Porozumienie dla Gminy Przechlewo

Porozumienie dla Gminy Przechlewo Mieszkając w tak małej społeczności, nie powinniśmy się dzielić na „MY i ONI”.

Każdą sprawę można rozwiązać rozmawiając ze sobą, szukając porozumienia i kompromisu.

📣 Wczoraj podczas I Sesji Rady Gminy ślubowanie złożyli również radni. Wśród nich byli dwaj przedstawiciele naszego komi...
08/05/2024

📣 Wczoraj podczas I Sesji Rady Gminy ślubowanie złożyli również radni. Wśród nich byli dwaj przedstawiciele naszego komitetu: Antoni Galas i Roman Kurzec.

Życzymy im owocnej pracy dla dobra naszej społeczności. 🤝

📣 Z radością chcemy poinformować, że 7 maja podczas I Sesji Rady Gminy nasz kandydat został zaprzysiężony na Wójta Gminy...
07/05/2024

📣 Z radością chcemy poinformować, że 7 maja podczas I Sesji Rady Gminy nasz kandydat został zaprzysiężony na Wójta Gminy Przechlewo.

Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim mieszkańcom za udział w wyborach i oddanie głosu na Andrzeja Żmuda Trzebiatowskiego. 🤝

🎉 Z radością informujemy, że w II turze wyborów na wójta Andrzej Żmuda Trzebiatowski otrzymał 1 386 głosów, co stanowi 5...
22/04/2024

🎉 Z radością informujemy, że w II turze wyborów na wójta Andrzej Żmuda Trzebiatowski otrzymał 1 386 głosów, co stanowi 50,62 % poparcia. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos!

Rozpoczynamy wspólne działania mające na celu rozwój i dobro całej społeczności. Każdy wysiłek, każda decyzja będzie służyć naszej gminie i jej mieszkańcom.

Dziękujemy raz jeszcze za zaufanie. Rozpoczynamy pracę, aby spełnić pokładane w nas nadzieje i oczekiwania! 🤝

👨‍👩‍👧‍👦 Drodzy mieszkańcy!Druga tura wyborów to kluczowy moment, który zadecyduje o kierunku rozwoju naszej gminy.Pamięt...
19/04/2024

👨‍👩‍👧‍👦 Drodzy mieszkańcy!

Druga tura wyborów to kluczowy moment, który zadecyduje o kierunku rozwoju naszej gminy.

Pamiętajmy - każdy głos się liczy, każdy głos ma znaczenie! ✍️🗳

Do zobaczenia przy urnach wyborczych już w tę niedzielę (21.04). 🤝

🙋‍♀️🙋 Bardzo ważnym zagadnieniem dla naszej gminy jest brak miejsca, gdzie młodzież mogłaby spędzać wolny czas.Powinni m...
19/04/2024

🙋‍♀️🙋 Bardzo ważnym zagadnieniem dla naszej gminy jest brak miejsca, gdzie młodzież mogłaby spędzać wolny czas.

Powinni mieć możliwość alternatywnych aktywności poza domem. Nasze rozmowy z rodzicami potwierdziły, że coraz więcej młodych "błąka" się po sklepach lub spotyka w parku. Dlatego tak ważne jest stworzenie miejsca tylko dla nich.

W związku z tym myślimy o utworzeniu Młodzieżowej Rady Gminy. Miałaby ona na celu uwrażliwianie władz samorządowych na potrzeby młodych mieszkańców. Wyrażałaby również opinie o działaniach organów samorządu terytorialnego w tym zakresie.

Młodzież to nasza przyszłość. Dlatego tak ważne jest, aby uczyć ich udziału w ważnych decyzjach dotyczących naszej społeczności. 🤝

🌿 Drodzy mieszkańcy!Chciałbym poruszyć temat turystyki w naszej pięknej gminie, która słynie z 33 jezior i urokliwych la...
17/04/2024

🌿 Drodzy mieszkańcy!

Chciałbym poruszyć temat turystyki w naszej pięknej gminie, która słynie z 33 jezior i urokliwych lasów. To kraina czystych jezior i rzek, a dolina Brdy jest prawdziwym skarbem dla miłośników natury i aktywnego wypoczynku.

Jednakże, czy potencjał naszych naturalnych atrakcji jest odpowiednio wykorzystywany i promowany?

Na przykład, jezioro Przechlewskie i malownicze jezioro Końskie z publiczną plażą, zaledwie kilka kilometrów od siebie, oferują piękne widoki oraz wiele możliwości spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Czy jednak są one wystarczająco zagospodarowane i znane szerokiemu gronu turystów?

Wierzę, że stworzenie spójnej strategii turystycznej i szersze spojrzenie mogłoby przyczynić się do lepszego wykorzystania ich potencjału. Rozwinięcie infrastruktury turystycznej, promocję lokalnych atrakcji oraz zachęcania do odwiedzin poprzez organizację różnych wydarzeń i aktywności.

Gmina ma ogromny potencjał turystyczny, który zasługuje na odpowiednie wsparcie i promocję. Niech nasze piękne jeziora i lasy przyciągają coraz więcej odwiedzających, którzy odkryją uroki tej wspaniałej okolicy. 🌲🚣‍♀️

Wspólnie przyczynimy się do rozwoju naszej gminy! 🤝

📚Drodzy mieszkańcy!Jednym z priorytetów, które leżą mi na sercu, jeśli zostanę wybrany na wójta naszej gminy, jest stwor...
15/04/2024

📚Drodzy mieszkańcy!

