Kot z Cheshire i wiele innych. O przygotowanie wystroju zadbała Świetlica Środowiskowa Uśmiech ze wsparciem pracowników CUS, zaś sceny Środowiskowy Dom Samopomocy w Więcborku.
Impreza przyciągnęła na stadion kilkuset zaproszonych gości, głównie osób z niepełnosprawnością. Rozpoczęło ją powitanie obecnych, przez Hannę Półgęsek, dyrektor CUS w Więcborku i jej zastępczynię Izabelę Szmaglinską. Wydarzenie poprowadziła Monika Kujawa, która potrafi zaktywizować nawet najbardziej topornych na zabawę. Wśród uczestników imprezy znalazł się m.in. burmistrz Więcborka, Waldemar Kuszewski.
Na scenie wystąpili: Czadersi z DPS Suchorączek, Fantazja z ŚDS Więcbork, uczestnicy WTZ Sępólno Krajeńskie, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sępólnie Kraj. oddziału w Więcborku, „NAM SIĘ UDA” z Klubu Samopomocy Domek w Więcborku.
Kolejny raz odbyły się “Piana party” oraz występy wspaniałego szczudarza.
Każdy mógł wziąć udział w sesjach zdjęciowych, w tym przy lustrzanej ściance selfie, czy scenerii z ogromnym stołem i postaciami z powieści.
Jak zwykle do dyspozycji były zamki dmuchane, eurobungee oraz karuzela. Każdy mógł zrobić sobie tatuaż, czy też puszczać bańki mydlane. W sześciu konkurencjach, można było zebrać naklejki do paszportu, a następnie zgłosić się po nagrodę, która był specjalnie zaprojektowany na tę imprezę kubek.
Stoły uginały się od wypieków przygotowanych przez pracowników CUS w Więcborku. Były też kiełbaski z grilla, popcorn oraz nachosy.
Organizatorami imprezy były: Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie w Więcborku, Centrum Usług Społecznych w Więcborku, Świetlica Środowiskowa „UŚMIECH” w Więcborku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Więcborku wraz z Klubem Samopomocy „DOMEK” w Więcborku, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku.