24/05/2026
W dniach 16 – 24 maja 2026 r. odbyło się szkolenie kierowców- konserwatorów OSP z terenu powiatu pajęczańskiego 🫡
Kurs został zorganizowany i przeprowadzony przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie 🧑🚒
Szkolenie przygotowało druhów OSP do wykonywania zadań operatora sprzętu, a także do obsługi samochodów pożarniczych i urządzeń z silnikami spalinowymi, będących na wyposażeniu jednostek OSP 🚒
Do egzaminu końcowego w dniu 24 maja przystąpiło 30 druhów - członków OSP. Wszyscy strażacy zaliczyli egzamin teoretyczny i praktyczny z wynikiem pozytywnym ✅
Strażakom ratownikom OSP gratulujemy ukończenia szkolenia 💪
📷 kpt. Krzysztof Łuszczyk