Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Wadowicach

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Wadowicach Od 1965 roku ...

"My tworzymy szkołę, szkoła tworzy nas!"

POMOC UKRAINIE.🇵🇱🇺🇦Od poniedziałku, 28 lutego 2022 r, uczniowie i Państwo możecie przynosić rzeczy do naszej szkoły. Bed...
27/02/2022

POMOC UKRAINIE.🇵🇱🇺🇦

Od poniedziałku, 28 lutego 2022 r, uczniowie i Państwo możecie przynosić rzeczy do naszej szkoły. Bedzie można je zostawić przy główym wejściu, w holu szkoły. Potem zostaną one odebrane przez odpowiednie służby i przekazane do potrzebujących.

Organizatorzy kierują się z prośbą do mieszkańców o pomoc i wymieniają dary, które będą najbardziej potrzebne. Wśród nich znajdują się: bandaże oraz opatrunki, leki przeciwbólowe, środki dezynfekcyjne, chirurgiczne maseczki oraz rękawiczki.

Dodatkowo zbierane będą: śpiwory, latarki, ciepłe ubranie, kurtki, koce, materace, spacerówki, pieluchy, woda, żywność o długim okresie przydatności do spożycia, środki higieny osobistej, ręczniki, mieszanki dla dzieci, skarpety, obuwie.

Przesyłamy link w którym opisane są rzeczy potrzebne.

krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,28151214,krakow-rozpoczyna-zbiorke-darow-dla-ukrainy-co-jest-potrzebne.html

Prosimy, w miarę moiżliwości, o zapakowanie produktów do pudełek o opisanie, np. ŻYWNIOŚĆ, CHEMIA, co ułatwi pracę służbom.

Dziękujemy za wsparcie i zrozumienie.
Z poważaniem opiekunki wolontariatu
Elżbieta Wysogląd - Jerdanek, Małgorzta Knapczyk, Anna Kwaśniak, Małgorzata Błasiak - Warchał

Kraków przygotowuje pomoc dla Lwowa, o którą poprosił mer tego miasta. W piątek (25 lutego) zacznie działać magazyn, do którego będzie można przynieść dary dla Ukraińców. Co jest potrzebne.

Zapraszamy do obejrzenia świątecznego przedstawienia pt. "Muzyka Bożego Narodzenia" w wykonaniu naszych uczniów.🌠
22/12/2021

Zapraszamy do obejrzenia świątecznego przedstawienia pt. "Muzyka Bożego Narodzenia" w wykonaniu naszych uczniów.🌠

SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY"MOJE WAKACJE W OBIEKTYWIE"Chcesz wrócić do słonecznych wspomnień z wakacji? Odwiedziłaś/eś...
17/09/2021

SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

"MOJE WAKACJE W OBIEKTYWIE"

Chcesz wrócić do słonecznych wspomnień z wakacji?
Odwiedziłaś/eś ciekawe miejsca w wakacje i zrobiłaś/eś zdjęcie?
A może był to widok z Twojego okna? Bądź podczas spaceru z rodziną czy też przyjaciółmi?
Nie ukrywaj go, wydrukuj bądź wywołaj, weź udział w konkursie !!!!!!!

Regulamin konkursu:
- konkurs przeznaczony jest dla kl. 4-8,
- format zdjęcia/wydruku minimum 15cm x 21cm;
- każdy uczestnik do konkursu może zgłosić 1 fotografię;
- do zdjęcia należy dołączyć metryczkę + oświadczenie uczestnika konkursu o samodzielnym wykonaniu zdjęcia oraz zgodę Rodzica/Opiekuna prawnego na udział dziecka w konkursie ( odbiór dokumentacji w sali 40 lub 83 )

- pracę należy dostarczyć w terminie do 08.10.2021r. do Pani Ewy Rybarz lub do Pani Moniki Znamirowskiej wraz z wyżej wymienioną dokumentacją;

- prace należy zakodować ( informacje u Pań).

Zapraszamy do udziału!!!
Samorząd Uczniowski

15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki. Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 r...
15/09/2021

15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki.