Jednym z priorytetów, które leżą mi na sercu, jeśli zostanę wybrany na wójta naszej gminy, jest stworzenie warunków, które umożliwią dzieciom rozwój na każdym etapie edukacji.

Zależy mi na ich rozwoju, dlatego planujemy poszerzyć ofertę zajęć pozalekcyjnych. Chcemy, aby edukacja była nie tylko lekcją w klasach, ale również miejscem do odkrywania pasji i zainteresowań. Pragniemy wprowadzić różnorodne zajęcia, takie jak warsztaty eksperymentalne, zajęcia artystyczne czy aktywności sportowe, aby każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie. Wszystko to zamierzamy zrealizować w porozumieniu z odpowiednimi placówkami oświatowymi.

Ważne jest także wsparcie dla naszych nauczycieli, którzy codziennie poświęcają swój czas i energię na rozwój naszych dzieci. Dlatego zamierzamy zapewnić im odpowiednie warunki pracy i możliwości rozwoju zawodowego.

Nie zapominamy również o naszych szkolnych budynkach. Wiemy, że są one miejscem, gdzie uczniowie spędzają dużo czasu, dlatego planujemy ich modernizację, aby zapewnić odpowiednie warunki do nauki.

Wierzę, że poprzez wspólne wysiłki i zaangażowanie możemy stworzyć lepszą przyszłość dla naszych dzieci. 🎓🌟

Dziękuję za Wasze wsparcie i zaufanie! 🤝

📢 Już za tydzień, w niedzielę 21 kwietnia, odbędzie się druga tura wyborów na wójta naszej gminy! 🗳️ Chcemy podzielić si...
12/04/2024

📢 Już za tydzień, w niedzielę 21 kwietnia, odbędzie się druga tura wyborów na wójta naszej gminy!

🗳️ Chcemy podzielić się z Wami jeszcze kilkoma ważnymi kwestiami, które mamy zamiar realizować.

Podczas sesji Rady Gminy, każdy głos ma znaczenie. Dlatego chcemy przywrócić dawne zasady. W mijającej kadencji dochodziło do sytuacji gdzie Sołtysi i Radni Powiatowi nie mogli zabierać głosu lub nie byli zapraszani na sesje.

Zależy nam na tym, aby spotkania były miejscem otwartości i współpracy, gdzie każdy może wyrazić swoje zdanie.

Na spotkania będą zapraszani Sołtysi, Radni Powiatowi oraz wszystkie zainteresowane osoby!

Każdy będzie miał szansę na zadanie pytania lub zabranie głosu, ponieważ wiemy, że dialog i wspólna dyskusja są kluczowe dla rozwoju naszej gminy. 💬🤝

Wysoka frekwencja w tegorocznych wyborach to dowód Waszego zaangażowania i determinacji w kształtowaniu przyszłości nasz...
10/04/2024

Wysoka frekwencja w tegorocznych wyborach to dowód Waszego zaangażowania i determinacji w kształtowaniu przyszłości naszego rejonu. 🤝

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że w powiecie człuchowskim osiągnęliśmy imponujący poziom frekwencji wynoszący 61,46% (najwyższy w rejonie tuż za Gminą Rzeczenica - 61,53%).

To niewątpliwy sukces, który pokazuje, że każdy głos ma znaczenie! 🗳

Zachęcamy wszystkich do udziału w drugiej turze głosowania. Utrzymajmy (a nawet przebijmy) tę piękną frekwencję! 🙂

Dziękujemy wszystkim za oddane głosy. 🤝Poniżej przedstawiamy kandydatów z naszego komitetu, którzy zostali wybrani:👤 ANT...
08/04/2024

Dziękujemy wszystkim za oddane głosy. 🤝

Poniżej przedstawiamy kandydatów z naszego komitetu, którzy zostali wybrani:

👤 ANTONI GALAS | OKRĘG WYBORCZY NUMER 8
👤 ROMAN KURZEC | OKRĘG WYBORCZY NUMER 3

Okazane zaufanie i wsparcie są motywacją do dalszej pracy. Przed nami druga tura wyborów na wójta. Liczymy na Waszą aktywność i zaangażowanie. Razem możemy osiągnąć więcej!🙂

Każdy głos ma znaczenie! 🗳Udział w wyborach to przywilej demokracji, który wpływa na nasze codzienne życie i kształtowan...
05/04/2024

Każdy głos ma znaczenie! 🗳

Udział w wyborach to przywilej demokracji, który wpływa na nasze codzienne życie i kształtowanie lokalnej rzeczywistości.

Idź na wybory i zadecyduj o przyszłości gminy! 🤝

Ostatnie spotkanie wyborcze miało miejsce w Sąpolnie. Przebiegło ono w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. 🤝Jednym z t...
05/04/2024

Ostatnie spotkanie wyborcze miało miejsce w Sąpolnie. Przebiegło ono w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. 🤝

Jednym z tematów, który poruszyli mieszkańcy, były obawy przed wprowadzeniem tzw. „zielonego ładu" (ekologiczne ogrzewanie mieszkań). Uczestnik zebrania zwrócił uwagę na brak pomocy ze strony pracowników urzędu gminy w wypełnieniu wniosku w sprawie dofinansowania wymiany pieca.

Pod koniec spotkania głos zabrał obecny radny, któremu brakowało w tej kadencji na sesjach rady gminy: sołtysów, kierowników
jednostek i radnego powiatowego.

Bardzo dziękujemy za udział w spotkaniu z naszym komitetem. 🙂

Adres

Przechlewo
77-320

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Porozumienie dla Gminy Przechlewo umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij