11/05/2026
Podsumowanie I Szkolnego Turnieju gry „Państwa-Miasta”
Państwo na P – Polska, miasto na T – Tychy! Uczniowie naszej szkoły nie mają wątpliwości, że gra „Państwa-miasta” to nie tylko sprawdzenie wiedzy o świecie, lecz także świetna zabawa! W kwietniu aż 84 uczniów z klas 4-8 zmierzyło się w 1. etapie tej gry wykazując się niesamowitą wiedzą w kategoriach takich jak: państwo, miasto, rzeka, imię męskie i żeńskie, roślina, zwierzę, rzecz, czasownik, zawód oraz marka/firma. Uczestnicy w czasie 15 minut mieli za zadanie uzupełnić tabelkę z wyrazami na litery f, a, m (klasy 6-8) oraz k, i, j (klasy 4-5).
W maju w wielkim finale na żywo i pod presją czasu zmierzyło się 5 najlepszych drużyn z klas 4-5, a także 3 uczestników klas 6-8, których dopingowała pięcioosobowa publiczność. Nową kategorią z geografii było jezioro, a z języka polskiego przymiotnik, zaś kategoria „niespodzianka” w każdej z 5 liter i grup wiekowych była inna i nieznana wcześniej uczestnikom. Mimo to wszyscy popisali się niezwykłą wiedzą. A zwycięzcami zostali:
- w kategorii klas 6-8
I miejsce - Kajetan Rogalewicz z kl.8c
II miejsce - Kajetan Wierzbicki z kl.8a
III miejsce - Martyna Wójcik z kl.8d
- w kategorii klas 4-5
I miejsce - kl. 5c Marcelina Niemiec i Karol Szczypek
II miejsce - kl. 4a Zuzia Jarosik i Yuliana Kenziuk
III miejsce - kl. 5b Zuzia Fronc i Hania Trojanowska
Wyróżnienia: Jan Rogalewicz i Ludwik Noga z klasy 5a, a także Maciek Poloczek (4c) i Tomek Kosche (5a)
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród, a także Organizatorowi Wypoczynku Dzieci i Młodzieży Pinokio za przekazane uczestnikom gadżety.
Gratulujemy i zapraszamy wszystkich uczniów do trenowania różnych kategorii tej międzypokoleniowej gry - kolejna edycja naszego konkursu już jesienią 🙂
Organizatorzy:
P. Magdalena Kosche
P. Mariusz Pastuszka