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia. Zwykle obchody Dnia Kropki zaczynają się od przeczytania lub obejrzenia historii małej Vashti, a następnie stworzenia własnego znaku. Nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze czy opiekunowie organizują zajęcia, które pomagają dzieciom odkryć ich talenty i odważyć się je zaprezentować. Pomysłowość dzieciaków nie ma granic. Powstają “kropkowe” dzieła sztuki, kolekcje mody, łamigłówki, filmiki. Obchody “International Dot Day” można zainicjować zarówno w przedszkolu jak i liceum. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go światu. Jest to ciekawa propozycja na zajęcia w szkole, świetlicy lub warsztatach dla dzieci. Osoby chcące zorganizować taki dzień w swojej placówce mogą skontaktować się z innymi nauczycielami poprzez oficjalną stronę, a także, po rejestracji, pobrać bezpłatnie podręcznik i materiały na zajęcia. Na stronie wydarzenia także powstała galeria kropek, stworzonych przez sławne osoby. Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Olsztynie podczas świętowania m.in. okleiły wychowawczynię kolorowymi kropeczkami, na koniec obchodów napisały list do Petera Reynoldsa. Uczniowie niebawem dostali odpowiedź i dyplom od samego autora książki. Międzynarodowy Dzień Kropki można obchodzić nie tylko w klasie. Jeśli jesteś rodzicem, razem z dziećmi, możesz zorganizować kropkową zabawę w domu. Sposobów świętowania jest nieskończona ilość, wszystko zależy od pomysłowości.

Zebrania wychowawców klas z rodzicami  odbędą się w następujących terminach:KLASY IV - VIII - 9 września 2021r. o godz. ...
08/09/2021

Zebrania wychowawców klas z rodzicami odbędą się w następujących terminach:

KLASY IV - VIII - 9 września 2021r. o godz. 17.00

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY oraz KLASY I - III - 15 września 2021r. o godz. 16.30

Przypominamy, że na terenie szkoły obowiązuje reżim sanitarny: obowiązkowa dezynfekcja rąk przy wejściu do szkoły oraz zakrywanie nosa i ust maseczką.

8 września - Dzień Dobrych Wiadomości.😊Nasze rodzime święto, ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Salonu 101 – środowisk...
08/09/2021

8 września - Dzień Dobrych Wiadomości.😊

Nasze rodzime święto, ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Salonu 101 – środowiska zrzeszającego elity intelektualne i artystyczne. Dzień Dobrej Wiadomości ma być przeciwwagą do współczesnych trendów w mediach, które codziennie bombardują opinię publiczną negatywnymi, a często również zatrważającymi informacjami z kraju i z zagranicy. Kreowana w ten sposób rzeczywistość jawi się jako świat pełen zła, pozbawiony ludzkiej dobroci, wzajemnego szacunki i powodów do radości. Głównym celem obchodów jest więc zaangażowanie mediów w kształtowanie pozytywnego obrazu świata i ludzi. W ramach Dnia Dobrej Wiadomości tworzona jest również Księga Dobrej Wiadomości (zwana także Księgą Trzeciego Tysiąclecia), która ma stanowić wyjątkowe, optymistyczne przesłanie dla przyszłych pokoleń. Kilkaset kart księgi zapełnią wypowiedzi wybitnych przedstawicieli nauki, polityki, sztuki i kościoła z całego świata. Dotychczas do księgi wpisali się m.in. Dalajlama, Paulo Coelho czy Brigitte Bardot.

Narzekanie powszechnie uważane jest za jedną z naszych narodowych przywar. Może każdy powinien stworzyć własną, indywidualną księgę, a właściwie kalendarz, w którym co dnia zapisywałby przynajmniej jedną pozytywna myśl.

3 września - Dzień Wieżowców.🏢To wydarzenie jest świetną okazją, by zobaczyć świat i zrobić fotki z dachu wieżowca. Najw...
03/09/2021

3 września - Dzień Wieżowców.🏢

To wydarzenie jest świetną okazją, by zobaczyć świat i zrobić fotki z dachu wieżowca. Najwyższe budynki są bowiem w tym dniu otwarte dla każdego. Data obchodów upamiętnia urodziny architekta – wizjonera Louisa Sullivana.

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 w dniu 1. września 2021 r. Oddział przedszkolny „ 0” oraz klasy I a i I...
31/08/2021

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 w dniu 1. września 2021 r.

Oddział przedszkolny „ 0” oraz klasy I a i I b - godz. 8.00 - 9.30 - rozpoczęcie na sali gimnastycznej (dzieci wraz z 1 rodzicem wchodzą wejściem głównym na salę gimnastyczną - zajęcie miejsc w trzech skrajnych sektorach z zachowaniem dystansu) - powitanie przez dyrektora oraz krótka informacja dot. roku szkolnego - przedstawienie wychowawców informacje o bezpieczeństwie. Potem dzieci z rodzicem i wychowawcą udają się do wyznaczonych sal. Rodzice proszeni są o założenie maseczki zakrywającej usta i nos.

Klasy II i III przychodzą do szkoły na godz. 8.00 - 9.30, w salach spotkanie z wychowawcami.
Klasa II - uczniowie wchodzą wejściem głównym do szkoły, a następnie do sal klatką schodową od strony kuchni,
Klasa III - uczniowie wchodzą wejściem od strony parkingu dla nauczycieli, a następnie do swoich klas klatką schodową od strony sekretariatu.

