19/06/2026
📖Czytanie na polanie 2026📖
W dniu 19 czerwca uczniowie z kl. 1tab i 2taa razem z Panią Marzeną Formą udowodnili, że czytanie to
świetna rozrywka i relaks, biorąc udział w Międzynarodowej Akcji „Czytanie na Polanie”. Każdy z
uczniów mógł zagłębić się w lekturze ulubionych dzieł – przyniesionych z domu lub wypożyczonych ze
szkolnej biblioteki.
Organizatorami tej inicjatywy są Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach
(Filia w Sosnowcu oraz w Będzinie), a także Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej nr 29 z Oddziałami
Sportowymi im. A. Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej. Głównym celem akcji jest promocja
czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i
w każdym miejscu – nawet na polanie przy szkolnym boisku, a może właśnie na niej odnajdziesz te
bezcenną minutę spokoju na czytanie.