27/02/2022
POMOC UKRAINIE.🇵🇱🇺🇦
Od poniedziałku, 28 lutego 2022 r, uczniowie i Państwo możecie przynosić rzeczy do naszej szkoły. Bedzie można je zostawić przy główym wejściu, w holu szkoły. Potem zostaną one odebrane przez odpowiednie służby i przekazane do potrzebujących.
Organizatorzy kierują się z prośbą do mieszkańców o pomoc i wymieniają dary, które będą najbardziej potrzebne. Wśród nich znajdują się: bandaże oraz opatrunki, leki przeciwbólowe, środki dezynfekcyjne, chirurgiczne maseczki oraz rękawiczki.
Dodatkowo zbierane będą: śpiwory, latarki, ciepłe ubranie, kurtki, koce, materace, spacerówki, pieluchy, woda, żywność o długim okresie przydatności do spożycia, środki higieny osobistej, ręczniki, mieszanki dla dzieci, skarpety, obuwie.
Przesyłamy link w którym opisane są rzeczy potrzebne.
krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,28151214,krakow-rozpoczyna-zbiorke-darow-dla-ukrainy-co-jest-potrzebne.html
Prosimy, w miarę moiżliwości, o zapakowanie produktów do pudełek o opisanie, np. ŻYWNIOŚĆ, CHEMIA, co ułatwi pracę służbom.
Dziękujemy za wsparcie i zrozumienie.
Z poważaniem opiekunki wolontariatu
Elżbieta Wysogląd - Jerdanek, Małgorzta Knapczyk, Anna Kwaśniak, Małgorzata Błasiak - Warchał
Kraków przygotowuje pomoc dla Lwowa, o którą poprosił mer tego miasta. W piątek (25 lutego) zacznie działać magazyn, do którego będzie można przynieść dary dla Ukraińców. Co jest potrzebne.