Klasy IV - godz. 9.30 - rozpoczęcie na sali gimnastycznej (uczniowie wraz z 1 rodzicem wchodzą wejściem głównym na salę gimnastyczną - zajmują miejsca w trzech skrajnych sektorach z zachowaniem dystansu) - powitanie przez dyrektora oraz krótka informacja dot. roku szkolnego - przedstawienie wychowawców, informacje o bezpieczeństwie. Następnie uczniowie wraz z 1 rodzicem udają się do sal ze swoimi wychowawcami.

Klasy V - VIII - przychodzą na godz. 10.00 wchodząc do szkoły :
Klasy V- VI - wejściem od strony parkingu dla nauczycieli a następnie klatką schodową od strony sekretariatu do swoich klas.
Klasy VII- VIII - wejściem głównym do szkoły a następnie klatką schodową od strony kuchni do swoich klas.

Uczniowie w dniu 1 września 2021r. nie zmieniają obuwia

Uczniowie klas V - VIII wchodzą do sal bez rodziców, wszelkie informacje wychowawcy przekazują rodzicom przez dziennik elektroniczny lub mailowo. Rodzice oczekują na dziecko na zewnątrz, jeśli będzie padał deszcz, mogą schronić się w szatni szkoły lub w innym miejscu szkoły wskazanym przez pracownika szkoły. Wówczas rodziców obowiązują maseczki oraz dezynfekcja rąk.

W dniu 1 września 2021r. o godz. 16.00 będzie Msza św. dla uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły na rozpoczęcie roku szkolnego. Udział indywidualny.

Niezwykle miło nam zakomunikować, że w IV Powiatowym Plastycznym Konkursie „Autyzm - w niebieskim świecie” mamy swoich z...
28/05/2021

Niezwykle miło nam zakomunikować, że w IV Powiatowym Plastycznym Konkursie „Autyzm - w niebieskim świecie” mamy swoich zwycięzców!
Na szczególne uznanie zasłużyły nasze utalentowane uczennice: Maria Żbik, laureatka pierwszego miejsca, oraz Anna Trafiał, zdobywczyni miejsca drugiego.
Brawa należą się również osobom wyróżnionym, a są to: Hanna Majewska, Wiktoria Stanek i Zofia Reciak. To właśnie te osoby pokazują, jak wiele nas łączy , a nie dzieli z „niebieskim światem”, czyli z ludźmi dotkniętymi autyzmem.

Laureatkom i ich opiekunom gratulujemy, bo konkurencja była duża.

Sukces naszej Uczennicy uhonorowany!!!Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Katarzyna Biernacka z kl. ...
28/05/2021

Sukces naszej Uczennicy uhonorowany!!!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Katarzyna Biernacka z kl. 8a została laureatem Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego. Ten ogromny sukces Kasi jest wynikiem jej solidnej nauki i ciągłego doskonalenia się. Serdecznie gratulujemy Kasi i życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania pasji i zainteresowań.

Opiekunem naukowym Kasi była Pani Małgorzata Knapczyk, która przygotowała ją do tego konkursu . Gratulujemy!

Sukces  naszego Ucznia!Z wielką przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły  Wojciech Pietraszewski z klasy 6b uzy...
28/05/2021

Sukces naszego Ucznia!

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Wojciech Pietraszewski z klasy 6b uzyskał tytuł laureata w Biblijnym Konkursie Tematycznym "Z Dobrą Nowiną przez życie" organizowanym dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2020/2021. Wojciech uzyskał bardzo wysoki wynik.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

JAN PAWEŁ II - ŚWIĘTY Z NASZYCH STRON - VII Gminny Konkurs  Literacko- Plastyczny  rozstrzygnięty. W konkursie uczestnic...
28/05/2021

JAN PAWEŁ II - ŚWIĘTY Z NASZYCH STRON - VII Gminny Konkurs Literacko- Plastyczny rozstrzygnięty.

W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych gminy Wadowice. Łącznie 79 uczestników podjęło wyzwanie konkursowe. Reprezentowali oni 6 szkół naszej gminy.

Miło nam poinformować, iż w kategorii literatura w grupie klas VII- VIII najwyższe laury zdobyły uczennice Naszej szkoły:

I miejsce: Amelia Ogiegło- kl.8a

II miejsce: Alicja Józefiak- kl.7c

III miejsce: Zofia Reciak- kl.7c

W grupie klas IV- VI

III miejsce zdobyła Kornelia Kaczmarczyk z kl.6

zaś w kategorii- prace plastyczne- w grupie klas I- III

III miejsce zajęła: Oliwia Foksińska z kl.1

w grupie klas IV- VI:

I miejsce: Tomasz Możdżeń

II miejsce: Mateusz Widlarz

Gratulujemy Uczniom i ich Opiekunom!

Adres

Ulica Słowackiego 2
Wadowice
34-100

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Wadowicach umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij