19/12/2025
✨ PODSUMOWANIE pierwszego roku działalności Młodzieżowej Rady Gminy Puszczy Mariańskiej✨
Za nami pierwszy rok z trzech lat naszej kadencji – rok absolutnie wyjątkowy. Jesteśmy bowiem pierwszą w historii Młodzieżową Radą Gminy Puszczy Mariańskiej, dlatego wszystko było dla nas nowością. Ten czas był początkiem drogi, nauką odnajdywania się w nowej roli, zdobywaniem doświadczeń, podejmowaniem wyzwań i odkrywaniem nowych możliwości.
📅 15 stycznia 2025 r. odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Gminy, dzięki której rozpoczęła się nasza kadencja. Był to symboliczny i ważny moment – początek młodzieżowego głosu w naszej gminie.
W trakcie roku aktywnie działaliśmy na rzecz młodzieży i lokalnej społeczności:
❤️26 stycznia – udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej gminie
🌸 29 marca – wiosenne porządki i ukwiecenie terenu pod Urzędem Gminy wraz Stowarzyszeniem Seniorów ,,promyk"
👨👩👧 29 czerwca – udział w Święcie Rodziny
📜 6 czerwca – spotkanie z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem i podpisanie umowy na realizację projektu ,,Wzmocnienie działań i podnoszenie kompetencji młodzieżowej rady gminy Puszcza Mariańska"
🏛 11 czerwca – spotkanie uczestników i absolwentów Europejskiego Kongresu Rad Młodzieżowych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie, gdzie powitał nas Adam Szłapka
🎬 6 lipca i 10 sierpnia – kina plenerowe w Puszczy Mariańskiej i Radziwiłłowie
🧠 18–24 sierpnia – warsztaty demokratyczne „Tworzymy Politykę Młodzieżową”, realizowane w ramach projektu ,,Młodzi w Akcji – Od Własnego Płotu Dorównać Światu"
🌾 7 września – stoisko MRG podczas Dożynek
🏫 29 września – spotkanie z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bartnikach
💃 31 października – pierwsza impreza integracyjna ,,Disco Bez Barier"
🎲 7 listopada – pierwszy Wieczór Gier
🗣 14 listopada – debata ,,Młoda Puszcza Mariańska", poprzedzona trzema szkoleniami przygotowującymi do debaty (3 lipca, 24 sierpnia, 18 września)
🤝 28 listopada – Alicja Ołtarzewska objęła funkcję konsultantki ds. relacji z młodzieżą
🎁6-7 grudnia- jarmark bożonarodzeniowy w Gminnym Ośrodku Kultury w Puszczy Mariańskiej
🍪 13 grudnia – warsztaty „Zróbmy Razem Pierniczki”
👥 14 grudnia – spotkanie międzypokoleniowe z sołectwami naszej gminy
🎄 17 grudnia – wspólna Wigilia z Radą Gminy, Wójtem oraz Sołectwami
To był rok fundamentów – budowania struktur, relacji i młodzieżowego głosu w gminie, w której wcześniej taka rada nie istniała. Przed nami jeszcze dwa lata dalszej pracy, rozwoju i kolejnych inicjatyw.
Dziękujemy wszystkim, którzy nam zaufali, wspierali nas i byli częścią tego pierwszego rozdziału 💚
To dopiero początek!