10/11/2025
📢 Ponad 108,5 mln zł dla świętokrzyskiego na diagnostykę i leczenie chorób serca🫀w ramach Krajowego Planu Odbudowy.
Wsparcie otrzyma 11 placówek w regionie:
- Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach
- Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach
- Szpital Kielecki św. Aleksandra
- Szpital św. Leona w Opatowie
- SPZZOZ w Staszowie
- ZOZ we Włoszczowie
- Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich
- Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu
- INTERCARD Sp. z o.o. w Pińczowie
- Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach
- Szpital Powiatowy w Chmielniku
To są konkretne inwestycje:
👉 zakup nowoczesnego sprzętu diagnostycznego (EKG, echo, holtery),
👉 doposażenie pracowni kardiologicznych,
👉 rozwój i poszerzenie zakresu świadczeń kardiologicznych,
👉 wzmocnienie potencjału diagnostycznego szpitali powiatowych,
👉 modernizacja infrastruktury oddziałów i tworzenie centrów kardiologii.
Dla pacjentów oznacza to:
✔️ szybszą i dokładniejszą diagnostykę,
✔️ skuteczniejsze leczenie,
✔️ krótszy czas oczekiwania,
✔️ opiekę bliżej domu.
To część 2,6 mld zł z dla 376 szpitali w całej Polsce - największego od lat wsparcia dla kardiologii.